Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nagyon fájdalmas szülés?...

Nagyon fájdalmas szülés? Mihez hasonlítható fájdalom?

Figyelt kérdés
Tényleg annyira fáj, mint a filmekben, hogy ordítanak, üvöltenek a nők? A valóságban is így szokták? El is lehet ájulni a fájdalomtól?
2010. dec. 13. 17:56
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%

hány éves vagy?

Én is feltettem egy hasonló kérdést...

Láttam videón, írd be youtube-ra, hogy labor and delivey

(vajúdás, és szülést jelent)

Bár nekem azt mondák, hogy nagyon fájdalmas...

2010. dec. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
16 éves vagyok. Köszi a választ!
2010. dec. 13. 18:00
 3/30 anonim ***** válasza:
78%
Igen, nagyon fájdalmas. Nem tudom más fájdalomhoz hasonlítani, de megéri a babádért. Ezt érte teszed és emiatt nem érdekes, hogy mennyire fáj. Én kétszer szültem fájdalomcsillapítás nélkül, bármikor újra vállalnám, mert csodálatos érzés életet adni a szerelem gyümölcsének, bármekkora fájdalommal is jár.
2010. dec. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet semmihez sem hasonlítani. Én még nem szültem, csak tanultam róla (szülésznő), de állítólag a legerősebb fájdalom. Ezt követi az epekő és a vesekő.

Nem tudom mi alapján és kik állították össze a listát.

2010. dec. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
Anyának volt veseköve, azt mondta, jobban fájt, mint a szülés.
2010. dec. 13. 18:06
 6/30 anonim ***** válasza:
100%

(1. válaszoló vagyok)

Én is "tanultam" róla, a sulival voltunk a kórházban, csodálatos egy tapasztalat volt, és az a pici baba, akit behoztak megmutatni...

Mondták, is hogy sokan császárt kérnek, én nem tenném, mondják, hogy az utána fáj...

De a szülés...


A vajúdás olyan mint a mensinél a görcsölés?

Mármint olyan erős a fájdalom?

Mikor kezd elviselhetetlen lenni?


Ki lehet bírni epidurális nélkül? én nem kérnék semmi pénzért, rosszul vagyok a tű látványától, és a fájdalom küszöböm elég alacsony...


De szerintem...amit a videókban láttam, nem vészes...


Agykontroll gyakorlattal lehet befolyásolni? (volt fájdalom megszüntetése is)

2010. dec. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Én ellenírok az előző válaszadónak! :-)

Fáj, fáj, de nem olyan vész, ki lehet bírni, és ott akkor már úgyis azt fogod fontosnak érezni, hogy a babó rendben legyen. A doki meg a szülésznő mondja, hogy mit csinálj, vagy mit ne, hogy vedd a levegőt, és arra koncentrálsz. Én nem ordítottam, totál csendben voltam, szuszogtam nagyokat, és csak a végén a kinyomásnál "morogtam:-)", de inkább az erőlködéstől, mint a fájdalomtól. Az, hogy elájulsz...hát én nem tudom, szerintem nem, de mindenki más, inkább azt mondanám, hogy olyan transzban van az ember, hogy a fájások közt elszenderedik, és nincs teljesen magánál, de ez inkább már a végén a fáradtságtól van...

Hidd el, ha fáj is, abban a pillanatban, hogy meghallod-látod a babádat, majd semmi nem számít, annyira csodálatos érzés, hogy nem is lehet igaz, nekem a férjem is benn volt, együtt sírtunk örömünkben, egyáltalán nem érzel fájdalmat, inkább eufóriában vagy. :-) Pedig én is annyira rettegtem, hogy nem is igaz...

Ami keményebb volt, az a következő pár hét...


NEHOGY KIHGYAGYD!!!! minden jót!

2010. dec. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%

az utolsónak, aki egy kicsit jobb kedvre derített :)

Így már tetszik a szülésre való gondolás :)

(első válaszadó voltam)

Amúgy 18 vagyok :)

Én is ilyen szülésben akarok részesedni, mondhatni, fájdalom mentesen...


És milyen is volt az az utáni való hét?

Igaz, hogy 6 hétig megvan szülés után?

2010. dec. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
83%
Valaki írta, hogy császárt azért nem kérne, mert mondják, utána fáj. Én az ikreimet császárral szültem, a harmadik fiút természetesen, hát nekem inkább az nem tetszett, hogy a természetes után olyan érzésem volt, hogy mindenféle "drótok" állnak ki a p.icsámból.
2010. dec. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
87%

Higgyétek el, egyáltalán nem olyan szörnyű! Az eleje mensi szerűfájdalom, de sokkal kibírhatóbb, mert csak 5-10 percenként jön. Ahogy sűrűsödnek a fájások, úgy lesznek egyre erősebbek is, de nem, nem kibírhatatlan. Jó, a kitolási szakasz előtti utolsó fél óra, amikor már jóformán nincs szünet a fájások között, tényleg elég kellemetlen, de utána már érzed, hogy nyomni kell, és megszületik a baba, és az valami csoda! Kit érdekel, hogy előtte fájt? Mert engem spec onnantól fogva nem izgatott semmi.

Tudjátok mi embert próbáló? Az utána következő hetek, amikor bármit csinálsz, sír, az igény szerinti szoptatástól iszonyúan fáj a mellbimbód, és a gátsebtől alig tudsz mozdulni. Az tényleg nem egy leányálom, szerintem rosszabb, mint a szülés, csak nem sűrűn beszélnek róla. De az is elmúlik, és a baba egyre édesebb lesz, ahogy megismered és a szívedhez nő. :)

2010. dec. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!