Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szültetek vákumos extrakcióval...

Szültetek vákumos extrakcióval és ha igen, milyen tapasztalatokkal saját maga és a babájára nézve?

Figyelt kérdés
2010. okt. 17. 13:54
 1/6 anonim ***** válasza:

Igen, én vákummal szültem.

Már teljesen ki voltam tágulva órák óta, de a baba nem akart kijönni.

Ekkor döntöttek a vákum mellett.

Az én dokim a hasamból nyomta ki a babát, a másik doki pedig a vákummal húzta ki.


Csináltak egy óriási gátmetszést, ami szörnyen fájt hetekig. Talán ez volt az egyetlen hátránya rászemről.


Az orvosok izgulhattak értünk, mert míg egy rendes szülésnél egy szülés, meg egy szülésznő van, addig náluk a két szülészen kívül volt gyerekorvos, csecsemőápoló, még egy orvos. és még csecsemősök.


Szóval kicsit bonyolultabb volt.


De szerencsére nem volt gond, a lányomnak kb. 1 napig látszott a fején a vákum helye, ahogy megnyomta.


Miért kérdezed?

2010. okt. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia!Én is vákummal szültem,májusban.Másfél órás eredménytelen kitolás után döntött az orvosom a vákum mellett,egy pillanat alatt kikapta a lányom,aki mint kiderült könyökölve jött a világra:-)Emiatt nem tudtam kinyomni.Neki semmi baja nem lett,nem lett csúcsos a kis feje,csak egy piros folt volt hetekig a fején,de az a nagy haja miatt nem látszott.Én viszont szanaszét szakadtam,több mint egy órán át varrtak össze.
2010. okt. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerencsére nálam nem volt szükség vakumra pedig a doki oda készítette, de sikerült kipréselni belőlem a picikém. De ha nálunk vákumra került volna a sor biztos nem egyezünk bele, mert az unokatesóm vakummal született és az egyik szeme megsérült.
2010. okt. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A kisfiam is így született. És nekem is hatalmasat vágtak. Borzalmas volt.
2010. okt. 17. 15:15
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem igy müködik hogy beleegyezel vagy sem,tőlem meg se kérdezték,de nekem egy megváltás volt.A második voltam.
2010. okt. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is vákuummal születtem 31 évvel ezelőtt. Nem adtak oda anyukámnak azonnal, csak másnap. Ijesztgették is a szobatársai, h majd "köcsögfejű" leszek, és hasonlók. Nem lettem. Arra is nagyon emlékszik, h én voltam a legszebb az egész osztályon. :)
2010. okt. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!