Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A szülész-nőgyógyász szakorvos...

A szülész-nőgyógyász szakorvos nem végzett orvosi egyetemet?

Figyelt kérdés

Most nézem, hogy a doki, akinél már szültem az első babámat és most hozzá járok a másodikkal is, "csak" szakorvos? Nem értek hozzá, de a "szak"orvosok kevesebbet tanultak, esetleg gyorsabban végeztek valamilyen szakiskolában és nem végeztek egyetemet?

Vagy mindenkinek ugyanazt kellett ahhoz végezni, hogy szülész-nőgyógyász legyen??

Tudja ezt valaki pontosan?


2011. febr. 14. 16:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
orvosi egyetem+ szakosító( nőgyógyászat gyakorlat)ha jól tudom de az orvosi egyetem tuti
2011. febr. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az orvosi egyetemen általános orvosi diplomát kap, majd x gyakorlati idő után (pl. szülészeknél 5 év) szakvizsgát tehet, ezután lesz szakorvos.
2011. febr. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
hát szerintem az orvosi elvégzése után sima orvos lehet valaki (de lehet ahhoz is kell pár év rezidenskedés) és utána minimum 6 év szakterületen eltöltött idő után lehet szakorvosi vizsgát tenni. A szakorvos több, mint egy sima orvos. Tehát a "csak" szakorvos minimum 12 évet tanul, mire elmondhatja magáról, hogy "csak" szakorvos.
2011. febr. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Elvégzett orvosi egyetem nélkül nem kap orvosi diplomát.


Először jön az általános orvosi diploma, utána szakosodnak. Ki mit választ, belgyógyászat, sebészet, szülész-nőgyógyász, gyerekorvos stb. Ha elvégezte az ehhez szükséges tanulmányokat, gyakorlatokat, szakvizsgát tesz.

2011. febr. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Mindenkinek nagyon köszönöm!!

Ez megnyugtató:-)

2011. febr. 14. 16:31
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szakorvos, mivel szakosodott valamilyen irányba a 6 év egyetem után. Ő így lett: szülész - nőgyógyász

Aki még nem szakosodott, de meg van a 6 év egyetemről az orvosi diplomája az általános orvos.

2011. febr. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!