Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülésznőt ajánlanátok a...

Szülésznőt ajánlanátok a Szent Imrében? A nőgyógyászom a Szent Istvánban dolgozik, nem lesz ebből gond, sértődés?

Figyelt kérdés

A dokim a Szent Istvánban dolgozik, de én a Szent Imrében szeretnék szülni, ezért ott tervezem, hogy szülésznőt fogadok, orvost pedig nem. A dokim nem sértődik meg, ha nem nála szülök, vagy ilyen esetben inkább a Szent Imrében keressek másik orvost?

Még csak próbálkozunk a babával, de ha esetleg ez problémát okoz és másik orvost kell keresnem, akkor azt minél hamarabb szeretném megtenni, hogy ne kelljen a terhesség kellős közepén váltani.


2011. okt. 25. 10:48
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:

azt írd le, kb.mit képzelsz el ideális szülésnek.

ha minél természetesebben képzeled, akkor Vass Gabi, Kondor Kata, meg van még egy akinek nem jut eszembe a neve (egy vörös hajú, középkorú).


nem tudom, lesz-e sértődés. de biztos, hogy egyszerűbb, ha szoktak együtt dolgozni és jóban vannak.

én Zsigmond Tamásnál szültem (és Vass Gabi volt a szülésznő) és ők nagyon jó páros voltak. mosolygósan, jó hangulatban vártunk és szültünk :-)

dokik közül még Kovács Zoltán nagyon jó, ő természetgyógyász is.


de ők mind a "természetes" vonalhoz tartoznak. ha "hagyományos" orvost képzelsz el, akkor Bencsik Andrást tudom jó szívvel ajánlani.

2011. okt. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
ja, és még azt akartam írni, hogy Zsigmond Tamás rendel az Sztk-ban is. tehát jó megoldás lehet pl. hogy hozzá jársz normál rendelésre, aztán majd ha már várod a babát és biztos vagy benne, hogy nála szívesen is szülnél, akkor felkéred (onnantól magánrendelésre "kell" járnod).
2011. okt. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:

Én a helyedben mindenképp másik orvost választanék az új kórházból.

Én is a Szent Imrében szültem. Jó választás.


Nekem Csizmadia Erika volt a szülésznőm.

2011. okt. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Én jelenleg úgy gondolom, hogy epidurállal szeretnék szülni és gátmetszéssel, persze ha nincs szükség a császárra. Ha az epidurál nem lehetséges valamilyen okból, akkor pedig a gáz mellett szavaznék.

A Szent Imrében szoktak beöntést adni? És vannak olyan szobák, ahol egyedül lehetek és apa is bejöhet?

2011. okt. 25. 11:58
 5/25 anonim ***** válasza:

A gátmetszést ne erőltesd, én egy fél év alatt gyógyultam fel a vágásból. a doki majd dönt, ha szükséges vág, első babánál ált. amúgy szoktak.


beöntést kaptam, és egyáltalán nem rossz, sőt még jó, hogy utána lévő napon nem kell erőlködni a kakilással. (mert ugye nincs mit)


Van egy ágyas, de Apa nem jöhet be egyáltalán a gyermekágyra. a lifthez te kimehetsz, a baba bent marad az üvegfalon onnan.


menj be, nézz körül.

2011. okt. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:

1.vagyok

na, épp ellentétesen gondolkodunk. az általam ajánlott orvost, szülésznőt akkor válaszd, ha változik az álláspontod. a Szt.Imrére ált.jellemző hogy a lehető legkevesebb beavatkozást végzik. de orvosa válogatja.

én spec.minden fájdalomcsillapító nélkül szültem és csodás élmény volt. gátmetszésre sem volt szükség.


akik "hagyomásnyos" orvoslás pártiak (tudtommal) a Barna dokik (apa, fia. a fiatalabbikról tudom, hogy nagyon lelkiismeretes, becsületes) és Bencsik doktor, ő is egy talpig türelmes, segítőkész ember.


a szobák 2 ágyasak, szerintem nagy segítség a szobatárs, akivel tudok beszélgetni, a szoptatásban, "babanyelv" megértésében is nagy segítség volt (2 gyerekes anyukával kerültem 1 szobába). de lehet kérni 1 ágyast, azért fizetni kell, Apát oda sem engedik be, de be szoktak surrani.


megkérdezhetem, hogy a szülésről miért ez az elképzelésed? eddig még senkit nem hallottam, aki direkt fájadalomcsillapításra, gátmetszésre készült volna. de ha nem szeretnél, ne válaszolj!

2011. okt. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
Szia!Szóval.Én is az Imrében szültem. A dokim Faludi Pál volt.Szülésznő Fanta Zsuzsa. Nem kellett vágni.Homeos dolgokat kaptam nem kellett se vágni és oxi se. Igaz kaptam beöntést de mivel már 1 hete nem volt nagy dolgom ezért kaptam.. DE nagyon jó hely. Ha fogadsz csecsemőst akkor bejöhet apuka is ám:) Van egy ágyas ahol van saját zuhanyzó és fürdető.Egyébként bent fürdetik a picurkoat. De a magán szoba 7e/nap. A többi szoba 2 vagy 4ágyas... S 2szobára van 1 fürdő(4 emberre)...
2011. okt. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm az újabb válaszokat is!

Egyrészt azért szeretnék epidurált, mert a lehető legalacsonyabb a fájdalomküszöböm és én nem is értem miért kell szenvednem, ha van rá segítség.:) Persze nem ítélkezem azok felett sem, akik nem kérnek semmilyen fájdalomcsillapítást, mindenki úgy csinálja, ahogy neki a legjobb.:)

Másrészt én is a gátvédelem mellett voltam pár hónappal ezelőttig, de egyik barátnőm augusztusban szült (gátmetszéssel) és tőle hallottam horrorsztorikat, amiket a terhesgondozás alatt hallott más kismamáktól, akik gátvédelemmel szültek. Azt mondták, hogy a gátvédelemnél, ha magától reped meg, akkor sokkal rosszabb, mint egy gátmetszés. Viszont az ellenpélda nagymamám, aki igaz már nem most szült, de neki úgy elrontották a gátmetszést, hogy 23 éves korától vizelettartási problémái vannak.:( Szóval így legyen okos az ember. Egyébként nem feltétlenül ragaszkodom az epihez sem, de akkor meg gáz kellene nekem, vagy akármilyen más fájdalomcsillapítás, mert én tuti nem bírnám ki anélkül.:( Nálunk mindenki gázzal szült a családban és azt mondták, hogy nem nagyon emlékeznek a szülésre, amit szintén nem igazán szeretnék.

Szóval ez csak egy elképzelés a részemről, de ki tudja még mit hoz a jövő.:) Ti hogy szültetek? Mit ajánlotok?

2011. okt. 25. 15:46
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

A szemléleted alapján nem értem, hogy miért a Szent Imrében szeretnél szülni, ami a természetesség-pártolásáról híres? Nem kötözködni akarok, csak érdeklődöm. Edára, fájdalomcsillapításra rengeteg helyen van lehetőséged, de úgy szülni, mint az Imrében, talán egy-két helyen lehet még az országban. Meg mondjuk otthon. Én 180 km-t utaztam az intézmény miatt.

Az a bajod, hogy meg vagy rémülve a szüléstől és csak úgy tudod elképzelni, hogy valami borzasztó dolog lehet, amire nem szabad emlékezni. Ezt hallottad a családban, az ismerősöktől. Engem is riogattak, hogy ha nem félek a szüléstől, majd a második gyerek előtt fogok! Nem így lett, sőt, már alig várom, hogy újra babát várjak, és újra szülhessek, mert a világ legcsodálatosabb élménye!

Két hónapja szültem az Imrében Vass Gabival, egy percét sem adnám a szülésnek! Egyszerűen szuperjó volt! Persze, biztosan fájt, az én számat is elhagyta egyszer, hogy nem bírom (nem emlékszem rá!!!), de egyszerűen nem tudom felidézni a fájdalmat. Nem volt gátmetszésem, kicsit repedtem, de véletlenül sem ott, ahol vágtak volna. Már másnap terpeszben ültem az ágyon, úgy szoptattam a babámat, tehát semmi esetre sem jártam volna jobbam a metszéssel. Az orvosom pont akkor jött vizitelni, meg is kérdezte, hogy mi a helyzet a gátammal?

VAss Gabi tart szülésfelkészítést is a Babaváróban, a hozzád hasonló anyukáknak van relaxációs felkészítés is, segít leküzdeni a félelmeidet.

Hidd el, hogy a mostani fájdalomküszöbödnek semmi köze a szüléshez. Én hajnal 3-tól vajúdtam rendszeres 5 percesekkel, de reggel kb. 8-ig nem fájt, inkább csak erősen feszült a hasam. Akkor elfolyt a víz, 10-re meg kint is volt a baba. De eszembe sem jutott bármi fájdalomcsillapítás, mert csak sodródtam az eseménnyel, vártam a babámat, hogy kibújjon, pedig sokszor eszembe jutott a várandósság alatt, hogy mi van, ha nem fogom bírni?

Keress egy szülésznőt, aki szimpatikus, nagyon sokat fog segíteni a felkészülésben, ha félelmeid vannak.

2011. okt. 26. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

én is hasonlóan éltem meg, mint az előttem szóló. ha nem haragszol, leírom.

a szülésre felkészülésben nagy szerepet játszott Ina May Gaskin Útmutató a szüléshez könyve, amiben élményként írt a szülésekről (egy bába a szerző). Ennek hatására már nem féltem a szüléstől, hanem mint egy izgalmas kalandot vártam. Valamint én is jártam Vass Gabihoz szülésfelkészítésre, ő mondta hogy az "Edával és hasonló fájdalomcsillapítókkal az a gond, hogy az anya onnantól semmit nem érez, így nem is tud segíteni a babának. Ez a kettőjük elős közös feladata, és milyen az, amikor az anya kiszáll, dolgozzon egyedül az újszülött gyereke".


Ne érts félre, nem akarok elítélni senkit, biztos hogy van olyan helyzet, amikor ez a jó megoldás. de ha ki lehet kerülni, akkor érdemes. A babánkért érdemes meghozni ezt az áldozatot.

Én is nagyon rosszul viselem a fájdalmat, de a természet nagyon okos! mivel ez természetes fájdalom és nem hiábavaló, egészen másképp éli meg az ember! tényleg minden pillanatban csak az járt a fejemben, hogy de jó, még 1 perccel közelebb kerültem a találkozáshoz, amikor láthatom a gyermekem! gyönyörű volt. tény, hogy voltak nehéz pillanatok, de mindig amikor kezdett elviselhetetlen lenni, jött egy pihenő, ahol fellélegezhettem és erőt gyűjthettem. tényleg egy élmény volt. most várom 2.babánkat, és jóérzéssel várom a szülést is.

hülyén szól, de az hogy "megcsináltam! megszültem a lányom!" tett igazán nővé, anyává. azóta ha nehezebb helyzetben vagyok, ebből is merítek erőt, hogy "mi az nekem, én már szültem!"


valóban, ha nem ebbe az irányba mennél, akkor nem érdemes a Szt.Imrébe menni. az ő szlogenjük: "otthon szülés a kórházban". magyarországi kórházak nagy része nem így fogja fel a szülést.

2011. okt. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!