Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Volt vki itt akinek koraszülés...

Volt vki itt akinek koraszülésevolt és a baba igen kis sulyal született? És minden rendben vvan, volt?

Figyelt kérdés
2009. márc. 20. 20:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

[link]


[link]


A koraszülöttek esélyeit nem igazán a születési súly, hanem a pocakban letöltött idő határozza meg. Előre nem igazán lehet megítélni, hogy lesz-e valami szövődmény, ha igen mi és mennyi.

2009. márc. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ mit értesz kis súly alatt. Az én fiam a 35.héten született, de 2700 g volt. Igaz, hogy 2 hetet töltöttünk a kórházban, mert tüdőgyulladása volt és be is sárgult, de azóta nagyon stramp baba. Most 4 hónapos és már megduplázta a születési súlyát és természetesen nagy huligán. Boldog és kiegyensúlyozott, nem mondanád meg róla, hogy koraszülött.
2009. márc. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én 33 évvel ezelőtt születtem egy ikerterhességből amiről senki sem tudta, hogy ikerterhesség. Nyolc hónapra születtünk a tesómmal, azonnali inkubátor. Persze akkor még nem volt ilyen fejlett az orvostudomány, és nem voltak ilyen korszerű gépek sem. A tesóm volt az idősebb (mindketten lányok voltunk) tíz perccel. Ő volt a nagyobb is. 34 cm és 1300 Kg én pedig 32 cm és 1200 Kg. Rám azt mondták nem maradok meg mert gyenge volt a tüdőnk. A tesómra azt mondták ő megmarad. Végeredmény. A tesómat levették négy nap uátán a lélegeztető gépről mert úgy vélték az ő tüdeje már erős és jó. Éjszaka aztán befulladt és mivel a kedves nővér elalud, nem vette észre, hogy a tesóm fuldoklik. Megfulladt. Én akire azt mondták nem maradok meg itt vagyok. Nem kaphattam anyatejet elapasztották anyukám tejét és két hónaposan vihetett haza. Két óránként ettem tápit fél éves koromig. Fejlődésem a kormnak megfelelő volt. Semmiben nem voltam soha lemaradva, de rossz étvágyú voltam mindíg is. Nem vagyok süket és szellemi visszamaradásom sincs. Annyi hogy világ életemben betegesebb voltam. Könnyebben elkapom a mai napig is a betegségeket. De ennyi. Pontosan a kiírt napon szültem meg a kislányomat 3540 Kg-val és 56 cm-el. Annyi, hogy van egy kis szívbillentyű zavarom meg ritmuszavarom és öt évesen volt vesekövem. De nem vagyok torz, és nincsenek egyéb problémáim sem. A mai koraszülöttek pedig már sokkal kisebb súlyal is életben maradnak és nem feltétlenül lesz maradandó károsodásuk. A szomszédban született egy baba hat hónapra a másik szomszédban ikrek hat hónapra. Mindegyik gyerek csoda szép, és koruknak megfelelően csinálnak mindent. Úgyhogy nyugi, és ne is gondolj koraszülésre!

2009. márc. 20. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az egyik szobatársam 7. hónapra szülte meg a kisfiát. Valami összejövetelen volt és elment a magzatvize.

1200 g os volt a babája akkor. Most kb. egy éves a kiskölyök és nem láttam még ilyen egészséges és értelmes/szép kisfiút mostanában. Tényleg semmi baja, se testi, se szellemi.


Egy másik ismerősöm 25.hétre szült és az ő babája is már elérte a normál korához illő súlyt. Szellemileg, testileg okés a gyerkőc és csibész is!!

2009. márc. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.
2009. márc. 23. 18:24
 6/7 anonim válasza:
Én 2006.december 6-án tudtam meg,hogy iker babákat várok.Ekkor 12 hetes voltam.Mivel növekedés különbség volt közöttük,ezért a debreceni Kenézy Kórházból a Klínikára kerültem át.Oda minden második héten jártam rendszeres ellenőrzésre.A 18.héten tudtam meg,hogy lányaim lesznek.A növekedés különbséget leszámítva nem éreztem,hogy bármilyen panaszom lett volna.2007-ben húsvét utánra kérték,hogy feküdjek be egy kivizsgálásra,itt megtudhattuk,van-e valami gond.Sajnos a terhességem alatt magas volt a vércukorszintem.A bentfekvés alatt kiderült,hogy a vérnyomásom sincs rendben.Erre vérnyomáscsökkentőt kaptam.A labor eredményeim sem voltak teljesen jók.Miután a kivizsgálás után hazakerültem,rá 2 napra megindult a szülés.29 hétre szültem meg a lányaimat.Csilla 1200 grammal és 38 cm-rel született,Renáta 770 grammal és 32 cm-rel látta meg a világot.Születés után azonnal lélegeztetőgépre kerültek.Összesen 6 hetet voltak gépen.Szépen lassan kezdtek gyarapodni és fejlődni,miután saját maguk tudtak lélegezni.A Klínikán lévő doktorok,doktornők és intenzív osztályos nővérkék rengeteget segítettek lelkileg a szülőknek,hogy fel tudják dolgozni a történteket.Bármikor fordulhattunk hozzájuk a kérdéseinkkel.Máig is azt mondom,hogy hatalmas erő kell az ott dolgozóknak,hogy a feladatukat ilyen csodálatosan és segítőkészséggel ellássák.Miután a lányaim kikerültek az intenzív osztályról,a csecsemős nővérkék is szívélyesen a segítségünkre álltak mindenben.Azóta a lányaim 2 évesek lesznek 1 hónap múlva és szerencsére csak annyira térnek el a többi 2 éves gyerektől,hogy kisebbek magasságra és súlyra.Szerencsére náluk nem maradt vissza abból semmi,hogy idő előtt jöttek világra.Ezúton szeretnék köszönetet mondani a debreceni Klínika Neonatális Intenzív Centrum Orvosainak,Doktornőinek,Nővérkéinek és a Szülészet összes Csecsemős Nővérkéjének,akik mellettünk álltak és segítettek minden egyes pillanatban.
2009. márc. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát én azért egy picit aggódok, mert már koraszülés veszélyeztettet vagyok. Nagyon remélem hogy minden rendben lesz. Köszönöm a választ és jó egészséget.
2009. márc. 26. 18:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!