Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szültetek mostanában a székesf...

Szültetek mostanában a székesfehérvári kórházban? Mit kell bevinni a babának? Tényleg csak ruhát adnak? A kismama szülhet saját hálóingben?

Figyelt kérdés
Köszi a válaszokat!
2010. nov. 4. 10:15
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
Szia! A babának popsitörlőt kell bevinni, kissapit esetleg kiskesztyűt hogy ne karmolássza meg magát, bár ezt marhaságnak tartom. Szülhetsz saját hálóingben, sőt mikor bemész a szülőszobára megkérdezik hogy van- e saját, ha van átöltözöl ha nincs adnak kórházit.
2010. nov. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:

Szia!

Tőlem nem kérdezték, hogy a saját hálóingemet szeretném-e felvenni, kórházit kaptam, de jobb is, elég lesz azt összemaszatolni majd a gyermekágyon...

A babának mindent kell vinni. Popsitörlő, popsikenőcs, alkohol a köldökére, gézlap a köldökre, pelus. Sapit én nem vittem, ott úgy is olyan meleg van! A kezére pedig hogy ne karmolja magát agyon megtette egy kis zokni is.

Könnyű szülést kívánok!

2010. nov. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
nekem hintőport is kellett vinnem,ruhát ne vigyél neki,én azt is bepakoltam és adtak,nem engedték hogy az legyen rajta amit vittem,tehát csak plussz volt a bőröndben.kis kesztyű jól jött,mert olyan hosszúak voltak a körmei a lányomnak,egyszer nem adtam rá,össze is karmolta magát.a hálóingre én már nem is emlékszem,nekem sürgősségi császárom volt,pörgött minden,azt se tudtam éppen mi van,erre sajnos nem emlékszem.
2010. nov. 7. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy írtatok, akkor jól tudom, hogy szinte mindent vinni kell. Még annyit kérdeznék, hogy TENA betétből elég 1cs. 30db-os extra? Meddig lesz olyan erős a vérzés? Vagy a normál is elég? Sok boldogságot kívánok mindegyikőtöknek!
2010. nov. 7. 12:13
 5/28 anonim ***** válasza:

A 2. válaszoló vagyok...

Igen, bocsi, a hintőport tényleg kihagytam, igaza van a 3. válaszolónak. Az még kell a köldökre.

Én is császárral szültem, de nekem nem volt szükségem a Tena bebétre. Nekem elég volt a normál betét, mikor meg jöttem haza akkor meg már csak a tisztasági betét kellett. Ez mindenkinél annyira változó. Attól is függ szerintem, hogy mennyire szoktál vérezni a havi menzeszkor.

Azt tanácsolnám neked, hogy ne vedd meg a Tenát, ami ha jól emlékszem majdnem 3.000,- Ft, inkább egy nagyobb méretű betétet vegyél, aztán ha mennek be a rokonok akkor majd visznek be ha szükség lesz ár. Mert ha nem lesz rá szükséged akkor mit csinálsz vele? Az a majd 3.000,- Ft majdnem 3 csomag pelus lenne a kis jövevénynek!!!

Boldog babavárást!

2010. nov. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Szia, köszi a választ! :) Már megvettem a TENA Super betétet, nem volt drága 30db-ot vettem 1600,-ért, csak nem tudom, hogy elkég lesz-e, vagy vegyek még egy nagyobbat is. :) Vettem egy éjszakai always-t is, az viszont drága volt 8db van csak benne, és 700ft volt. :( Egyenlőre akkor ezt a kettőt viszem be, ha nem elég, akkor majd szólok a családnak, hogy hozzanak még. Takarót nem kell vinni a kicsinek? Ti hol tartottátok a pelenkákat, meg a baba cuccait, van esetleg neki is szekrény? Bocsi a sok kérdésért :)
2010. nov. 8. 09:30
 7/28 A kérdező kommentje:
vagyis a tena extrát bocsánat :)
2010. nov. 8. 09:30
 8/28 anonim ***** válasza:

Ismét a 2. válaszoló vagyok...

Szerintem már több Tenát ne vegyél, ha még kell akkor vesznek a rokonok, mert ha nem lenne rá szükséged akkor mit csinálsz vele?

Takaró nem kell a babának! Ott lesz nekik jó meleg kistakaró.

A baba dolgait én a pelenkázóra tudtam rakni, mivel csak egy másik anyuka és én voltunk a szobában, így elfért ott a két csöppség cucca. De ha többen lesztek akkor ott az éjjeli szekrény, abba is elfér. Vagy van külön zárható szekrény is bent a szobában.

Kérdezz nyugodtan, ha van még valami amit tudni szeretnél, szívesen segítek!

Ja! Egy fontos: nem tudom mennyire vagy válogatós, a kaja az szörnyű!!! Erre készülj fel!

2010. nov. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
3.dik vagyok.a kajával való véleményt osztom:)én a harmadik nap mondtam anyunak hozzon egészségügyi betétet mert már nem kellett a tena.a kicsinek pelenkát azért vigyél,mert 3 db-ot biztosít a kórház,többet nem,de volt hogy én is elfelejtettem oda rakni neki,aztán mikor vissza hozták tettek neki 3 db oda.hányadik hétben jársz?nekem nem volt fogadott orvosom,de nagyon megvoltam elégedve,az orvosokkal,nővérekkel is,volt aki nem a legmosolygósabb volt,de ha valamit kérdeztél akkor segítettek,ugyan így a gyermek ágyasok.mintha most lett volna...aztán pedig már 8.5 hónapja :) Gyors szülést kívánok!
2010. nov. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Nagyon kedvesek vagytok, köszi, hogy írtatok! :) 34hetes vagyok, de már pakolgatok össze, hogy minden meg legyen, kitudja mikor akar kibújni a kis hercegnőm. :) Nekem sincs fogadott dokim, kicsit félek is ez miatt, remélem nem fognak majd bunkózni ez miatt. :( Beöntést adnak, vagy kúpot egyébként? Ti mikor szültetek? Szép estét kívánok! :))
2010. nov. 8. 18:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!