Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülhetek máshol is mint a...

Szülhetek máshol is mint a területileg illetékes kórház? Valószínű nem fog bejönni a dokim.

Figyelt kérdés
a MÁVban van az orvosom, és mivel karácsonyra vagyok kiírva, nem ígéri hogy bejön a szülésre... már nem nagyon vesznek át, és kórházat nem váltanék, lehet hogy az ügyeletesnél fogok szülni... de lehet ilyet, ha nem oda tartozom? hogy megy, előre kell a kórháznál jeleznem, hogy majd ott szülök?
2011. szept. 8. 19:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Szabad orvos és kórházválasztás van a szülészet terén. Azaz, ha beindult a szülés és te megjelensz egy kórházban, onnan nem küldhetnek el, hisz nincs, aki felvállalja, hogy aztán valahol útközben szülj.

Én sem a területi kórházban szültem, senki nem szólt, hogy nem jó helyen járok :) Ugyanolyan ellátást kaptam, mint aki oda tartozik.

2011. szept. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként, ha eddig fizettél neki, elég fura a hozzáállása. Én biztosan másik orvost keresnék, hisz azért a karácsony még nem itt van!

Ha meg továbbra is ragaszkodsz hozzá, akkor úgy lenne tisztességes, hogy ő ajánlana maga helyett valakit, akivel együtt végeznék a terhesgondozást és aki biztosan bemenne mikor szülsz.

2011. szept. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én sem a Máv-ba tartozom, de ott szültem. Bár, nekem fogadott dokim volt, aki be is ért vidékről. :)

Nem vagy még lekésve semmiről, másik dokiról meg főleg nem. Kérdezd meg az orvosodat, hogy ő kit ajánl, biztos tud mondani kollégát, akit még időben felkereshetsz, megbeszélhettek mindent.

2011. szept. 8. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Kerestem fel kollégát de nem vállalt át, mert hát már a 25. héten vagyok, és a karácsonyt senki nem vállalja be szívesen...
2011. szept. 8. 20:30
 5/5 anonim ***** válasza:
ott van az orvosod szülhetsz ott ügyeletesnél :)
2011. szept. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!