Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Az első szülésem óta a menstru...

Az első szülésem óta a menstruációt szinte alig érzem, előtte nagyon fájt. Vajon mire számítsak most szüléskor?

Figyelt kérdés
Jó, a szülési fájdalmak erősebbek, mint a menstruációsok,de lehet hogy kevésbé fog fájni, mint az első, vagy nincs összefüggés?
2011. aug. 8. 14:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia.

Mindenki csak a saját tapasztalatára hagyatkozhat..

Szerintem a második szülés sokkal sokkal könnyebb,mert már tudja a kismama,hogy mégis mi vár rá és ennek megfelelően tudja nagyjából irányítani a dolgokat.

Az első szülésemnél teljesen letaglózott a fájdalom nem csináltam semmit csak szenvedtem mint aki kínzás közben a megváltó halált várja:( 72 órát vajúdtam végig,igaz ebből"csak"8 óra volt a csúcs fájás.Császár lett belőle.Sosem hittem volna,hogy ennyire gyenge tudok lenni.

A második terhességemet végig kísérte a rettegés,de mindent elolvastam,hogy könnyebbé tegyem a vajúdás kemény óráit.Különösen a légzést gyakoroltam sokat.

Éjjel elkezdődtek a fájások fél egykor ébresztettem a párom egy óra múlva bent voltam a kórházban,felvették az adataimat közben jöttek a fájások erősen és egymás után és én lélegeztem nagyokat mint aki fuldoklik,még a nővérkék is mutatták,hogyan csináljam,még hatékonyabban és ezzel annyira elfoglaltam magam,hogy szinte észre sem vettem,hogy túl vagyok egy egy fájáson.

Semmi beöntéses macera nem volt mert gyorsabban száguldott ki a baókám mint a déli gyors 3 órára meglett.tehát összesen a 2.gyermekemmel 2,5 óráig tartott az egész.:)Simán szültem.

2011. aug. 10. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Szia!


Én csak az én tapasztalatomat tudom írni. Az első gyermekemmel 9 órát vajúdtam. A fájások erősek voltak, nem volt könnyű szülés. A második gyerkőcnél arra készültem, hogy könnyebb lesz, hogy jobban fogok tágulni stb... Nem volt könnyebb. Igaz, hamarabb lezajlott, hisz a kórházba érkezés után (előtte kb 3 órát volt otthon fájásom, de csak 4 percesek) 3 óra alatt megszületett. Viszont a fájások (burok repesztés után) ezerszer intenzívebbek lettek. Bár nekem a menstruációs fájdalmaim ugyan azok maradtak, mint lánykoromban. Meg még rendszertelen is lett a második után. Van, hogy két-három hónapig nem menstruálok. Érdekes, hogy az első szülés után pedig beállt, rendszeres lett. Lánykoromban sem volt rendszeres, de a második után még annyira sem rendszeres... Remélem segítettem valamit.

2011. aug. 11. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

hát annyit biztos, hogy nem lehet előre tudni. :)

nekem szülés előtt eléggé fájdalmas menseseim voltak, mint írtam a kérdésben is, szülés után meg szinte észre se venném, ha nem látnám...nekem ugyanúgy rendszeres maradt.

hát akkor nem számítok semmire. az első nekem amúgy egészen a burokrepesztésig meg az oxitocinig egész viselhető volt, aztán jött a borzalmak borzalma. annál rosszabb nemigen lehet. :)

2011. aug. 11. 14:04
 4/4 anonim válasza:
En ketto babat szultem . Sohasem volt problemam a menszesznel sem elotte sem utanna csak szules utan 1 evre amikor megjott akkor vereztem eleg jol egy alkalommal .
2011. aug. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!