Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A vákumos extrakció az milyen...

A vákumos extrakció az milyen gyakori - tudtok ilyen esetekről?

Figyelt kérdés
És miért kellett alkalmazni? Mit érzett a szülő nő pontosan és milyen hatással lett a kicsire?
2011. ápr. 25. 14:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Egy közeli ismerősöm két hete szült így.Bár neki úgy indult hogy császár de nem volt neki megfelelő vér.Na mindegy, a lényeg az hogy be akadt a gyerek a szülőcsatornába így jött a vákum,de az meg elromlott...Hát hogy pontosan mi baja lett az nem tudom,de a kutacsa összébb ment és ödéma keletkezett a fején,meg kicsit deformált lett.Az anyukára pedig olyan hatással lett hogy szét roncsolódott a méhe,de nem csak ez miatt,ez kicsit egyedi eset volt.
2011. ápr. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ha esetleg megtudnál még erről több infót, légyszíves írd meg, köszi.
2011. ápr. 25. 19:47
 3/12 anonim ***** válasza:

szia

én így szültem.

nem tudom mennyire gyakori ez arra volt jó hogy a babám

minél hamarabb kibujjon vagyis kihúzzák mert

nagyon lecsökkent a szívhangja kakis magzatvizet nyelt

és már nem volt ereje semmire szegénynek

ezért vákummal segítették ki.

én semmit nem éreztem belőle akkora fájdalmaim voltak

annyi volt, hogy hírtelen kicsúszott ennyi.

a kisbabámra olyan hatással volt hogy fájt a feje sokáig

de nem volt nyoma a fején szerencsére

pár nap és rendbe jött.

Remélem tudtam segíteni.

13 hós a kicsikém már :)

2011. ápr. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszi hogy leírtad.
2011. ápr. 25. 21:19
 5/12 anonim ***** válasza:

Én is így szültem.

Több ideig tartott a kitolás, mint a tágulás.Hiába nyomtam, nem jött kijjebb.Sokat volt a szülőcsatornában, már egy órája látták, hogy nagyon hosszú fekete haja van, de nem tudtam kitolni.Elővették a vákumot, amikor kibújt akkor látták, hogy 2x van rátekeredve a nyakára a köldökzsínor, ezért nem tudtam rendesen megszülni, mert a méhlepény húzta vissza....

Semmi baja nem lett, még a feje sem lett csúcsos, egy-két másik babának sokkal csúcsosabb volt, aki simán szülte meg.Apgar 9-10 es volt.

2011. ápr. 27. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"aki simán szülte meg"-


aki simán született(bocsi, így akartam írni)

2011. ápr. 27. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Múlt hónapban én is vákummal szültem, mert sokáig elhúzódott a kitolási szak. Állítólag a baba nem jól fordította a fejét, meg mondjuk én is rosszul vettem a levegőt... Egy szilikonos vákumot alkalmaztak, ma már nem számít durva eljárásnak. Gátat kellett vágni miatta. Nem éreztem semmit egyébként, nyomni kellett, meg már a hasamat is nyomták, és egyszer csak hopp kicsúszott a baba. A feje csúcsos lett, és felül egy bevérzés is keletkezett, fájt neki, de pár nap múlva már nem is lehetett megmondani, hogy vákumos, más babák vákum nélkül is csúcsos fejűek lesznek.
2011. ápr. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2011. ápr. 27. 11:10
 9/12 anonim ***** válasza:

Én a sógornőm esetét tudom neked elmondani, aki egy éve szülte a babáját. Nagyon elhúzódott a szülés, kvázi nem is volt a végére magánál, ezért volt rá szükség.

Amikor feltették azt a 10 cm átmérőjű gumiharangot, akkor teljesen megszűnt számár a külvilág. Elájult. Azt mesélte, hogy ez volt az egész szülés során a legfájdalmasabb pillanat. A vákuum leszippantotta a méhlepényt is. Az a fájdalom és az az őrült feszítés a hüvelyében már bírhatatlannak bizonyult. Szegénykém nagyon sokat szenvedett, de a baba csak pár napig volt sírósabb és nyűgösebb, a gyermekorvos szerint fájt a feje is (ő meg tudta ezt állapítani), de utána semmiféle következménye nem lett. Hallatlanul értelmes, figyelmes, dumás kis cukorfalat lett! Egyébként viszonylag ritkán alkalmazzák már, de ha kell, hát kell, nincs mese... Életek múlhatnak rajta... :(

2011. ápr. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2011. ápr. 28. 09:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!