Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Beöntés után elvégzed a...

Beöntés után elvégzed a dolgod és lezuhanyzol?

Figyelt kérdés

Sok helyen olvastam már ilyent, hogy valaki a beöntés után elment wc-re és utána lezuhanyzott. Még erre is volt idő? Nem indult meg a szülés?

Lehet hülye kérdés, még nem vagyok anyuka, csak érdekel!


2011. aug. 9. 14:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Beöntést akkor csinálnak, amikor még nincs tolófájás. Tehát simán van idő zuhanyozni, jobb esetben. Nekem volt, akkor már fájásaim voltak, de még gyengék.
2011. aug. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

A szülés már megindult, ezért adják a beöntést! :D

Amúgy nincs hatással a szülésre, mert a beöntés miatt nem kell erőlködni a wc-n. És igen utána még van zuhanyzásra is bőven idő.

2011. aug. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
a beöntés után persze hogy wc-zel. hisz vagy 1-2 liter (egyéntől függ) vizet öntenek beléd, nekem a wc-re hajolva adták. Épp, hogy meg tudtam fordulni. aztán ültem ott vagy 5 percig. Mire felálltam, hogy kész, abban a pillanatban ültem vissza újra mert még mindig jött. Én nem zuhanyoztam utána (nem volt), de jól kimostam magam alulról, meg kaptam törlőkendőket is. De még jó sok idő volt utána hátra. Ezt még az utolsó nagy fájássorozatok előtt beadják. Második gyermekemnél itthon jött rám a hasmenés, ebből is tudtam, hogy nagyon gyorsan indulni kell. Nem is adtak beöntés. Semmire sem volt már idő, majd a kocsiban szültem. Se borotva, se föl nem vettek semmi. Sajnáltam is szegényt, hogy rögtön kakiba kell majd érkeznie. A végén megkérdezte, hogy sok kaki volt? Mire mondta a férjem és a szülésznő is, hogy nem jött semmi. Tehát, így is meg lehet oldani.
2011. aug. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Igen van még rá bőven idő! Nálunk mondják is,hogy miután megkapod a beöntést és elmentél wc-re,menj el zuhanyozni!
2011. aug. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

persze hogy van.nem mindenki úgy megy szülni,hogy mire beér már kint van a feje.

és 5perces fájásoknál kaptam beöntést,majd zuhanyoztam,és csak 3óra múlva lett baba. valakinek előbb,valakinek később.

2011. aug. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nekem beöntést sem adtak, és ha következönél adni akarnának tuti nem engedném. Egyébként mikor vajúdsz általában a test egy enyhe hasmenést kezdeményez, van akinek ez a szülés beindulásának az elöjele.

Amúgy a nagy nyomás közben szerintem még beöntéssel is becsúszik de azért van ott a bába hogy ott van alattad egy cserélendö lap amit ö eldob minden egyes ilyen esetnél.

én a vajúdás elején rohantam a wc-re kb 5 percig csak akiltam, majd a szülés közben érzetem hogy 2 aprócska bement, egyböl cserélt is alátétet a bába.

2011. aug. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Persze. Nekem éjfélkor kezdett el szivárogni a vizem (aznap fektettek be túlhordással). Olyan fél 2 körül ért be a szülésznőm, megkaptam a beöntést. Elmentem párszor wc-re, aztán amikor gy láttam, hogy ennyi, akkor elmentem zuhanyozni.

Ez volt kb. olyan 3 körül. Baba meg délre lett. Szóval időm az volt bőven. :)

2011. aug. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én beöntés után 6 órával álltam ugy,hogy nyomhattam volna,de sajnos császározni kellett!
2011. aug. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Simán van idő rá, ha úgy áll a szülés. Mert amikor jelentkezel, hogy azt hiszed itt az idő, akkor a doki megvizsgál, ctg, és ha úgy ítélik meg van idő "flancolni" akkor kapsz beöntést, zuhanyzol, ha épp beesel akkor nem lesz ilyesmi, egyből mehetsz szülni.

Fiammal 18óra volt, nem kaptam, lányom 2óra, mégis kaptam...

2011. aug. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Van.Igaz,nekem gyorsan jött a baba-első szülés,4 óra telt el az első fájástól a baba megszületéséig-mégsem okozott gondot a beöntés,a wc-re menés(többször is)és a zuhanyozás.
2011. aug. 9. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!