Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 36 hetes és afeletti kismamák!...

36 hetes és afeletti kismamák! Ki hogy készül a szülésre? Csomagotokban mik vannak? Jóslóitok vannak már? Hogy telnek a hétköznapok? 36hkm

Figyelt kérdés
2011. jún. 6. 11:17
 1/10 anonim ***** válasza:
Ma töltöttem a 36. hetet. A csomagok teljesen készen vannak, enyém is, babáé is. Most a 2 évesemet szoktatgatom össze a nagyszülőkkel. Szerencsére jól megy. Jóslóim nincsenek, mert harántos a babám, így nem nyomja a méhszájat. A hétköznapok... hát melósak. Szerencsére már csak a héten van iskola, utána nem kell a nagyokat időre vinnem. De ott a napi főzés, napi mosás, takarítás. Szerencsére ezt is jól bírom, és mostanában már többet segít a család is esténként.
2011. jún. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
szerdán leszek 37.melegem van és izadok szörnyüen érzem magam,a szeméremcsontom szétszakad császárral fenyegetnek és trombozissal.2évesemmel küzdöm minden napjaim apa nem nagyon tud segiteni mert hajnalba megy este késön jön haza,másra meg nme számithatok.tegnap négykézlláb mostam ki a szönyeget.minden elvan már készitve.a csomagomba:3háloing,5sima bugyi,5tanga,5egyzserhasználatos gézbugyi,(ki tudja hogyan szülök,)tusi,sampon,hajszárito,fésü,fogkefe,fogkrém,pohár,kanál,villa,kés,szalvéta,papirzsepi,wc papir,domestos fertötlenitö kendök(wc_hez)nedves popsitörlö,72db pampers 3-6kgig pelenka(mert az vinni kell a babának,nem adnak)2-3polo,rövid gatyo,papucs,2-3zokni ha hideg lenne(bár nem hinném)melltartók,melltartó betétek 1doboz,ujságok,toll,telo+töltöje,mp3lejátszo,elem,betét 6csomag,pénztárca korházi papirok(kiskönyv leletek,házaságianyakönyvi kivonat,személyi,tajkártya,lakcimkari)csatok,hajgumik,hajpátntok.smink,dezodor,testápolo,köntös,törölközök 2db legalább!kaja pia majd hoznak utolag d ezek nekem a legfontosabbak.2év mikor
2011. jún. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Hát nekem még nincs teljesen kész a csomag. Tegnap töltöttem a 36.at.

Mert hogy kisollót vinnék, de ezért nem veszek még egyet, ezt majd betesszük indulásnál. És van így pár cucc még, pl teló töltő, fényképező, stb


Egyébként ma egész nap ver a víz... Lefürödtem, hideg vízzel, hajamat is, de mire a hideg víz alatt a lábamat leborotváltam, megint folyt a fejemről a víz... :S

Lábam dagad, semmilyen papucs nem jön rá, egy balerina cipő, de az meg szín műanyag... képzelhetitek...

Holnap megyek a tanácsadóba intézni a tgyásos cuccot, pisit vinni, csak nem tudom már megint miben... Szerda nst, meg a héten még lesz vérvétel is, mert az előző császár volt, így lehet, hogy most is az lesz.


A lepény már múlt héten 3as volt, remélem ebből semmi gond nem lesz, én táplálom, amennyire lehet... :)

rengeteget híztam, de remélem nagy része víz. de egyébként is husi voltam, uh max az dől el, hogy meddig kell diétázni... :)

Nektek mekkora a baba? Lepény? szerintetek talán így előbb szülök, hogy már 3as?

üdv. :)

2011. jún. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szia csütörtökön töltöm a 38 at a csomag már a 36. héttől kész enyém is babóé is. Nagyon melegem van és alig várom a végét :)
2011. jún. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Sziasztok! Első babás vagyok...és nagyon várjuk már a babót. 35 hetesen 2-es volt a lepény és 2600g a baba. Pénteken lesz a 38.hetes UH és Ctg-re is megyek. Nagyon melegem van, a lábaim dagadnak, és fájnak. Úgyhogy fél óra talponlét után le kell feküdnöm,ülve már nem jó pihenni, ott is csak szenvedek. Sokat mozog a babám, rengeteget feszíti ki magát. A derekam mosogatás közben le akar szakadni, aludni csak háton tudok,de útálok. Lehet vannak jóslófájásaim,csak nem tudom,h azok-e,pedig sokat olvastam utána,de igaziból azokat a dolgokat nem érzem, hanem a fáradtság tüneteit. Szerencsére a férjem tud segíteni mindenben, munka után is segít akármiben. Anyukám átjött segíteni a nagytakarításban,és amíg kórházban leszek is kitakarít. Bőröndben a motyóm, minden,amire szükség lehet. Nálunk nem kell a babának pelenka,csak hazajövetelkor. Két pakk kell, egy a szülőszobára, a másik meg a maradék kórházi napokra,de én nem viszem túlzásba...Elvileg 3 éjszaka az egész, akárhogy is szülök. Igazából a 35.hétig nagyon fitt voltam, most kezdem "tehernek" érezni...Egy kicsit félek a szüléstől,lehet jobban félnék,ha tudnám mi vár rám! Na jó babavárást nektek!

37+5 hkm

2011. jún. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Sziasztok! 40+4 hetes vagyok. Nekem holnap be kell feküdnöm. Alig várom már, hogy megszüljek. A kórházi csomag a 38. héttől van készen, bár pár dolgot (pl. újság, mini ventilátor) ma vettem meg, és majd holnap odateszem reggel a csomag mellé amikor indulunk. A csomagot a kórház listája alapján állítottam össze, így remélem, hogy nem hagyok ki semmit. Jóslóim vannak bőven, a hétköznapok pedig már nagyon lassan telnek. Mindenkinek gyors, könnyű szülést, és jó babázást!
2011. jún. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
szia a lepényt kérdezönek irom harmadiknak,hogy nekem elsövel 3as volt a méhlepényem már 33hetesen de 42ik héten szültem.sztemazért mert akkor még cigiztem és elöregedett,de baja nem volt a babának most 2éves egészséges és 3,56al született.most 37vagyok kb 3,20lehet a baba gondolom bár ezt akkor tudod biztos ha kijön a méhlepényem meg 1es.
2011. jún. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

37+3 hetes vagyok, melegem van, nyűgös vagyok, fáj a derekam, lábgörcseim vannak, húz a hasam lefele, és folyamatos jóslók vannak...A lepény nekem is 3. fokban érett volt már 1,5 hete is, a baba pedig 3170 gramm becsült súllyal rendelkezett akkor...az orovosom 1-jén 10 napot adott nekünk egyben, a szülésznőm 31-én 14-et....bevallom őszintén már nagyon szeretném, ha kibújna, kicsit kezdem nehezen viselni...főleg, hogy éjszaka is mindig ébren vagyok a jóslók miatt, hátha éppen "most" fog beindulni, de semmi, nuku....:D:D Na azért nem tragikus a helyzet, de már tényleg kezdem nehezen viselni.

Táskám be van rakva, de folyamatosan átpakolom, hátha valamit kihagytam, és már 77x kitakarítottam mindent, hogy biztos a lehető legnagyobb rend és tisztaság fogadja a babát!

2011. jún. 7. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A lepényes vagyok :)


Szóval én csak azért kezdtem aggódni emiatt, mert sokkal kevesebbet fejlődött ebben a hónapban, mint előtte. Tehát akkor a becsült 1000g-ról 2000re ment, most meg 2700re.

A 31+2hetesen a feje 33 hetesnek felelt meg, most a 35 hetesen 35 hetesnek. amiket egyébként nem bánok, így hogy van esély a természetes szülésre is... Csak nehogy baja legyen.


Meg őszintén: reménykedtem, hátha így előbb jön :)

2011. jún. 7. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

lepényes:))!!

AZ ÉN fiamnak a feje 32hetesen ugyanugy 35hetesnek felet meg.sztem szépen fejlödik a babád és az hogy nagy a feje nem jelenti azt hogy elöbb jön (42ik héten inditotak)és csak anyit mondot a doki hogy a nagy fejét örökölte amugy 3560a aszületett.most is nagy a feje emennek de nem baj meglehet szülni,igaz nehezen de meglehet.ne aggodj nem lesz semmi baja a babának és amit ott bent nem szedett fel magára azt majd itt kint bepotolja.különben meg ha egészséges akkor 2550g töl már hazaengedik.

2011. jún. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!