Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 2009. szeptember 10-én születe...

2009. szeptember 10-én született babák anyukái. Mesélnétek a babátokról? Miket tud már, mekkora, stb?

Figyelt kérdés
2011. márc. 17. 20:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Mekkora? 2,5 éves és nem baba.
2011. márc. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

No inkább csak másfél. :o)


Augusztus 22 jó lesz?

2011. márc. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Persze, téged is szívesen olvaslak. :-)
2011. márc. 17. 21:19
 4/11 anonim ***** válasza:

mi 2009 júliusiak vagyunk, de gondolom nem baj :)

kisfiú, látszólag jó húsban van, de januárban mérték utoljára, akkor 12 kg volt (4-el született)

sajnos nagyon válogatós lett, szénhidrátot enne egész nap, semmi zöldség, kikészít :(

korábban csak alváshoz kellett a cumi, de mióta apa újat vett neki, azóta egész nap lóg a szájában

jön megy egész nap, meg rákapott a tv-re :(

akaratos, egész nap megy a "nem, nem , nem" az öltözködés az a poklok pokla :(

pár szót tud: nem , baba, mama, papa, anya, apa, fa, meg most a tésztát gyakorolja, de ezt csak mi tudjuk, hogy tészta :)

ja és az állathangokat tudja utánozni, elég sokat, pl múúú, gágá, stb

szeret táncolni, gitározni meg énekelni, a gitárja a mikrofon is egyben, fogja maga elé és énekli hogy ááááááá, meghajol, kimegy, ilyenkor tapsolni kell , és mondani hogy vissza vissza, majd visszajön és kezdi elölről :D

mindent leutánoz, nagyon szeret mosni (persze ki van húzva a konnektorból) ő "beletölti" a mosószert, becsukja, megtekergeti majd megnyomja az elindító gombot

vezetni is nagyon szeret, forgatja a kormányt, vált, halálos :)

kedvence egy majom, azzal alszik, eszik, sétál, az mindenhova jön velünk, de van a banda is :) ez még 3-4 állat, azokat is nagyon szereti, délben mindenkit bepakol a kiságyba alváshoz

kiságyban alszik el, de éjfél körül felkel és onnan velünk alszik

ja és nagyon apás :(

de egy tünemény úgy ahogy van :)

a te babád miket tud már?

2011. márc. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Jön-megy, sőt rohan. :D Szavai: nem,(ha igen valami, akkor bólint) baba, cica, mama, papa, apa, nana (ez én lennék-anya), ci (virágra is mondja, meg ha valaki tüsszent, így reagálja le) nagyon kíváncsi, szeret könyveket lapozgatni (még puha laposat is), kb. 86 cm, a súlya szépen nő (bár most nem tudom hány kiló, jövő héten viszem mérni), szeret enni, de általában ki kell találni, hogy mit eszik meg szívesen, mert lehet hogy az egyik dolgot nem, de a másikat örömmel megeszi (nagyon szereti a zsíros kenyeret hagymával! :D), cumi csak éjszakára kell, fogat mos, tv-t általában nem néz, kivéve a "Farm ahol élünk" c. sorozatot a benne lévő állatok miatt. Hangutánzói: csetteg a nyelvével, ha pacit lát; berreg, ha motort, vagy traktort; vau-vau; búú, ci (hapci), ááá (ásítás), fúj a kis szájával, (szél); bumm; bimm-bamm;sssssssz (kígyó); lalala (énekel). Csak akkor alszik velünk, ha nem tud visszaaludni, nagyon papás (imádja a nagypapáit). Remélem nem hagytam ki semmit. :D
2011. márc. 18. 07:24
 6/11 A kérdező kommentje:
Ja, azt is mondja, hogy gyere :-))
2011. márc. 18. 07:29
 7/11 anonim ***** válasza:
.
2011. márc. 18. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

20:22 vagyok (tegnapról)


Kedves kérdező! Jól látom, hogy csak azt nem írtad meg, kisfiú vagy kislány? :o)


No, nekem egy kislányom van (82 cm és 10,5 kiló volt a 18 hónapos mérésen), vagyis kettő, mert aki másfél éves, ő már a második. Talán ezért is van, hogy mindenben sokkal előbb jár a nővérénél, és ezt nagyon élvezem. Most annyira édes korszakban van, már nem tudnám leírni, hogy miket mond, mert se vége, se hossza, 3 szavas kis mondatokat is. (Pl. gyosa menjü haza!) De a két szavas összetétel még a leggyakoribb.(Pl. Papa alsza, vagy néni elmegy). Rengeteg szót tud, szinte minden nap újakat. Bilibe szokott pisilni, vagy ritkábban kakilni, de úgy hogy ő szól, hogy kell neki ("kaka!" ez csak akkor megy, ha otthon vagyunk). Járni 11-12 hónaposan tanult, és 13 hónaposan már szaladt. Enni egyedül eszik kanállal vagy villával (attól függ mit), mivel tejfehérje érzékeny, ezért nem mindent, de majdnem mindent kap.

Összességében egy mosolygombóc, aki nagyon vidám, még szopizik, sajnos éjszaka "aktív életet él", jó esetben hajnalban egyszer ébred csak, aztán reggel fél 7-7 körül.


Sok minden nagyon más nála, épp ma állapítottam meg, hogy nagy lányomnak ennyi idősen nem voltak még olyan játékai sem, amik nála már kéznél vannak...


Hát ez van, nem egyformák, de talán nem is ez számít, nagy lányom (aki 16 hónaposan tette meg első lépéseit egyedül) szintén nagyon értelmes és ügyes ovis most már, szóval mindenki a maga ütemében... :o)

2011. márc. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Bocsánat, igazad van, kedves válaszoló. :-) Kisfiú.
2011. márc. 18. 17:30
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is 2009.09.10én született a kisfiam este 20.55kor,mesélnék neked róla szivesen egy kicsit,csak most nincs idöm gépelni,mert egy pár dolgot még rendbe kell tennem,de ahogy lesz idöm,máris irok ide neked! :)

Oké?

2011. márc. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!