Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Első szülésnél faros volt a...

Első szülésnél faros volt a babád, mennyi idő alatt született? Hogy zajlott? Mekkora súllyal?

Figyelt kérdés
2011. jan. 28. 19:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az első babám faros volt,és császárral született mert nem engedték megszülni,mert kockázatos volt.Kevés volt a magzatvizem is.A faros szülés élményét nem ismerem,de 3200 gr.volt a fiam súlya.
2011. jan. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Faros babát általában nem engedig hüvelyi úton megszülni, főleg ha első baba, mert az orvosoknak manapság már nincs meg ehhez a tapasztalata. Hol is tanulnák meg, hogyan kell levezetni faros szülést, ha egyszer mindegyiket császárral veszik ki? :(
2011. jan. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem faros volt végig, a dokim természetes úton meg akarta indítani, de végül orvosi konzíliumon döntöttek róla, hogy nem lehet természetes úton elindítani, mert egyrészt nagy baba, másrészt se nem nyíltam, se nem tágultam.

Így végül programozott császárom lett. 18 órát vártam arra, hogy megcsászározzanak. Úgy volt, hogy már hajnalban meglesz a műtét. Végül csak este 18 órakor toltak be a műtőbe, 18:12-kor már kint volt a baba, de utána még sokat "ügyködtek" rajtam, 19:15-kor már a császáros őrzőben voltam. A baba 3600 gramm, 54 cm, kislány.

2011. jan. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Anyósom szülte 32 éve a 4800 grammos faros első babáját. Nem lett semmi baja, a második gyerek is termmészetes úton született (pedig ő is 4400 gramm volt)

Szóval lehetséges, de ma már nem nagyon hagyják természetes úton, kockázatosabb, és biztosan többet szenved a leendő anyuka.

2011. jan. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kb. este 10-kor folyt el a magzatviz és hajnal 4-re lett meg a lányom. A fájások akkor már egy napja mentek, de nem erősen, csak estére erősödtek és lettek rendszeresek, addig nem tudtuk biztosan, hogy ez csak jólsó, vagy mi a szösz...

Minden rendben zajlott, persze a konkrét végkifejletnél ott lett 1-2 orvos meg nővérke, meg ugye speciális ágy, aminek az alját le kell szedni a végén a megfelelő fogáshoz (ezt én nem láttam, de előre elmondták, hogy mi lesz, meg ugye eleve olyan ágyra fektettek). 2700 gr-al született, ő lett végül a legnagyobb súllyal született gyerekem, mert a másik kettő 2500 és 2300 gr lett 3 évvel később.

Ha nincs téraránytalanság, akkor én javaslom megszülni első babaként is, bár ehhez értlemes orvos kell, nem olyan, aki rögtön szalad a szikéért.

Én gátvédelemben akartam szülni és kérdezte a doki, hogy ha faros marad, akkor azért vághat? Mert azért illene... Mondtam, hogy ha kell, akkor vágjon, persze. Igy utólag tudom, hogy nagyobb gátmetszés volt a szokásosnál, mert a második szülés után sokkal gyorsabban gyógyultam, az szabályosan nudli volt az első gátmetszés utáni gyógyuláshoz (az se volt vészes).

2011. jan. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem egy ismerősöm szült természetes úton faros babát, 8 évvel ezelőtt. sajnos a részleteket nem tudom, de természetes úton született és első baba volt

azt hiszem vmi olyasmi volt, hogy a fenekével jött ki, nem a lábaival

2011. jan. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam is faros baba volt, császárral született 3900 grammal és 60 centivel.

Semmi pénzért nem vállaltam volna a hüvelyi szülést.

2011. jan. 28. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!