Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császár vagy természetes szülés?

Császár vagy természetes szülés?

Figyelt kérdés

Ha lehetne választani, Ti melyiket választanátok?

És miért?


2011. aug. 29. 11:36
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 anonim ***** válasza:
100%
Az első szülésem előtt nagyon féltem a fájdalomtól, meg attól, hogyan fogom bírni. De belegondolva a császártól még inkább, hiszen felvágják az embert. Aztán a fiam 4 óra alatt megszületett természetes úton. A másodiknál is remélem nem lesz semmi gond, és jöhet simán! :)
2011. aug. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/61 anonim ***** válasza:
87%
Én nagyon féltem a császártól, mert faros volt a lányom és azt mondta a doki, hogy így csak a császárt vállalja. Aztán kislányom az utolsó pillanatokban befordult, így mehetett volna a természetes szülés, de sajnos nem tágultam hosszú vajúdás után sem, így végül csak megcsászároztak. Én rosszabbra számítottam, így most azt mondom, hogy másodjára is inkább császározzanak, DE szerintem ezt csak azért mondom, mert félek az ismeretlentől, és nem tudom milyen természetesen szülni! Úgyhogy ha legyőzném a félelmemet, akkor biztos, hogy a természetes utat választanám. Bár fogalmam sincs az milyen...
2011. aug. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/61 anonim ***** válasza:
64%
Szia!Én a császárt választottam.Biztos sokan lehurrognak érte,de mondjuk nem nagyon érdekel senki véleménye..nagyon féltem a szüléstől,több gyereket szeretnék és lehet,ha simán szülök,akkor nem akartam volna többet.végülis beindult a szülés,kb 3 órát vajúdtam,biztos nem bírtam volna végig.a császárból nagyon hamar felépültem,a hegem nem is látszik,ugyanúgy imádom a babámat,tejem is van,szerintem ő is kötődni fog hozzám,semmi baja nincs,nyugodt az éjszakákat 3és fél hetes kora óta átalussza.szóval semmi baj nincs vele.sokan szeretnék átélni a szülést,én nem bírtam volna már a teherbeesésemkor tudtam..hát..nekem ezért császár..:)
2011. aug. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/61 anonim ***** válasza:
83%
természetes szülés, hiszen a nevében is benne van: TERMÉSZETES. A császármetszés mégiscsak egy szülés, és a közhiedelemmel ellentétben, veszélyesebb a természetes szülésnél. Én átéltem a szülés csodáját, nem féltem tőle, és nem is volt kibírhatatlan, viszont az, hogy felvágnak, és kipakolnak, majd vissza, az elrettent.
2011. aug. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/61 anonim ***** válasza:
86%
előző vagyok, bocsánat a hibákért, szóval mégiscsak egy műtét
2011. aug. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/61 anonim ***** válasza:
100%

nem tudom,és ezt ugy mondom h császárral kellett szülnöm,tehát nem én választottam.

Hamar felépültem,de mégiscsak egy műtéti heg.

Viszont akik simán szültek,volt aki fél nap után ugy mászkált mint ha nem is szült volna,más meg ugy repedt h 2 hétig ülni se tudott.

Császár után én lassitott felvétel voltam,féltem a gyors mozdulatoktol,kicsit parás vagyok ezen a téren.


A szülésélményt azért sajnálom h nem élhetem át ugy mint más.

2011. aug. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/61 anonim ***** válasza:
64%

Természetes úton szültem egy 3650 grammos babát 36-os fejkörfogattal. Végig repedt a hüvelyem, a méhszájamat is varrni kellett, plusz volt gátmetszés is. Mindent összevetve fájdalmas szülésem volt, de megérte mert van egy tündéri egészséges kisfiam.

Néha szoktam arra gondolni, hogy jobb lett volna császár, mert kitágult a hüvelyem, és megsüllyedt a méhem.

2011. aug. 29. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/61 anonim ***** válasza:
97%
Én még nem szültem, de szeretnék mindenképpen természetes úton, ha lehetőségem lesz rá. A császár nagy hasi műtétnek számít, katéterrel, akár altatással stb. Sokkal több komplikáció léphet fel, mint hüvelyi úton. Orvostanhallgató vagyok, láttam már ilyet is, olyat is, és nekem a természetes sokkal szimpatikusabb :D
2011. aug. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/61 anonim ***** válasza:
40%
hát én meg pont nem értek egyet az előttem szóló orvostanhallgatóval. Ok, hogy természetes szülés a normális, de inkább ott hall az ember szülőcstarnába szorult babáról, oxigénhiányról, agyvérzésről, vákumozásról és mindenféle szülés következtében fellépett maradandó sérülésről, rátekeredett köldökzsinórról. A császárnál mi lesz? Max megvágják a babát. Mondom ezt úgy, hogy császárral szültem és a dokim megnyugtatott, hogy ismét az lesz. A katétert is ki lehet bírni egy napig, de legalább nem repedsz, nincs gátmetszés, tönkrement punci, és esztétikusabb is. Más 2 hétig csak úszógumin bír ülni a gátvarrása miatt, akkor ez miért jobb, mint egy vágás a hasadon, ami amúgy sem látszik és elég hamar begyógyul?
2011. aug. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/61 anonim ***** válasza:
82%
Az egy dolog, hogy a hason látni egy sebet. Csakhogy ott át kell vágni a bőrt, az izmokat, a hashártyát, a méhet etc... ami sokkal nehezebben gyógyul, mint egy gátseb (még ha kívülről ez nem is úgy látszik). Mint említettem NAGY hasi műtét. Normális orvos nem hagyja, hogy a gyerek beszoruljon a szülőcsatornába, illetve ott van a sürgősségi császár, ha bármi gond van (pl. nyakra tekeredett köldökzsinór). Az elhasználódott nemi szerv csak egy tévhit, a hüvely kb. 1-2 hét alatt visszaszűkül eredeti méretére. Nagyon jó dolog a császár, hiszen így sok életet meg lehet menteni, de nem szabad úgy beállítani, mintha csak egy anyajegy levétel lenne, hiszen egy nagyon komoly műtét, tele műtéti kockázattal.
2011. aug. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!