Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Apas szulesetek lesz vagy...

Apas szulesetek lesz vagy volt? Elonyok, hatranyok?

Figyelt kérdés

Mielott terhes lettem volna azelott azt mondta a ferjem h o nem fog bejonni a szuloszobaba(a ver latvanyatol rosszul mindig rosszul lesz)

Viszont par hete elkezdte mondogatni h o megis beakar jonni.

Szoval en rabiztam ezt a dolgot,sztem majd ott fog csak kiderulni h mi is lesz.

Nem eroltetem ra,persze titokban nagyon szeretnem ha velem lenne.De azt se akarom h rosszul legyen.

Ti h tervezitek-terveztetek?

udv:28 heteske


2009. ápr. 6. 19:12
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

Az én párom nagyon nem tudta eldönteni mit is akar. Félt, hogy hogyan fog viselkedni, ha szenvedni lát, vért lát, stb. Úgy beszéltük meg, hogy vajúdni bejön és ha úgy érzi nem jó valami, akkor kimegy. Én sem akartam ráerőltetni, bár mondtam, hogy én szeretném, ha velem lenne. Aztán ahogy zajlottak az események végig ott maradt és nem bánta meg. Nekem nagyon jó volt, hogy mellettem volt, erőt adott és én így jobban viseltem a fájdalmat is. Ő azt mondja, hogy leírhatatlan, földöntúli élmény volt és nagyon nagyot nőttem a szemében, nagyon büszke rám. Azóta is naponta mondja, hogy én egy hős vagyok! Remélem a következőnél is bent lesz velem. :)


Könnyű és gyors szülést kívánok!

2009. ápr. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk szó sem volt róla. Aztán addig őrizgetett a fájások közepette,hogy már a toló fájások jöttek és már nem volt szíve ott hagyni,így bent maradt. Kicsit féltem tőle,de azt mondta hogy ettől csodásabb dolgot még életében nem élt át. Azóta jobban imád és tisztel mint előtte. Ennek már több mint 3 éve.

Persze hallodtam olyat is hogy a férj bent volt és utána megundorodott a feleségtől és válás lett a vége.

Kívánom,hogy nektek a világ legszebb élménye legyen.

2009. ápr. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

19,36-os vagyok.

Szerintem a legfontosabb egy szülésnél,hogy minden a szülő nő kívánságai szerint alakuljon.Elsősorban az Ő kívánságait kell figyelembe venni,semmit nem szabad rá erőltetni.

Természetesen fontos,hogy apuka mit szeretne,de nem ez a döntő.A lényeg a zavartalan lehető legkényelmesebb legkönnyebb szülés a kismamának.

Akinek támogatásra fizikai együttlétre van szüksége,azt kell neki lehetőség szerint megadni,ha apuka is szeretne vele lenni.

De aki az ellenkezője,mint pl én,kár erőltetni a dolgot.

Én megbántam,hogy engedtem elsőre a férjemnek.

Szültem én már előtte egyet spontán,egyedül voltam végig,még azt sem szerettem ha a doki vagy a szülésznő sürgölődött körülöttem.De nem is volt semmi komplikáció akkor.Aztán mikor apa bejött sajnos császár lett a vége.Azóta is azon gondolkozom,hogy ha békén hagynak nem lett volna-e másképpen.És nagyon idegesített a jelenléte,hogy látja hogyan szenvedek.Nekem sajnos egyik szülésem sem volt könnyű,és hosszú volt kettő,ez is csak azért volt 6 óra,mert rosszul lett a babám.

Én azt tudom tanácsolni,hogy Te fogsz szülni,a Te kívánságod szerint alakuljanak a dolgok.Apuka meg alkalmazkodjon hozzá.Ha esetleg Te szeretnéd,hogy veled legyen,és nem akar kérd meg az anyukádat.Ha egyedül szeretnél szülni,azt is tiszteletben kell tartani.

2009. ápr. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

Fontos hogy a szülő nőre ne erőltessék rá, hogy jelen legyen az apuka, de fordítva is legalább ilyen fontos! Olyan hogy a férj megundorodik a feleségétől, csak akkor szokott előfordulni, ha a nő erőlteti hogy bent legyen, pedig nem akar... Én legalábbis még csak ilyen esetekről hallottam. Ha a férfi nagyon ódzkodik a dologtól, akkor nem szabad ráerőltetni, mert akkor tényleg megundorodhat...

Mi egyébként nagyon szeretnénk apás szülést, de itt csak egy apás szülőszoba van, és ha foglalt, akkor nem jöhet be :( Reméljük szabad lesz...

40 heteske

2009. ápr. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%
19.35-ös vagyok.Én is attól félek,hogy majd rámakarják erőltetni a dolgokat,mert azért elég erőszakosak tudnak lenni.Én magamról tudom jól,hogy sík ideg vagyok ha fáj valamim,durcázok hisztizek és ha akkor másznak rám olyan vagyok mint a 2 évesek akik sírógörcsöt kapnak.Én azt szeretném ha nem lenne bent még a vajúdásnál sem,csak akkor jöjön be ha én azt mondom,h most jöhet és akkor megy ki ha én azt mondom.Ha ez percenként van akkor percenként jön ki és be.A szüléshez még annyit,hogy én nem fogom tudni eldönteni,ott ki-be nem mászkálhat.Én attól félek,h majd a beöntés ellenére kicsúszik vmi,aztán meglátja,jajjjj,az mekkora lenne,tudom,hogy nem ciki,az orvos előtt,de a párom előtt hát nemtudom:SInkább legyen max a fejemnél és majd akkor menjen lentre ha már annyira kint van,hogy csak ki kell húzni:))
2009. ápr. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
19:35-os:En Kanadaba fogok szulni.Itt meg beontest sem adnak:):):)
2009. ápr. 6. 21:35
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

19.35ös vok ismét XD.magyarországon sem adnak már mindenhol,vana hol szabályosan ki kell könyörögni,nekem tuti ki fog jönni még annak ellenére is,h kapni fogok e vagy sem(am ilyenor nem lehet keserűsót kérni?mert nekem volt popsiműtétem és akkor azt kaptam persze jó ez más,de sztem kárt a babának nem okoz és esztétikusabb is minthogy vizzet nyomnak a fenekedbe:S)

Szóval visszatérve,tudom,hogy külföldön már nem szoktak és már aznap haza is mehetsz ha minden rendben van.Ez jó is meg nem is,de ez csak a személyes véleményem:)

2009. ápr. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

En is Kanadaban szultem:)

A ferjem bent volt szulesnel,de nem banta meg,sot, nagyon orult,hogy igy dontott!

Sok ferfi marad bent,ugy,hogy sodrodik az esemenyekkel,majd ott ragad.

2009. ápr. 7. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
91%

Nekem bent volt a férjem, nagyon jó volt, hogy ott volt. Vajúdás közben is jó volt, igaz, a fájdalmaimon nem tudott enyhíteni, de jó volt, hogy ott van. A szülés számára is éelte legszebb élménye lett, amit ne hagyjatok ki semmiképp!

Ha nem bírja a vért, akkor is meg lehet oldani, hogy olyankor ne nézzen ooda, odaülne csak a fejedhez.

2009. ápr. 7. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó válaszoló vagyok, még annyit mondanék, hogy rám is nagyon büszke volt a férjem, és az nem árt, ha látják, hogy nem adják ingyen a babát. Az ágyszomszédom férje is azt mondta, hogy hihetetlen, hogy mit kibírnak a nők. A vajúdás után még nemhogy lefeküdnénk aludni, hanem egész éjjel gondozzuk a picit.
2009. ápr. 7. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!