Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tudom, hogy elég indiszkrét...

Tudom, hogy elég indiszkrét kérdés, de Ti mennyit adtatok az orvosotoknak?

Figyelt kérdés
A fogadott orvosom nem szüleszt már, csak a lakóhelyemtől távol. Így, ha megindul a szülés a közeli kórházba megyünk és ott majd az ügyeletes orvoshoz. Ilyenkor mennyit szokás adni?
2011. okt. 5. 11:14
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Amit odaszánsz költsd inkább magatokra.Nincs ilyen, hogy szokás!!!
2011. okt. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Ügyeletesnél nem szokás pénzt adni, csak ha fogadott dokid van.
2011. okt. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Ügyeletes orvosnak semennyit.
2011. okt. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
73%
Semmit nem adnék. Egyrészt nem tehetem meg, másrészt meg nem kötelező. Azt meg hogy ebben a putri országban "szokás" az orvosok zsebét borítékkal tömni magasról leszarom..
2011. okt. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Én sem szívesen adok, mert szerintem erre van a tb, de azt is tudom, hogy nem úgy bánnak az emberrel, ha nem kapnak pénzt. Sajnos ez így van. Valami "kis összegre" gondoltunk a férjemmel. Az anyósom van rajta, hogy adni kell, mert különben nem lesznek kedvesek, segítőkészek a szülés alatt, illetve után! Na de akkor majd meglátom, hogy mi legyen! Köszönöm az eddigi válaszokat!
2011. okt. 5. 12:01
 6/20 anonim ***** válasza:
79%

Ja, tipikus egyébként mert ez az idősek berögződése hogy "adni kell". Nem tudom mit gondolnak, hogy aki nem ad az a folyosón szül meg egy pokrócon, fájdalomcsillapítás nélkül?

Az orvos dolga hogy egyenlően kezelje a betegeket, ha ad ha nem.

Felszolgáló vagyok, és nekem is ugyanolyan kiszolgálásban kell részesítenem minden vendéget,ha ad jattot, ha nem.

2011. okt. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Szülés közben meg elötte? Miért? Szülés elött a fogadott dokidnk sem adod oda a pénzt,csak utána. Szóval a kedvesség nem ettől függ.

Amúgy én 80-at adtam a dokimnak,aki fogadott volt. Ikerszülésem volt természetes úton. De ügyeletesnek csak akkor adnék,ha nagyon meglennék vele elégedve és pl. akarnám,hogy legközelebb is megkereshessem akármivel.

2011. okt. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 zkriszti3 ***** válasza:
Az orvosnak egy fillért sem adtunk.A szülésznőnek viszont igen ( egy bonbonba rejtve).Az orvos alig csinált valamit,a szülésznő végig velem volt.
2011. okt. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 krisztivan ***** válasza:
Nem volt fogadott dokim,megdolgoztattam nagyon az ügyeletest mert nagy fiam született és ha a doki nem nyomja velem együtt akkor nem is jön ki.Fél órát nyomtunk ,utána másfél óráig varrt.Nem kapott pénzt meg semmit,ettől függetlenül bejött hozzám és megkérdezte minden rendben van-e.A szülésznő ugyan így.Nem bántak máshogy azokkal akik nem fizettek.
2011. okt. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Le lehet pontozni, de sajnos az a magyar mai valóság, hogy tényleg jobban odafigyelnek az emberre ha kapnak egy kis pénzt. Lehet szépíteni, de ez van. Biztos, hogy vannak kivételek, de nem az a jellemző.

Én autoimmun beteg vagyok, kb 20 különböző orvos látott amióta beteg lettem. A 20-ból 2 olyan volt aki el sem fogadta a pénzt, és lelkiismeretesen bánt/bánik velem. Igaz, az egyik könyveket-tanulmányokat ír, a másik egy professzor. Ők nem nőgyógyászok, de sok orvossal találkoztam és igenis illik adni.

De hogy maradjunk a témánál:

Első gyermek, programozott császár, magánúton jártam végig, 5000/vizsgálat, szülésnél 50.000 Ft-ot adtunk.

Most vagyok terhes a második babával, szintén magánúton fogok járni és szülésnél marad az 50.000 Ft.

Kórházban sokat beszélgettem kismamákkal, aki ügyeletes orvosnál szült és meg volt elégedve, az 10.000 Ft-ot adott.

2011. okt. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!