Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés (ill vajúdás) közben...

Szülés (ill vajúdás) közben miért vizsgálják úgy a méhszájat, hogy közben a doki könyékig benyúl, jobbra-balra turkál és az ember maga alá csinál a fájdalomtól?

Figyelt kérdés
Amíg a terhesgondozáson nézte a méhszájat az sose fájt.
2011. júl. 4. 09:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%

Még van néhány hetem a szülésig... szóval érdemi választ nem tudok adni. Így biztos lepontoznak.

Csak tetszik a megfogalmazás... könyékig benyúl... akkor már simán kihúzza a gyereket is! :D

Nem gonoszkodni akarok, csak már az én eszem is mindig itt jár a szülésen.

2011. júl. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom kézzel tágított egy kicsit, nem éppen kellemes megoldás. Nekem nem csinált ilyet. Gondolom, siettetni akarta a dolgot.
2011. júl. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
78%
Ilyenkor kézzel tágítanak. Nekem is csinálták, mert nem nagyon tágultam. Semmi haszna nem volt, császár lett a vége. Viszont olyan fájdalmat még életemben nem tapasztaltam. Sírva könyörögtem a dokinak is és a szülésznőnek is, hogy ne csinálják.
2011. júl. 4. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
70%
Az első vagyok... remélem nekem nem lesz ilyen. Nagyon rosszul hangzik.
2011. júl. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
54%
Off: kézzel tágításnál meddig nyúl be a doki? Gondolom nem könyékig de azért jobban mint egy sima vizsgálatnál (2ujjal,és azt sem teljesen teszi be). Engem szüléskor többször vizsgáltak de egyszer sem fájt ,olyan volt mint egy sima vizsgálat!
2011. júl. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
81%
Húú azt nekem is csinálták, mindig megvárta a fájást és akkor nyúlt fel, de nagyon kellemetlen volt, azt nem láttam hogy meddig ment be a keze, aztán később mikor már a brutál fájások voltak, akkor egész "megnyugtató" volt ez a kis turkálás :)NA de a lényeg az, hogy ilyenkor tágít az orvos.
2011. júl. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
92%

Engem is tágított a doki, mert nem akartam tágulni magamtól, illetve fájás közben "látszódik", hogy mennyire vagy nyitva, ezért olyankor turkál egy kicsit a doki.

Én amúgy azt hittem ott halok meg amikor benyúlt...hát olyankor én melegebb éghajlatra kívántam volna a dokimat. Nekem ez a könyékig turkálás jobban fájt mint a szülés.

2011. júl. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
64%
engem nem tágított, nem engedtem fájás közben hogy vizsgáljon.
2011. júl. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Tényleg nem tágultam, de volt 2x amikor kimondottan tágított kézzel (na akkor sikítottam). Akkor lehet, hogy a vizsgálatot is arra "használta" hogy kicsit tágítson.
2011. júl. 4. 14:06
 10/17 A kérdező kommentje:

A következő szülésnél nem engedem, hogy kézzel tágítsanak az tuti. Vagy hagyjon vajúdni (bár az is pokol) vagy császározzanak meg.

Amúgy nem tudom meddig nyúlt be, de hallottam a méhszáj recsegését...szét is repedt, varrni kellett.

2011. júl. 4. 14:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!