Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha a fogadott orvos nem mond...

Bocifigura kérdése:

Ha a fogadott orvos nem mond konkrét összeget a szülés levezetésére, mennyit szokás/illik adni?

Figyelt kérdés
2011. máj. 30. 18:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy a magánrendelés árának 10x-esét szokták adni.
2011. máj. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nálunk is így volt,de én megmondtam neki,hogy nem akarok kellemetlen szitut.Először 2008-ban 80e volt,2010-ben 100e.
2011. máj. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Amennyit szánsz rá.De érdemes a többi kismamától is érdeklődni.Nekem amikor született a lányom mi a szobatársainkkal megbeszéltük ki mennyit gondolt adni.Végül is mindenki ugyanannyit adott.
2011. máj. 30. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

És ha mindig más ára van a magánrendelésnek? Nálunk 5-6 ezer forint a magánrendelés, attól függően, hogy megvizsgál-e vagy sem.

Én 30-50 ezerben gondolkodom, majd elválik mennyire lesz segítségem a szülésnél, ha normális és rendes lesz, és persze ha egyáltalán bejön, akkor 50-et kap, ha nem jön be akkor semmit sem kap.

2011. máj. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Honnan szeditek ezt a magánrendelés 10x-t sztorit??? Ez városon lehet divat. Én faluból járok magánrendelésre városba, és alkalmanként, vagyis havonta 6000 Ft-ot fizettem,h figyelemmel kiséri az orvosom a terhességet. Egyébként egy évben 1x mennék hozzá, és egész évben kapna 6000-et. Mivel az én orvosomnak nincs fix tarifája, így annyit adok,amennyit szánok. Nem számolva az üzemanyagot,amit ugye utazásra szántunk. Ha minden igaz 3 hét múlva szülök. Fogadtam szülésznőt,mert úgy érzem,attól függetlenül,h van orvosom, a szülésznő fogja majd a kezemet. A férjem nem jön be velem. Tehát a szülésznő 20e a dokinak pedig 30-at szánunk,hacsak nem kell valamiért extrán hálálkodnunk! De remélem nem kell! Ha belegondoltok ezt a pénzt a babára is lehet költeni!!! A fogadott orvos is a kórházat használja a szülésre,nem a saját lakását, nem a saját villanyát és műszereit fogyasztja, tehát mire adjak neki annyit. A másik: figyelembe kell venni,h szakorvos, vagy netán adjunktus,vagy főorvos. Akkor esetleg lehet többet adni! Na de ne beszéljünk már 100ezrekről! Ez nem illik,vagy nem illik kérdés, ráadásul szülésenként kb.60ezret az államtól is kapnak a dokik!

Jó babavárást mindenkinek!

37 hkm

2011. máj. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Magánrendelésen 10ezret fizettem alkalmanként,szülésért 80.000-et kapott,de csak azért mert akkor jutottunk egy nagyobb összeghez,és tellett rá.Amúgy 50-60 ezer között akartunk adni.
2011. máj. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Én csak különböző fórumokon olvastam ezt a 10x-es témát, na meg itt is nem egyszer. Nekem nem volt fogadott orvosom, úgy voltam vele, hogy a gyerekre költöm a pénzt. Senkinek nem adtam egy forintot sem. És nem vagyok városi...

Első voltam...

2011. máj. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

szerintem adjunk mindjárt fél millát, nem???


Nálunk nincs dokifogadás, de van magánrendelés. Ott fizetek neki 4 hetente 7000et. Ha ő császároz, akkor max 20at kap, mivel úgyis munkaidejében csinálja . Meg mert nincs több.


ha szabiról jön be, akkor oké lenne, hogy fizetünk, de így...mire?

Mellesleg akkor is már egy csomót kifizetsz neki azért, hogy csináljon egy nyamvadt Uh-t.

2011. máj. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
nekem is úgy volt, hogy a magánrendelés tízszeresét kérte (idén szültem), ami 70 ezer. Szerintem fölösleges kiakadni rajta, aki soknak találja vagy úgy gondolja hogy nem éri meg az ne fogadjon, akkor is normális ellátásban lesz része. Én azért fogadtam, mert a kórházban volt szerencsém nagyon bunkó dokihoz is, és biztos akartam benne lenni hogy a szülés közben, mikor elég kiszolgáltatott az ember, egy aranyos doki legyen ott velem, meg hogy ismerjem hogy milyen orvos. Egyébként az én dokim azt mondta hogy a folyamatos készenlétért fizetek.
2011. máj. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
94%

tegnap 19:25 vok

Senkit nem akarok bántani! Azért fogadtam orvost, mert PCO-s vagyok,valamint migrénes és 10 éve volt egy daganatom. Én azért járok magánrendelésre,mert úgy gondolom nem teljesen problémamentes a terhességem, és egy ügyeletes orvos véletlen nem venné ezeket figyelembe szülésnél. Vagy éppen nem végeztet el a kötelező vizsgálatokon kívül más szükségeset. Előtte Sztk-s orvosom volt,meg voltam vele elégedve,csak sajnos másik városba ment. Nem azért fogadtam orvost,mert annyira telik rá,hanem,mert kiszorítom a rávalót,mert most semmi más nem számít. Megvettük a babakelengyét, így már nem jut olyan sok a dokinak! Dehát azt hiszem megfizettem a szolgáltatásait! Ha törvénybe lenne foglalva,h a magánrendelés 10X-t kell adni szülésnél,akkor nem lenne ott a dokim!!! De ezt vki kitalálta, és szépen szájról-szájra terjed! :)

Jó babavárást!

2011. máj. 31. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!