Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Beöntés-kérdés. Mi az, hogy...

Beöntés-kérdés. Mi az, hogy "ahogy majd a helyzet hozza"?

Figyelt kérdés

Elvileg jövő héten szülök, kérdeztem a nőgyógyászomat, hogy kapok-e majd beöntést. Erre azt felelte, hogy "majd meglátjuk, ahogy a helyzet hozza".

Igazság szerint én szeretnék beöntést, valahogy a komfort-érzetemet javítaná, ugyanis - tudom, hogy szánalmas - de rettegek attól, hogy ha nem kapnék beöntést, akkor a nagy erőlködés közben... Az irtó ciki lenne :(

Lehet kérni a beöntést? Ez azért nem olyan nagy dolog, hogy orvosi utasítás kelljen hozzá nem?


2011. aug. 1. 13:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Mire én beértem a kórházba, már olyan előrehaladott állapotban volt a szülés,hoyg nem volt rá idő.


A szülőágyon a nagy erőlködéstől be...

Először még ott szabadkozta,de olyan gyorsan eltűntette a szülésznő...azt mondta erre most ne figyeljek,ez normális és mindennapos.


Ennyi.

2011. aug. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés, hogy lesz - e rá idő? Sógornőm alig ért be a kórházba, 20 perc múlva kezében volt a kisfia. Szóval ott nem volt idő ilyesmire :)

Én több, mint 1 napig vajúdtam, bőven belefért.

2011. aug. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszi, azért megnyugtató, hogy nem harapták le a fejed. Persze az más tészta, ha már annyira előrehaladott a szülés, hogy nincs idő, irány egyből a szülőszoba, mert mindjárt kipottyan a pici.
2011. aug. 1. 13:44
 4/14 A kérdező kommentje:
Most arra az esetre gondoltam, hogy ha van rá idő, akkor lehet-e kérni? Ha nincs rá idő, hát nincs :D
2011. aug. 1. 13:46
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha lesz rá idő kérheted, de a szülőszobán teljesen mindennapos dolog ha valaki be.... ezzel ne foglalkozz.

Könnyű szülést!

2011. aug. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

"Ahogyan a helyzet hozza"

Az első babámmal kaptam beöntést, mégis be... nem bírtam elég sokáig bent tartani a löttyöt. Hogy hatásos legyen legalább 15 percig bent kell lennie, utána lehet wc-re menni.

Másodikkal nem kaptam beöntést, mert előtte lévő nap, meg hajnalban hasmenésem volt, nagyon pici mégis kijött.

2011. aug. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Én egyik gyerekkel sem kaptam beöntést, mégsem volt gond a kakival...

Én is cikinek éreztem az első szülésem előtt a hasonló helyzetet. A második előtt meg már tudtam, hogy nem a kaki a legrondább dolog ami történhet odalent. Ne figyelj erre. a lényeg a szép dolgokon van, például a babán.

2011. aug. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Szia!


Én 3 hete szültem...és tartottam ettől szintén.

De így a szülés után a legtöbb kommentet sem értem:)

Mármint a "nagydolog" a végén jöhet, amikor tolsz...de aki tudja éppen mit sikerült magából kipréselnie az számomra csoda....a végén nyomni kell minden fájásnál...és a kicsi centiről centire előrébb kerül a szülőcsatornában...minden nyomásra ilyenkor vér + magzatvíz egyvelege folyik belőlünk...hogy olyankor még távozik ez meg az...senkit nem érdekel és szinte észre sem lehet venni, mert annyi minden más is jön...a baba megérkezése után pedig pláne.

Bent volt a párom..nagyon érdekelte, figyelt mindent...azt mondta folyik (a baba után ömlik) mindenféle...ki figyel olyankor arra mik távoznak.

Hozzáteszem én külföldön szültem, és itt a beöntés maradi dolognak számít...senkit nem érdekel, vagy foglalkozik ezzel. Ne aggódj, ez semmiség!

2011. aug. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!! Most már megnyugodtam, úgy tűnik ez abban a szituációban tényleg nem nagy dolog. :)) Még egyszer köszi!
2011. aug. 1. 17:11
 10/14 alaszka ***** válasza:
Nekem az elsőnél nem volt, mert nem volt idő rá, és jött is minden, de ebből senki nem is csinált ügyet, én is abból tudom csak hogy jött, hogy a szülésznő kétszer is cserélt alattam kislepedőt, de nem szólt semmit. A 2-nál kaptam beöntést, és sokkal jobb is volt így, nyomni is könnyebben mertem. De nyugi, a szülésznők, dokik minden nap látnak ilyet.
2011. aug. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!