Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi ez az agyrém császár után?

Mi ez az agyrém császár után?

Figyelt kérdés
A budai János kórházban fogok szülni, nagy az esély a császárra.Ma kérdeztem egy hölgyet aki a ctgt csinálja,de szokott az osztályon is dolgozni.Ezeket mondta:császár után a baba két órára inkubátorba kerül, ill.apuka kaphatja csak meg, anyukának 12órán keresztül oda se adják ,első éjjelre meg tuti nem.A császár után a gyerekorvos vizsgálja a gyereket,adja az oltásokat és adja/javasolja a tápszert.Kicsit hadart,de a tápszert mondta.Ill. kötelező két cumisüveget bevinni.Teljesen elkenődtem,a mávban nem így volt.Minek ez?Két és fél évig szoptattam,a fiamnak cumisüvege sem volt.Én a műtét ellenére is megoldom a gondozását, sőt a fiam nélkül már ott sem tudtam aludni, totál szomorú vagyok ezektől a kilátásoktól.Aki ott szült:tényleg így van, kötik az ebet a karóhoz?
2011. okt. 27. 16:35
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
*anyukának 12órán át egyedül nem adják oda
2011. okt. 27. 16:37
 2/17 anonim ***** válasza:
Tyűűű, ez igen! Én is a Mávban szültem császárral 3 éve és ott tényleg nem volt semmi ilyen amit írsz. Jó lett volna hamarabb tájékozódni mert talán akkor nem azt a kórházat választod, nem?
2011. okt. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Bocsi, én csak egy kis vidéki kórházban szültem, de itt az altatás után ( 10.49kor vették ki és 11.30kor már ébredtem és oda is adták) már hozták is ki hozzám a kicsit szopizni és onnantól kezdve 3 óránként nekem is hozták a kicsit. (nálunk nincs rooming in)

Szóval ha egy kis kórházban hozzák, nem hinném, h egy nagyobban ennyire elválasztanák egymástól az anyát és gyermekét. Főleg mert most nagyon rámennek a korai szoptatásra, meg arra, h egyből az anya foglalkozzon a gyermekével.

2011. okt. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
47%

Igen, kérik a cumisüveget a Jánosban. Én nem vittem, adtak kórházit. Aztán szóltam nekik, hogy legyenek kedvesek NE adjanak cukros vizet a babámnak. Persze adtak, amíg nem volt velem (amíg orvosi vizsgálat volt, reggel 7 és 9 között le kell adni a babát). De másnap megint szóltam, mert addigra lett tejem, és akkor már nem adtak.

Én természetesen szültem, de volt császáros szobatársam. Du. 2-kor hozták a szobába, mivel nem bírt felkelni, a baba valóban nem volt vele. De jött a testvére kb 5-6 óra fele, és ő kihozhatta a babát. Hogy konkrétan szülés után mi történt, azt nem tudom. Éjjelre is bent volt a babája a csecsemősöknél, de kikérhette volna, ha akarja.

Az én babámat is el akarták vinni szülés után inkubátorba, hogy melegedjen egy picit, de én nem engedtem, és szerencsére a szülészem sem (a gyerekorvos akarta elvinni). Semmi baja nem volt a babámnak, sem nekem, felesleges lett volna inkubátorba tenni.

Mivel tudod mi a pálya, mert többedik babád, ezért kérhetsz bármit, legyél akaratos, és akkor engednek majd. Legalább is velem ez volt, mindenhez ragaszkodtam, nem hagytam, hogy meggyőzzenek, így minden oké volt.

Szóval nem, nem kötik az ebet a karóhoz, de tényleg legyél erőszakos és akaratos. Ragaszkodj az elképzeléseidhez.

Amúgy nem tápszert adnak, hanem cukros vizet, amíg nincs teje a mamának. Szerencsétlen első gyerekes anyukák nyomták is a babájukba, úgy sajnáltam őket.

2011. okt. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Igaz én vidéken szültem és balesetből vittek be, de nálunk is ez a szokás, amit leírtál.

Annyi különbséggel, hogy apai hozzájárulást kérnek már rögtön a műtét előtt, hogy más anyatejjel pótolják az étkezést az első 24-26 órában.

2011. okt. 27. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! Egész biztos nem fogom hagyni magam megdumálni, ha nem értek egyet.A választás azért esett erre a kórházra,mert ide tartozunk, bár a helyben rendelő két nődoki a Margitba tartozik, de ott a látogatás rendszere nem tetszett.A Jánosról ezek az infók sem a honlapjukról, sem fórumokról nem derültek ki, pedig sokat böngésztem.
2011. okt. 27. 22:43
 7/17 anonim ***** válasza:
Nálunk minden babát inkubátorba tesznek 2 órára akár császáros akár nem. Nekem sima szülésem volt, elvitték 2 órára, de utána már végig velem volt. Tulajdonképpen jó is volt hogy pihentem egy kicsit, nem volt könnyű szülésem.
2011. okt. 28. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
66%

Én a Margitban szülte és látogatás remnszeréról annyit, hogy a LEHETŐ LEGJOBB!!

Ne jöjjenek már be mindeféle rokonok tömegével kórterembe, szépen meg leht nézi abbát azon az ajtón keresztül is. ha kqartm én kimentem,de a folyosóra, szobákba hál istennek senki nem jöhetett be.

Teljesen jó ez így, én sehol nem engedélyezném a kórtermi látogatást.


Amúgy az én lányom is kapott cukros vizet(2,7 lett a cukra amikor megszületett) és én csak másnap délelőtt voltam annyira "életképes", hogy megszoptassam, de semmi baj nem lett tőle

2011. okt. 28. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Szerintem azért gáz,h se a testvére, se az apja nem foghatja meg napokig.
2011. okt. 28. 09:07
 10/17 anonim ***** válasza:
73%

A válasz megírásának időpontja: ma 08:55

Én is a Margitban szültem és örültem hogy nem mászkálnak be a látogatók. Apa bent volt a szülésnél, amíg engem varrtak ő fogta a picit, majd megkaptam én is néhány percre utána vitték inkubátorba 2 órára aztán végig velem volt.

2011. okt. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!