Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van-e vki, aki saját felelőssé...

Van-e vki, aki saját felelősségre szülés után előbb hazament a kórházból? Ha igen, ez hogy működött?

Figyelt kérdés
2010. nov. 30. 13:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Szólsz az orvosnak, hogy haza akarsz menni. Annyi hátránya van, hogy a PKU szűrésre (ami a baba fejéből való vérvétel legalább 72 órás korban) vissza kell menni a kórházba, vagy a gyermekorvosodtól igazolást kell vinned, hogy ő leveszi nektek.

Amit még tudni kell, hogy ha bármi komplikáció mégis fellép otthon, akkor a kórházba már nem mehettek vissza, hanem gyerekkórházba kell menni, ha meg Veled van baj, akkor Neked, de oda a babádat nem viheted...


Szóval meggondolandó.


Én a második babámat szombat délelőtt szültem, és hétfőn ebéd idő tájban mentünk haza (éppen levették a picinek fél kettő körül a vért) és utána. Szerintem ennyit ki lehet bírni.

2010. nov. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
62%

Az mondták nálunk hogy 24 óra után haza lehet menni saját felelősségre.

Én hétfőn szültem, szerdán reggel megkérdezték, miért nem megyek haza? Én meg csak néztem, hogy mi van??

Szóval elvileg nem kell bent lenni 4-5 napot.

Én végül csüt. reggel jöttem haza, szerdán még nem akartam, azt sem tudtam, tudok-e szoptatni, stb.

2010. nov. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
43%
Engem a második nap kiraktak mert kellett a hely. :) De nem volt semmi bajom a kórházzal, jól éreztem magam. Miért akarnál előbb hazamenni? Tényleg így van, ha valami baj van rohangálhatsz a gyerekorvoshoz meg a kórházba.
2010. nov. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Magyarországon a minimum 72 óra van vagy saját felelősségre haza, de ahogyan az első is írta, ez meggondolandó. 72 óra után ha minden rendben van veled és a babád is elkezdett szopizni, akkor mehetsz.

Amikor én szültem a második babámat, mi csak 72 órát voltunk bent. Volt egy kiskorú csaj, aki nagyon haza akart menni, viszont mivel kiskorú volt, így a gyámjának alá kellett volna írnia a saját felelősséges papírt. Mivel állítólag rokkant volt az apukája, így senki nem írta alá a papírt, ő hazament, de a babát nem engedték.

2010. nov. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Jázmin anyucija ***** válasza:
43%

Én ezt hülyeségnek tartom, hogy saját felelősségére valaki hazamenjen hamarabb. Kislányomat vasárnap szültem, csütörtökön délelőtt hazaengedtek minket. Szerintem jobb azt a pár napot kórházban tölteni, ne adj Isten valami baj lenne, akkor lehetne rohanni vissza a kórházba.

Most 38 hetes vagyok, szóval már bármikor érkezhetne a második baba, és iszonyatosan rosszul érzem magam attól, hogy bent leszek a kórházban, és nem éjjel-nappal a kislányommal, de muszáj, és ki fogom bírni azt a néhány napot.

2010. nov. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
43%
A mi kórházunkban amikor szültem,ezt nagyon sokan csinálták,igaz,nem szülés után,hanem előtte,mikor vmi baj volt a babával/terhességgel,és be akarták fektetni.Általában a -hát hogy is mondjam-szóval a hátrányos helyzetű,egyszerűbb asszonykák csinálták előszeretettel.Kaptak egy papírt,amit kitöltöttek,és azt alá kellett íratni két tanúval(+szem.ig.sz),ezt a szerepet általában két szobatárs kapta.A vége a dolognak az összes esetben az volt,h 2 nap múlva visszajött,mert megindult a szülés,persze jóval előbb,mint kellett volna,a babák általában az intenzíven kezdték meg kicsi életüket.Az orvosok meg dolgozók persze ilyenkor zsongtak a felháborodástól,megjegyzem joggal.
2010. nov. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
en csaszar utan 2es fel nappal eljottem...beszeltem az orvosommal hogy van-e valami rizikoja annak ha most eljovok es azt mondta hogy az eg vilagon semmi, azt mondta hogy ha a gyerekorvos rabolint akkor mehetunk. Az igazsaghoz hozzatartozik hogy en szules utan 10 oraval mar le fel csoszogtam a folyoson es masnapra mar remekul ereztem magam. Kozvetlenul a szules utan kaptam egy szobatarsat aki ugy horkolt hogy konyorognom kellett a novereknek altatoert mert egy percet sem tudtam pihenni. Masnap kertem hogy lehessek a babammal egy masik szobaba mert mar tokeletesen el tudtam latni ot. A masik szobaba meg volt egy no aki termeszetes uton szult es vele volt a lanya is aki egesz ejszaka sirt az meg nem volt hajlando megszoptatni mondvan hogy faj a melle es ezert egesz ejszaka cumit dugott az ehes ujszulott szajaba. Probaltam masik szobat "intezni" de zsufoltsag volt es ezrt a nogyogyaszom otlete volt hogy mivel nem tudunk pihenni sem en sema babam akkor hazamehetek de ha barmi baj van akkor azonnal mehetek vissza mert elintezi hogy felvegyenek gond nelkul. Persze nemvolt semmi gond. % nap mulva mentem hogy kivegye a varratokat..hat ez az en tortenetem...vannak esetek amikor jobb egy frissen szult anyanak es babajanak otthon nyugodt korulmenyek kozott labadozni es ezt nemmindig tudja biztositani egy korhaz
2010. nov. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Minden választ köszönök! :)

Igen, szerintem is vannak esetek, mikor jobb otthon, nyugodt körülmények közt lábadozni...az első babámmal a kórházban teljesen kimerültem, bár mindenki nagyon rendes volt, de mégiscsak egy kórház, tele síró picivel+az ember gondolata úgyis otthon jár... :) most a helyzetet nehezíti majd, hogy itthon vár egy két éves "nagyfiú"is, szóval jó tudni, hogy ha nem bírnám ki, akkor azért hazajöhetek! :)

2010. dec. 1. 08:47
 9/17 anonim ***** válasza:
Én éjfélkor szültem és reggel 10-kor már otthon voltunk a kisfiammal. A vajúdásom 22 órájából is az első 19-et otthon töltöttem. Nem saját felelősségre, hanem itt így működik. Nem szívják le az orrát, nem fürdetik meg, nem szúrkálják agyon, mész haza és lemosod a babádat, és csak szoptatod egész nap. Ettől lesz tejed. Én nem bánom hogy itt így megy.
2010. dec. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Gondolom... :) Szerintem ez így a leghelyesebb mind a baba, mind az anyuka, min a család szempontjából... Nem tudom hol szültél, de irigyellek! :) Sajnos még az ország nagy része ettől fényévekre tart... :(
2010. dec. 2. 12:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!