Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hasi műtét után természetes...

Hasi műtét után természetes szülés lehetséges? (köldöktől bikinivonalig vágtak)

Figyelt kérdés
2011. szept. 28. 12:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Ez függ a műtét milyenségétől,és hogy mikor volt.Nekem hasi nagy méh műtétem volt(extrém méretű mióma)és már akkor mondták hogy ha baba,akkor csak programozott császárral.(Azóta :) kétszeres anyuka lettem).Még egyéb okokból történt császármetszés után is lehetséges a természetes szülés,szóval ezt az orvosod dönti el,még akkor is ha nem nőgyógyászati műtéted volt,de elvileg lehetséges.
2011. szept. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Engem 14 hetes várandósan műtöttek meg perforált vakbéllel (képzelheted, mekkorát kellett vágniuk, hogy mindent ki- meg vissza tudjanak pakolni). Akkor azt mondták, program császárom lesz és örülhetek, ha kihúzom addig és rendesen tartanak a belső varratok a növekvő magzat miatt. Aztán valahogy sikerült a szervezetemnek rendesen regenerálódnia, a varratok kitartottak - bár piszokmód fájtak és végig szenvedtem emiatt- , de még mindig császározni akartak, nehogy az esetlegesen elhúzódó vajúdás vagy erős fájástevékenység miatt mégis baj legyen a sebbel. Enne kellenére spontán szültem a 37 héten, mert olyan hamar jött a baba, hogy nem volt idő a csaszira. Hála istennek semmi komplikáció nem merült fel (a dokik-szülésznők holtra voltak válva végig, hogy most mi lesz, csak ússzuk meg a bajt).

Ezt követően azt mondta a konzíliumos sebész, hogy mostmár nyugodtan vállalhatunk kis korkülönbséggel tesót is akár, mert ha ezt így képes volt a szervezetem végigvinni, akkor ez azt jelenti, hogy tényleg minden rendben van a műtéti sebbel.

Aztán teherbe estem a tesóval, 17 hónap lett köztük, és mindezek ellenére végig fájt és kellemetlenkedett a korábbi seb(kategóriákkal kevésbé fájt, mint az első babánál), de most se lett semmi baj(pedig rettentő szülésem volt).


szerintem a konkrét műtéttől is függ, a szervezet regeneráló képességétől, meg a műtét és a szülés közt eltelt időtől is ,hogy vajon mit javasolnak a dokik.

Mi sztorizhatunk itt, de az igazság az, hogy minden eset más. A dokikkal konzultálj...

De ha ez egy régi műtét, akkor sztem simán szülhetsz normál módon, hisz nekem egy viszonylag "friss" műtét után is sikerült.

2011. szept. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Szülés után egy hónappal volt hashártyagyulladásom és sűrgőségi műtéttel eltávolították a rengeteg gennyet a gyulladást pedig elkezdték gyógyszerrel kezelni, kivették a vakbelemet is.Kb 15 öltéssel varrtak össze.Ez 15 hónapja történt.Azon gondolkozom hogy ha vállalnánk még egy babát akkor vajon kitudnám-e hordani és a hasam szétrepedne-e a heg mentén.
2011. szept. 28. 12:43
 4/9 anonim ***** válasza:

nézd, szerintem ha nekem a friss seb össze tudott hegesedni úgy, hogy közben állandóan, napról-napra, hétről-hétre nyüstölésnek volt kitéve, mert ahogy nőtt a baba, úgy nyomta még jobban szét, akkor neked, akinek sok-sok hónap nyugalom állt rendelkezésre a teljes gyógyuláshoz, biztosan nem ezen múlna a császár.

De inkább dokit kérdezz meg.

2011. szept. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem már mindenfajta hasi műtétem volt, amiket felsoroltatok. 10 éve perforált vakbelem volt, utána kétszer műtöttek hashártya gyulladás miatt. Tavaly nyáron pedig kivették a petevezetékeimet, és szintén köldöktől lefelé vágtak egészen a szeméremcsontig. Most vagyok a 38. héten, és hüvelyi szülésem lesz. Egyik hegemmel sem volt eddig semmi problémám a terhesség alatt. Remélem a szülést is kibírják majd. :)
2011. szept. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem császármetszés után 1,5 évvel volt egy méhműtétem perforáció miatt. Ugyanott vágtak mint a császárnál, a méhemet pedig keresztben az előző hegre. 3 hónap múlva terhes lettem, végig fájdogált a heg, de nem volt semmi gond, a 38. héten programozott császárom volt.

Nem vagyok orvos, de szerintem egy függőleges vágás után nagy eséllyel indulsz a császár felé.

2011. szept. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
barátnőmnek 10 hetesen volt szintén perforált vakbele. felvágták őt is szépen. aztán természetesen szült időre.
2011. szept. 28. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi a hozzászólásokat!!Szerintem mielőtt rászánnám magam majd egy babára mindenféleképpen utánakérdezem.(ami szerintem biztos nem lesz egyhamar mert előző szülésem és a műtét teljesen elrémítettek) Még egyszer Köszönöm
2011. szept. 29. 08:26
 9/9 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy a szülésnél elsődlegesen nem a hasi heg veszélyes, hanem a méhen lévő.
2011. szept. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!