Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hipno szülés, Mongan módszer...

Hipno szülés, Mongan módszer - Kinek van ilyen jellegű tapasztalata?

Figyelt kérdés
Ellazult állapotban történő szülésre gondolok, amikor a test teszi a dolgát, a szülő nő a lazulással megkönnyíti a tágulási folyamatot, és magát a szülést is.
2010. nov. 6. 10:44
 1/6 anonim ***** válasza:
En probaltam felkeszulni a hipno szulesre, gyakoroltam a viziokat es a legzestechnikat kitartoan. Sem a vajudas sem a kitolas alatt meg csak eszembe sem jutott. :DD
2010. nov. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Szintén olvastam a könyvet, szülés előtt közvetlen. 3 hónapja szültem, szóval még friss az élmény.

Nekem egy dolog volt nagyon hasznos, a légzés technika. Nagyon koncentráltam a mély hosszú levegővételre, kicsit elterelte a figyelmemet a fájdalomról.

A szivárványos meg felhős relaxációs gondolatok nem igazán mentek, sőt még a testhelyzetekkel is próbálkoztunk a párommal, de nekem leginkább ülve volt jó egy fotelban vagy a tusolóban.

ÉS a lényeg: a könyvvel vagy a nélkül, de nekem a szülés a legcsodálatosabb élmény volt amit eddig átéltem. Minden fájdalmával együtt. Hidd el, nem lesz vészes, koncentrálj a babádra.

Persze én is eljutottam arra pontra, amikor már csak azt mondogattam magamban, hogy mindegy mi van, császározzanak meg. De egy hang nélkül végigcsináltam. ÉS megtenném még ezerszer, persze csak akkor ha ezt a kis tündérbogarat szülhetem meg :)

Nekem bő 9 órái tartott, de kb. 2 órának tűnt, iszonyat gyorsan el telt az idő. Azt hittem rosszul jár az óra.

Csodás szülés kívánok neked!

2010. nov. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
72%

Bár én nem hallottam erről a módszerről, de arról én is olvastam, hogy az a jó, ha "odaadod" magad a szülésnek. A tested tudni fogja, mit kell tennie, te pedig hagyd, hogy megtörténjenek a dolgok.


Nekem ez mindkét szülésemnél bejött. Nem akartam görcsösen semmit, csak engedtem, hogy történjen minden. Az első szülésnél két fájás közt pár pillanatra még be is aludtam. Amikor meg jött a fájás, belekapaszkodtam az ágy vasába, ringattam magam, és arra gondoltam, hogy de jó, ezzel a fájással most megint tágultam, megint segítettem a babámat, és megint közelebb került a pillanat, amikor kicsusszan majd belőlem.


Bevallom, én a légzéstechnikára egyáltalán nem tudtam figyelni, pedig állítólag az is sokat segít.

2011. jan. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ezzel kapcsolatban nincs tapasztalatom, de ami szerintem fontos, az a pozitív hozzáállás. Amikor elfolyt a magzatvizem, mintha egy adrenalinbomba robbant volna szét bennem. Olyan boldog voltam, hogy nemsokára találkozom a kisfiammal. Emlékszem, meleg szeptemberi este volt, és a férjem pólóban indult velem a kórházba. Még meg is kérdeztem, nem fog-e megfázni. Szerintem ő jobban parázott, mint én. A kórházban is csak arra gondoltam, már csak pár óra és látom. A szülésznő segített, hogy lélegezzem. Elég intenzíven tágultam. 4 óra alatt 10 cm-re. Sűrűn jöttek a fájások. 3-4 percessel kezdtem, aztán 2-3 perces lett 2 óra után. Az idő olyan mintha elfolyna. Két fájás között abban a kb.1percben még aludtam is, sőt mintha álmodtam is volna. :) Nekem császár lett végül, mert hiába voltak tolófájások, a fiam túl magasan volt és túl nagyra sikerült. :) Ma sem apró. Ami rossz volt, az az , hogy megmondták, császár, és még kb. fél óra, amíg lefolyik az infúzió...bla-blabla. Szóval az a rossz, amikor tudod, hogy mindjárt vége a fájdalomnak, és nézed az órát, mikor telik le az a fél ór. Az hosszabbnak tűnt, mint az az idő, ami előtte volt.
2011. jan. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én hipno szüléssel szültem szeptemberben, de úgy tudom csak két nőgyógyász foglalkozik ezzel az egész országban, nekem sikerült az egyiket kifogni:)A terhességem 20. hetétől jártam hozzá hipnózisra és gyakorolni a légzéstechnikákat.

Amikor eljött a szülés ideje már egész jól hipnotizálható voltam.A magzatvíz elfolyástól kb. másfél óra múlva jöttek az erősebb összehúzódások, akkor lefeküdtem az ágyra és az orvosom hipnotizált, ami annyira jól sikerült, hogy fájdalom nélkül szülhettem meg a babámat( 2 óra alatt)és mivel teljesen ellazult állapotban voltam, gátmetszésem sem volt.És egy nyomásra kibújt a kisfiam, pedig nem vagyok egy présgép:)

Mindenkinek ajánlom ezt a módszert, még a szkeptikusoknak is, én se hittem előtte a hipnózisban, de így is működött, igaz nagyon bíztam az orvosom tudásában.

2011. jan. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%
És valaki meg tudná mondani, hogy kik azok az orvosok, akik ezzel foglalkoznak?
2012. ápr. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!