Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit tudok tenni ebben a...

Mit tudok tenni ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
A második babánkat várjuk van már egy nagy 2 évesünk. Az lenne a problémám, hogy kire tudnám hagyni a 2 évest ameddig Mi az apával szülünk barátnők nagy része dolgozik a megbízható rokon messzebbre költözik illetve 1 hónappal előttünk lesz kisbabájuk! Még annyi, hogy nincs kocsink akinek van az éjszaka közepén (a gyermeke miatt) nem biztos, hogy mozgósítható lesz. Nagyszülők élnek, de nem kíváncsiak a gyerekekre, nem hinném, hogy pont ez hatná meg őket! Mit tudunk ilyenkor tenni? Messze még a szülés de muszáj tervet készíteni!
2011. jún. 30. 22:00
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Esetleg szomszéd aki megbízható!!!!!!!!!!!!!
2011. jún. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Hűha... ez tényleg nem könnyű :S A barátnők szüleivel nincs jó viszony? Nekünk van olyan, aki bevállalná, barát szülője, csak azért kérdem. Vagy jó szomszédnéni? Remélem, sikerül találni valakit, vagy nappal jön majd a tesó.
2011. jún. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
51%
Babysitter, szomszéd, barátok. Míg meg sem kérdeztétek őket, addig ne mondjátok, hogy nem vállalják el a dolgot.
2011. jún. 30. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
14%
Csak te szülsz,az apa maradjon otthon a gyerekkel! Nélküle is megtudod szülni a picit. A nagyobbnak így is trauma lehet a pici születése,ha meg idegenekre van bízva,akkor még rosszabb lesz neki.
2011. jún. 30. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Megkérdeztük! Az egyiknek iskolás és óvodás gyereke van + dolgozik. A másiknál pont ma született meg a baba. A harmadik szomszéd egy idős bácsi őt érthető okokból nem tudjuk megkérni. A barátnőm szülei az egyiké lelépett valamerre a szeretőjével a másik barátnő anyukája pedig dolgozik. Adtunk fel hirdetést de ezt a bármikor mozgósítható dolgot nem nagyon tudják vállalni. Az elején vagyok, de muszáj megoldást találnom! Köszönöm szépen, hogy próbáltok segíteni! Csak meglesz valahogy....
2011. jún. 30. 22:21
 6/20 A kérdező kommentje:
Képtelen vagyok a férjem nélkül szülni! Az előző szülésemet ami több mint 17 óra volt sem tudtam volna végig csinálni!
2011. jún. 30. 22:22
 7/20 anonim ***** válasza:
Az apás szüléssel egyetértek, igaz, én az elsőt várom, de a férjem sem enged és én sem abból, hogy ne együtt csináljuk végig.
2011. jún. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
melyik városban laksz?
2011. jún. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Tökölön! Ha nem lett volna a férjem tényleg nem bírtam volna ki azt, hogy a doki bénázott 3x szúrta mellé a gerincemben az epidurálist, a fájdalmat, a várakozást! Szükségem van a férjemre azért is ha bármi van tudjon az előre megbeszéltek szerint mérlegelni és dönteni! Kocsit addig tuti nem tudunk venni (jogsi van a férjemnek) az autóbérlés pedig nagyon nagy luxus nem tudnánk hosszú időre bérelni. És tudjuk a babák nem arról híresek, hogy kiírt időpontban az busz menetrend szerint születnének.... :)
2011. jún. 30. 22:40
 10/20 anonim ***** válasza:

Szia!

Mondanám, hogy szívesen vállalom, mert mi egy közeli településen lakunk, kocsink van, de ugye nem is ismerjük egymást :)

Ha nem egyszerre szülünk akkor szerintem Anyukám is szivesen vállaná :)

A védőnő nem tud javasolni valakit?

Esetleg ő maga?

Ha már bébiszitter, akkor érdemes lenne még szülés előtt összeismertetni a kicsivel, hogy ne legyen neki ismeretlen!

Esetleg nincs magánbölcsi? Az ott dolgozó gondozónőt is meg lehetne kérdezni, előtte meg elvinni a picit, hogy ismerkedhessenek.

Remélem találtok jó megoldást!

2011. jún. 30. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!