Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi van akkor ha csak szülésznő...

Mi van akkor ha csak szülésznőt választok és orvost nem? Csinálta már valaki így?

Figyelt kérdés
2009. febr. 12. 14:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk akkor lehetett szülésznőt választani ha van dokid.

Az biztos, hogy nálam a szülésznő csinált szinte mindent. Nála született meg a kisfiam.

2009. febr. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk (Jahn Ferenc kórház) általában abszolút független a doki a szülésznőtől, vagy egyik, vagy másik, vagy mindkettő. Hallottam viszont olyat, hogy a doki ragaszkodott a saját szülésznőjéhez, illetve fordítva: a szülésznő csak olyan szüléseket vállal el, ahol az ő dokija csinálta végig a terhesgondozást.
2009. febr. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Nekem csak szülésznőm volt,és nem bántam meg!Lehet szerencsém volt mert egy nagyon aranyos fiatal dokinő volt az ügyeletes.De végig a szülésznő volt velem,már csak a kitolásnál szólt a doktornőnek.Szerintem nyugodtan válassz csak szülésznőt.üdv.
2009. febr. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem is csak szülésznőm volt. Ő csinálja a legtöbb mindent a szülés alatt és nem a doki.

2009. febr. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szülésznő vagyok.

A helyzet az, hogy ezt kórháza válogatja. Sok helyen lehet szülésznőt választani, orvost nem feltétlenül kell. Előnye, hogy ismer a szülésznőd, Te is Őt, nagyobb a bizalom, és szinte ténylegesen mindent egy szülésznő csinál.

Baj akkor van, ha esetleg nem spontán szülsz, hanem valamilyen okból császárral...Akkor nem nagyon lesz ott a szülésznőd. Sok sikert:)

2009. febr. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat, örülök, hogy egy szakmabéli is írt. A teljes igazság az, hogy egy olyan szülész-nőgyógyászhoz járok, akire azt mondták többen, hogy már csak szülésznőként vehet részt a szülésen. Nem tudom ennek mi az oka, de én teljesen megbízom benne, én is nála születtem.
2009. febr. 12. 16:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!