Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Igaz, hogy akinek elfolyik a...

Igaz, hogy akinek elfolyik a magzatvize és utána akár fél-egy napot vajúdik annak sokkal fájdalmasabb a szülés, mint akinek közvetlenül szülés előtt folyik el?

Figyelt kérdés
2011. júl. 2. 05:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem éjjel fél 3-kor folyt el, 7 körül kezdtem érezni is a fájásokat, addig csak a ctg mutatta őket, 11-re megszületett a kisfiam. Nagyon gyors volt, nem túl fájdalmas.


19 hós és 28 hetes km

2011. júl. 2. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nekem éjjel 0:30kor folyt el a magzatvizem, rögtön jöttek is a fájások 7:30kor mehszületett a kisláyom.Akkor úgy éreztem ez nagyon fáj most 1,5év után úgy gondolom nem is volt olyan vészes. :-))))))))
2011. júl. 2. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem fájdalmasabb a szülése annak sem. Azok érezhetnek különbséget, akik álló burokkal mennek vajúdásba, majd burokrepedés után erősebbnek érzik a fájásokat.
2011. júl. 2. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

2-án éjjel 2kor folyt el a magzatvíz, de több, mint 1 nap múlva, 3-án reggel 6 után született meg a kislányom. (szóval nem egyszerre folyt el az összes víz, hanem "részletekben")

Nekem a vajúdás után megváltás volt a szülés, kimondottan jól esett :)

2011. júl. 2. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Mindkét szülésemnél burkot repesztettek, na onnantól volt igazán fájdalmas...az első 6 óra volt a második csak 3 a fájásoktól de igazán durva burokrepedés után volt.

Így én mindig azt hittem hogy az nagyon fájdalmas szülés lehet ahol először reped meg a burok és csak utána indulnak a fájások.

Aztán 2 barátnőm is burokrepedés után még 2-3 órával se érzett semmit és oxitocint kellett bekötni nekik, és jóval hosszabb lett az egész szülésük.

Nem biztos hogy csak ezért:) csak úgy leírtam mint tapasztalatot:)

2011. júl. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Azt mondják azért fájdalmasabb magzatvíz nélkül, mert nincs ami tompítsa a fájdalmat. Ezt a szülésfelkészítőn mondták. Tapasztalatom még nincs, de remélem nemsokára én is megtudom :)
2011. júl. 2. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Nekem ejfelkor folyt el a magzatvizem az elso szulesnel, harom korul jott az elso fajas, addig semmi sem volt. Viszont egybol 3 percesek jottek, egy ora mulva pedig szinte mar egymast ertek a fajasok. En hat ora utan mar babaztam. Nagyon eros volt a folyamat, de gyors. Igy meg mindig jobb szerintem.

A masodik szulesem is hasonlo volt.

2011. júl. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

a száraz szülésre gondolsz biztos

nem is szabad túl sokáig benn maradni már akkor a babának víz nélkül

2011. júl. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Azert azt remelem, hogy tudjatok, hogyha elfolyik a magzatviz, attol meg nem marad a baba szarazon.

A magzatviz ugyanis ugy kerul a burokba, hogy a lepeny termeli folyamatosan es cserelodik.

Tehat egeszen addig termelodik, amig a lepeny le nem valik, azaz vajudas kozben is. A baba feje az esetek donto tobbsegeben ilyenkor mar be van ekelodve, bent tartja a frissen termelodott vizet dugoszeruen, ha mozog, vagy erosebb mehosszehuzodas megmozgatja, akkor ismet aramlik ki viz.

Nem csak elmelet, a gyakorlatban is igy van, en irtam, hogy az elso szulesem spontan magzatvizfolyassal kezdodott, nem csak szivargott, hanem elfolyt egyben. De addig, amig jottek a fajasok, illetve vajudas alatt is folyamatosan idonkent meg loketszeruen folyt egy-egy adag.

(Nem is olyan keves, az elso elfolyasnal nagy adag kerult a matracra, plusz huztam a csikot magam utan, ahogy futottam ki a furdoszobaba. Akkor en is azt hittem, hogy nem fog jonni tobb, feloltoztem, elindultunk be a korhazba, egy akkora betetet raktam be, mint az alkarom. A korhaz kb 10 percnyire volt, kiszalltunk a kocsibol, besetaltunk, beszalltam a liftbe es akkor jott egy ujabb loket, atazott az a hatalmas betet es a nadragom kb bokaig. Vajudas alatt vegig jott idonkent ujra es ujra ilyesmi mennyiseg.)

Amugy az elso szulesem kulfoldon volt es ott a viz elfolyas utan meg 36 orat varnak a fajasokara, ha nem jon, akkor inditjak a szulest, ha ugy sem megy a tagulas, akkor van a csaszar. Kozben folyamatosan vizsgaljak a vizet, a szivhangot, kenetet vesznek idonkent es ha minden jo, akkor tenyleg kivarjak a 36 orat, nem inditanak oxytocin automatikusan azonnal.)

2011. júl. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem indították a szülést. Délután 2-kor repesztettek burkot, rám kötötték az oxitocint is és fél 11-kor született meg a lányom. Mindez úgy, hogy fél 10-kor még csak szűk 2 ujjnyira voltam kitágulva.(Burokrepesztés előtt 1 ujjnyi voltam) Mivel ilyen lassan haladt a dolog a doki kézzel tágított a fájások alatt. Na azt senkinek nem kívánom. Nem volt sétagalopp, de túléltem.
2011. júl. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!