Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Az anyuka aki megölte a...

Az anyuka aki megölte a babáját, kiderült hogy szülés utáni depresszióba szenvedett. Ezt miért nem vette észre valaki? Védőnő, férje, anyja, barátja?

Figyelt kérdés
2011. febr. 21. 13:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Szerintem szülés után 1-2 hétte eléggé nehéz észrevenni, szokásos, fáradtság, nemalvás mellett.

Aki meg deprsssziós, az nem fogja megmondani, inkább magába zárja és emészti magát.

2011. febr. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Mert ez szégyen és titkolnivaló dolog. Én egyetlen esetről hallottam, ahol pszichiátriára utalták az illetőt, de a család nem engedte és ott a nő ugrott ki a negyedikről, nem a babát ölte meg. De a családnak megmondta előre a pszichiáter, ez lesz, mert súlyos a probléma, de ők nem hittek neki.

Lehet itt is hiába szólt orvos, védőnő, csak a páciens beleegyezésével lehet elrendelni a kezelést, és ha ő vagy hozzátartozó nem egyezik bele, ez lesz a vége. Ebből jobb volt a múlt rendszer, mert ott kötelezően elrendelhették a pszihiátriai kezelést.

De nem tudni mi történt pontosan

2011. febr. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
24%
Szülés utáni depresszió ide vagy oda, akkor sem értem meg hogy tehet ilyet egy anya. 3 gyerekem van, és nekem is volt mindegyik után, igaz talán nem olyan durva formájában. De sokuknak van és ezért mégsem öljük meg a babánkat. Én nagyon elitélem az ilyen nőt, nem anyának való, aki egy ártatlan kisbabát bántani tud. Szomorú hogy sajnos ilyet nem lehet kivédeni.
2011. febr. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
A depresszió nagyon veszélyes, mert könnyen eltitkolható és összetéveszthető. Ráadásul hirtelen is jelentkezhet, változatos tünetekkel. Lehet, hogy itt is ez történt. Hirtelen dühroham...szörnyű tragédia.
2011. febr. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

13:30-nak

Ez egy pszichiátriaia betegség, valószínüleg a nő nem (volt) beszámítható.

nem hiszem, hogy erre készült a 9 hónap alatt.

Senki nem tudhatja hogy szülés után a hormonális változások miatt, nem lesz-e depressziója, vagy gyremekágyi pszichózisa.

[link]

2011. febr. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Nehez eszrevenni.

az anyuka ott hibazott hogy nem szolt hogy valami gaz van,mert egy anya tudja azt hogyha valami nincs rendben,erzi.

(szintes szules utanni depreszios)

2011. febr. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Igen, csakhogy vannak olyan mélységei a betegségnek, amikor elveszti a kapcsolatot a valósággal. Épp ezért fel sem ismerheti, hogy beteg, ez a gond sajnos.
2011. febr. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

13:39es 13:37 es.


Azt nem tudom,en olyan melysegbe nem kerultem,igy azt sem tudhatom ilyenkor mi van,van e valami jele a kulvilag fele.

En szoltam hogy gaz van,de kesobb anyu is mondta hogy latta hogy valami nem okes,nem ugy viszonyultam a babahoz ahogy kellene.

2011. febr. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
26%

Hát számomra az érthető hogy depressziós, de el sem tudom képzelni hogy tud egy ártatlan kis babát bántani.

Nekem is volt depresszióm szülés után, de ha már kezdtem besokallni mikor pl sírt a babám, akkor beletettem a kiságyba, ki mentem a fürdőbe, hideg vízzel megmostam az arcom, és fél perc múlva mosolyogva jöttem vissza, hogy ebből a babám semmit ne éérezzen

2011. febr. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Jól tetted! :) Csak arra utaltam, hogy nagyon alattomos és változatos betegség. Nem mindenkinél egyforma tünetekkel és erősséggel.
2011. febr. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!