Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mihez hasonlítható a vajúdás...

Mihez hasonlítható a vajúdás alatt érzett fájdalom?

Figyelt kérdés

Éles, tompa, hasogató, nyilalló? Derékban lehet érezni, vagy hasban, hátban?

Mire készüljek? Olyan nehéz elképzelni, milyen lesz ez az egész. Aki már szült, légyszi ossza meg velünk tapasztalatát.

32 heteske


2009. jan. 12. 11:11
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

nekem mindenhol fájt a végén, de legfőképpen a menszeszhez hasonlíthatnám, csak nagyon erősebb!!

én volt, hogy azt hittem nem élem túl a fájás végét. 1x-2x megijedtem, de ki lehet bírni. Én mégegyszer végigcsinálnám, most is babaprojekten vagyunk :)

Én nem kaptam EDA-t, de lehet a másodiknál kérni fogok :)

2009. jan. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
88%
Nekem a barátnőm azt mondta, hogy neki fiatal lány korában nagyon erős görcsei voltak mikor menstruált. volt hogy haza kellett jönnie az iskolából és végighányta az utat is. Na azt be kell szorozni 25-el. Azt is mondta, hogy a dereka is olyan szinten hasogatott hogy majd lekaparta a csempét. De biztos, hogy ez minden nőnél más. Nem hiszem hogy van két egyforma fájdalom, max hasonló. Fáj nagyon ,az tény.
2009. jan. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
83%

ja és hullámokban érkeztek a fájások, volt csúcspontja majd csökkent majd megint és megint csökkent. Láthatod is majd a fájáserősség mérő gépen. lehet tudni előre mikor jön a fájás. a végén meg már nincs közte szünet. én mikor azt éreztem, hogy "bekakálok" az volt a tolófájás és akkor kellett nyomni. én 2 nyomásra megszültem.

minden jót.

8 hós kisfiú anyukája (első voltam)

2009. jan. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Én háromszor szültem, a 2. és a 3. alkalommal már nem volt idő a fájdalomcsillapításra. A 2. szülés kellemes emlékként maradt meg így is, a 3. nem annyira, bár nem tartott sokáig, csak az utolsó fél óra volt nagyon rossz, amikor már alig vártam, hogy vége legyen. Előtte a vajúdás egyáltalán nem fájt nekem, csak az volt kellemetlen, mintha a medencecsontom szét akart volna szakadni, vagy nem is tudom igazán meghatározni ezt a fajta fájdalmat. Nekem nem a menstruációs görcsök jutottak eszembe, én teljesen más fájdalmakat éreztem, és a légzés sem segített, amit tanultam, sőt úgy éreztem, rosszabbul viseltem a fájdalmat azokkal a légzésekkel. Mástól is hallottam már ezt. Nekem mindhárom szülésnél a kitolási szakasz volt a legnehezebb, pedig általában azt olvasni, hogy mindenki azt várja, mert az már nem fáj. Azét nem akarlak elijeszteni, mert ahogy kibújt a baba, zokogtam örömömben, ahogy összekapcsolódott rögtön a tekintetünk, az valami csodálatos volt:D
2009. jan. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem olyan mint a mensi-görcs csak sokkal erősebb.
2009. jan. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a jóslók + a vajúdás első szakasza olyan volt, mint amikor egyszer vasatagbélgyulladás miatti görcsim voltak. Fáj, persze fáj, de inkább az a rossz, hogy teljesen irányíthatatlan, tehát nics testhelyzet, amiben kevésbé fáj, egyszerűen jö és ez van.

A vajúdás 2. felében nekem nagyon erős derékfájásom volt, kb a keresztcsontomnál. Na itt annyira fájt, hogy a hasamat már nem is éreztem :)


Vígasztalásul annyit tudok mondani, hogy amikor én úgy éreztem vajúdás alatt, hogy vánszorog az idő, mégis mikor úgy éreztem, hogy 1 órája szenvedek, akkor kiderült, hogy már 5 óra telt el :D Szóval nekem valahogy hamarabb ment az idő!

2009. jan. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
73%

Szia. Semmihez sem hasonlítható, nagyon görcsös, feszítő fájdalom, nekem olyan érzés volt, mintha szakítanák ketté a derekam és a hasam. Akkor azt hittem, nem élem túl, de most már bármikor újracsinálnám.

Üdv 7 hetes kisfiú anyukája

2009. jan. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
75%

Szia!

Én is sokat izgultam, hogy milyen lesz. A környezetemben mindenki máshogy jellemezte, a lényeg, hogy fáj.

Na, én mindenre felkészültem, csak arra nem, hogy nem fog fájni.

Nem voltak abszolút fájásaim, úgy szültem meg. Én már a kórházban voltam, mert lejárt az időm. Egyszercsak ott lent, feszítő érzést éreztem, mintha valami ki akarna pottyanni. Ekkor megvizsgált a szülésznő, és már 3 ujjnyira voltam kitágulva. Jött a dokim, kaptam egy szurit a fenekembe, hogy még gyorsabban menjen a dolog, és 20 perc alatt megszületett a kisbabám.

A szobában volt még 2 csaj, akik fájások nélkül szültek. Plus még 3 ismerősöm is fájás nélkül szült.

Vannak ilyen szerencsések!

Anyum azt mondta, hogy egy pokoli fájdalom, máshogy nem tudta jellemezni.

De az biztos, hogy akármennyire is fájdalmas, megéri!!!

Nekem a szülés utáni 2 óra volt fájdalmas, amikor ment ki a gátmetszéshez adott érzéstelenítő hatása. Szülés után 3 órával már egyedül mentem zuhanyizni...

Előre felesleges izgulnod:)

Mindenki túlélte, és mindenki bevállalná még egyszer, ugye többi anyuka?

2009. jan. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Persze! :D


Azért irigyellek ám :)))

2009. jan. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Én is a mensi görcshöz hasonlítanám. Az első órában teljesen olyan volt, na, aztán többszöröse lett a fájdalom. Fel voltam készülve a legrosszabbra, sejtettem, hogy borzasztó érzés lesz. A vége felé mintha megszűnt volna a világ, már alig volt erőm, válaszolni, és reagálni sem tudtam a férjemnek. Volt, hogy majd leestem az ágyról a fájdalomban kínlódva. És arra gondoltam, más hogy tud kiabálva vajúdni. Aztán kaptam vénásan fájdalomcsillapítót, na az enyhített.

De éltetett az, hogy ha ennek vége, lesz egy kincsem, akiért minden fájdalmat bevállalnék. A szülés után mondtam is a dokinak, hogy 3 év múlva ismétlés...

2009. jan. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!