Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kiment a divatból a természete...

Kiment a divatból a természetes szülés?

Figyelt kérdés

36 éves vagyok, már van 2 gyermekem, és most várom a férjemmel a harmadik lurkót. amolyan késői babó. 24 ill 27 voltam, mikor a gyermekeim születtek, ezért gondoltam eljárok tornára, tanfolyamra. a sok kismamával nyilván sok téma előkerül, többek között a szülés is. megdöbbenve tapasztaltam, hogy 3-4 kismamából legalább 1 előre úgymond megvette a császármetszért. többen is elmondták, hogy már olyan nőgyógyászhoz is jártak teherbeesés előtt, akinél ez megoldható, megbeszélték az összeget, stb. mikor megkérdeztem miért azt mondták többen, hogy egyrészt ő nem fog szenvedni, másrészt neki nem lesz tönkretéve a vaginája, egy nő ennyit a párjáért igenis meg kell, hogy tegyen. különbenis kényelmesebb, a sebnek alig marad nyoma, amúgyis elmaradott dolog a szülés, maradjon meg azoknak, akiknek nicns pénze moernebbre.

az én időmben még megszültük a gyerekeinket, szenvedés ide vagy oda. félreértés ne essék, ha orvosi okai vannak a császárnak, akkor semmi gond nincs vele, sőt akkor a világ legjobb találmánya. de már tényleg elmaradott természetesen szülni? engem ez annyira ledöbbentett. egyik szülésem sem volt könnyű, de mindegyik életem legcsodásabb élményei közé tartozik.


2010. okt. 17. 15:44
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
54%
Hát arra inkább nem reagálnék ahogy a mostani kismamák a szülésről vélekednek!!Nem veled van a gond nyugi.Nem fogja tönkretenni a vagináját ennyivel tartozik a párjának...úristen!!És az ilyennek lesz gyereke...nem elég áldozat az h megajándékozza egy babával a párját még annyival is tartozik neki??Fel vagyok háborodva..igaz én császárral szültem 13 éve de orvosilag indokolt volt a nyakán volt 2x a köldökzsinór.Pedig nagyon szerettem volna spontán szülni!!Remélem majd a másik babát sikerül ha végre összejön.Én pl. 2 hétig szenvedtem császár után infúzióztak.lázas voltam a sebem nagyon sokáig fájt a többi kismama már ugrált stb mikor belőlem még lógott a katéter alig bírtam felkelni stb. ebbe mi a jó?Boldog babavárást neked.Sikeres gyors spontán szülést kívánok neked!!
2010. okt. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
54%
én mostani kismama vagyok, de nem így vélekedek.
2010. okt. 17. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
54%
29 éves vagyok,januárra vagyok kiírva,félek minden ismeretlen fájdalomtól,sőt olyan alacsony a fájdalomküszöböm,hogy szerintem nincs is,de mindenképp azt szeretném ha természetes úton jönne világra a fiam. A császárt csak altatásban tudnám elképzelni,mert mégiscsak műtét és nem akarok ébren lenni műtét közben,hisz felnyitnak,turkálnak,kiemelnek stb.,de ha meg altatnak,akkor mikor látom a babát,mikor szoptathatom? Szóval remélem nem jön közbe semmi és "normálisan" szülhetek majd.
2010. okt. 17. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
54%

Én is mostani kismama vagyok azaz már anyuka és nem így vélekedem ennek ellenére császármetszésem volt mert nem fordult meg a kisbabám és a köldökzsinór is extrém rövid volt.

Programozott császárom volt és nem bántam hogy így alakult,nem volt ismeretlen,mindent tudtam előre hogy és mikor fog történni...DE ennek ellenére bármikor megszülném természetesen is a babám,remélem fogom is:-))

2010. okt. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
54%
Én totál kiborulnék ha engem császározni kéne..... Barátnőm lurkója 4 éves de még mindig szenved a császármetszéstől.... Buták akik szerint ez annyira jó megoldás...... Egy műtét sose jó......
2010. okt. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
54%
Ekkora ökörséget nem is hallottam még. Nem fog szenvedni? Hát basszus, engem 1 hónapja császároztak (programozott volt) ,de százszor inkább hüvelyen keresztül szültem volna. Érzéstelenítés van, úgy tudom altatás csak sürgősségi császárnál van, éreztem, ahogy vágnak és azt is éreztem elég durván, ahogy húzták ki belőlem a gyereket, a varrást is végig, annyira féltem és reszkettem, hogy szarrá haraptam a számat. Utána tök meztelenül pakolgattak a 25 éves műtősfiúk, közben folyt belőlem a vér és aznap délután a felkelés okozta fájdalmat sem kívánnám még az ellenségemnek sem. 3 óránként hozták szoptatni a babámat, így állandóan kelni kellett, csillagokat láttam a fájdalomtól, alig bírtam felhúzni magam az ágyban. Ráadásul hazajöttünk és itthon begyulladt a sebem, a varrás mentén bűzös váladék szivárgott, majdnem vissza kellett feküdni babával együtt a kórházba. Szenvedtem ötször annyit ezzel az egy császárral, mint más egy átlag szüléssel.
2010. okt. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem aki azt állítja hogy a császár nem fáj annak még nem volt.

Igaz,maga a szülés nem fáj de kellett 3 nap mire tudtam rendesen mozogni,a szobatársaim akik természetesen szültek már szülés után ugráltak a babájukhoz.

2010. okt. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem nem ilyen rossz az arány, mint amit mondasz. Lehet hogy csak pont ilyenekkel futottál össze. Akiket én ismerek, azok közül senki nem akar direkt császárt.

Szerintem nem hogy kiment a divatból, hanem visszajött divatba a természetes szülés. sokszor az anyukának van lelkiismeret furdalása, hogy nem természetesen szült, ami mondjuk butaság, mert ha életmentő vagy károsodás elkerülendő, akkor persze, hogy császározzanak!

2010. okt. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Úgy féltem a császártól mint a tűztől. Eszembe sem jutott volna, hogy engem is valaha császározni fognak, de sajnos hosszú vajúdás után egy kicsit sem tágultam, és így orvosilag indokolt volt a császár. Akkor már esküszöm megváltásnak éreztem a dolgot, de ami utána jött...jaj...a seb le van tojva, nem is fáj, de minden járulékos dolog: a katéter, az infúzió, az eszméletlen fejfájás műtét után, az injekciók...szóval szerintem szívás. S bár nem tudom milyen lehetett volna végül természetesen megszülni, mégiscsak azt választottam volna.
2010. okt. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
52%

Én most vagyok elég fiatal kismami, de megvetem azokat akik semmi indokolt ok nélkül a császárt választják. Reménykedem, nekem is természetes szülésem lesz. Én megértelek kedves kérdező.

Barátnőm egy hónapja felhúzott. Ő közölte velem, hogy nem érti miért nem akarok császárt, meg, hogy neki akkor is az lesz, mert fél a fájdalomtól, szerinte százszor jobb, és olyan önző baba idegen érvekkel vagdalózott, hogy elképedtem, EGY ILYEN EMBERNEK EGYSZER GYEREKE LESZ. Pedig végig csak azt hallotam, hogy én én és én. Nem azt, hogy mi a jó a babának. Hihetetlen!

2010. okt. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!