Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Azt mondják, ha rendszereset...

Azt mondják, ha rendszereset jóslózok, üljek egy kád vízbe vagy tusoljak és attól vagy elmúlik, vagy beindul rendesen. És hogy veszem észre ha folyik a magzatvíz, A KÁDBAN?

Figyelt kérdés
2011. márc. 11. 14:24
 1/9 anonim ***** válasza:

inkább a zuhany..


főleg ha nem tudod nyitva vagy-e.


a magzatvíz ürítése nem akaratlagos mint a pisilés nem tudod korlátozni hogy ne follyon... mint a pisinél.

2011. márc. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az a ritka, hogy elfolyik a magzatvíz és azzal indul a szülés. Legtöbbször fájásokkal indul. Különben meg igazán mindegy, hogy tusolás vagy fürdés közben kezd esetleg folyni, azt érezni fogod. Olyan, mintha bepisilnél, csak ezt nem lehet visszatartani.
2011. márc. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindig folyik el a magzatvíz.Én 4 gyermeket szültem,és egyiknél sem folyt el.A kórházban repesztettek,és ott távozott a magzatvíz..Sose értettem,hogy miért kell ilyen ökörségeken agyalni.Ha a baba világra akar jönni az 100% hogy a kismama rögtön érezni fogja..Nem kell ide jóslás,meg kád,meg hokúszpókusz..Te leszel az első aki tudni fogja itt az idő..
2011. márc. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Tényleg így van, ahogy a 3. válaszoló írta! Ha beindul a szülés, azt tudni fogod: Amikor én szültem az első babámat, se internet, se szülésfelkészítés, semmi sem volt... mégis tudtam, mikor jött el az idő! A szülések nagyobb százaléka nem a magzatvíz elfolyásával indul (a közhiedelemmel ellentétben), hanem rendszeres, egyre erősödő fájásokkal. Én is 4 gyereket szültem, s csupán egyszer folyt el magától av íz, a másik 3 alkalommal az orvos repesztet burkot.. Az idő előtti burokrepedés (tehát ha ezzel és nem fájásokkal indul a szülés) csak akkor következik be, ha valamilyen fertőzés érte a burkot..
2011. márc. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Akkor is tudnmi fogod, mert ne múgy van, hogy elfolyik, és kész, hanem az folyamatosan termelődik újra, és szülésig az folyni fog, csak kisebb mennyiségben.
2011. márc. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
na köszi a kioktatást...az eslő szülésem magzatvízzel indult, és zúdult ki, nyilván észrevettem volna akárhol is vagyok. DE. A szülésznőm mesélte, hogy gyakran csak csordogál, nagyon lassan szivárog, és ha én pl a kádban dekkolok és várom hogy a fájások elmúlnak vagy nem, és elkezd folyókázni, azt nem fogom érezni. És pont a fertőzésveszély miatt gáz ez, nem?
2011. márc. 11. 19:40
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem akart senki kioktatni,de ha már szültél akkor pontosan tudod,hogy megérzed ha eljött a szülés ideje.

Ha a kádban csücsülsz és szivárog a magzatvized akkor ez azt jelenti hogy már percekkel előtte (esetleg már órák óta) enyhe vagy erős görcsös fájdalmaid vannak.Ha a görcsös fájdalom beindul,ha nem érzed magad jól a bőrödben akkor ki kell kell a kádból és el kell indulni a kórházba szülni..Mint írtam az anyuka megérzi,hogy itt az idő ha szivárog ha nem a magzatvíz..

Csak megjegyzem a zuhanyzás sokkal kellemesebb mint a kádba ülni nagy hassal...

2011. márc. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 mendy1025 ***** válasza:
szia,nekem megrepedt a magzatburok,igy kezdődött a szülés, fájásaim csak másfél órával utána voltak,folyamatosan folyt kis adag, szóval azt nem lehetett nem észre venni.Mégha fél órát is tusolsz, az utána is folyik folyamatosan,tuti érezni:)
2011. márc. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 mendy1025 ***** válasza:
nekem nem voltak semmiféle görcseim előtte:)
2011. márc. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!