Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Lehet, hogy buta kérdés, de a...

Lehet, hogy buta kérdés, de a természetes úti, vagy a császáros szülés fáj jobban?

Figyelt kérdés

tudom, hogy abban a pillanatban a császáros kevésbé, de ugye felépülés, miegymás. Plusz most olvastam itt, hogy van, aki term.úton szült, és akkor is csomó ideig nagyon fájt neki, nem tudott se ülni,állni,feküdni...


aki esetleg szült mindkettővel, az elmondaná, hogy szerinte melyik fájdalmasabb?


21éves vagyok, jövőre lesz az esküvőm, és ár éven belül szeretnék gyermeket is. Viszont az a baj, hogy nyitott szívvel születtem, hál' Isten nem kellett műteni, de félek, ha nagyon megerőltetem magam, baj lesz.

Ezért vonz inkább a császár. Azonban ha olyan sok a felépülés, akkor nem tudom. Nem a fájdalomtól félek tulajdonképp, nagy a tűrőképességem, csak van olyan ismerősöm, aki az elsőt természetesen szülte, és nem volt hajlandó utána több gyermeket vállalni...


előre is köszönöm!


2011. okt. 6. 11:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én sürgősségi császárral született a lányom. Autóbalesetünk volt, kezem-lábam eltört.

Így az én felépülésem jelenleg is tart! [Lányomnak szerencsére nincs semmi baja, egészségesen született.]


Ettől függetlenül a terhesség alatti eredményeim is közre játszottak volna ahhoz, hogy császárral szüljek.

pl. cukor, rövidlátás, szívem néha kihagy..


Amúgy pedig, egyik szülés sem jobb. Van akinek kevésbé fáj, van, akinek nagyon .. teljesen mindegy, hogy előtte fáj (természetes) vagy utána (császár)!

2011. okt. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Inkább úgy mondanám, hogy ez egyénenként eltérő. Attól függ, kinek milyen a fájdalomküszöbe. Ami biztos, az az, hogy a császár egy komoly hasi műtét, és kockázatosabb.

Én nagyon nehezen viseltem a császárt, azt hittem belehalok, de a barátnőmnek szinte nem is fájt, műtét után, amint lehetett, ő már felállt, sétált, tusolt.

Ha most választhatnék,a természetes úton való szülést választanám, de ez még a jövő zenéje :)

38 hkm

2011. okt. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a császár ezerszer rosszabb volt. Inkább természetes szülés, abból szempillantás alatt felépültem.
2011. okt. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
ez embertől függ. Mivel hogy fiatal vagy, szerintem a természetes jobb.
2014. okt. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!