Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A fekve szülés tényleg a...

A fekve szülés tényleg a legrosszabb szülési "póz"?

Figyelt kérdés
Más módon lehet egyáltalán szülni?
2011. okt. 28. 13:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Vajúdni lehet másképp, de a legtöbb kórházban lefektetnek szüléskor.

Ameddig lehet járkálj. Nekem ez enyhítette a fájdalmat és a gravitáció valóban húzta lejjebb a babát.

2011. okt. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
A természetben nem fekve szülnek, és az ókorban is még guggolva, ülve szülés volt a normális. Ilyenkor a nehézségi erö segiti a szülés lefolyását, a fekve szülésnél meg sokkal több eröre van szükség ahhoz, hogy meglegyen a baba.
2011. okt. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen, itt sokszor összemosódik, hogy pontosan ki mire gondol. Ha kimondottan a kitolásra gondolsz, akkor szerintem ha tudsz koncentrálni, és mondjuk nem 5kg-os a baba, akkor szinte teljesen mindegy. Sőt hallottam olyat is, hogy a guggolás, állás pont lehet rossz is, mert a gravitáció miatt túl hamar jön (itt másodpercekről van szó) és a fájás elmúlásával is nyomja a gátat a baba (gravitáció) és ezért repednek. Viszont az biztos, hogy ha nincs oka annak hogy a vajúdás közben feküdni kell, akkor ülni, járkálni, mindegy mit csinálni, de nagyon keveset feküdni. Ez a legjobb. Ha már a végén vagy sokszor tényleg lefektetnek, de azt jegyezzük azért meg, hogy ekkor sem vízszintesen fekszel, sőt majdnem ülsz (jó esetben).
2011. okt. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
98%

Sajnos ez még kórháztól függ. de valóban nagyon rossz, h nem engedik a szülő nőt úgy szülni, ahogy neki kényelmes lenne.

21 hónapja szültem, sajnos a vége vákum lett, mert nem tudtam kitolni a babát. Éreztem, h félig ülő helyzetből jobban tudnék nyomni, de nem engedték , h felüljek. Ezért másfél óra szenvedés után, amikor már a baba szívhangja is rossz volt vákumoztak.Pedig, ha kicsit felülhettem volna biztos lett volna erőm megszülni.

Én erre szoktam mondani, h menjen valaki fekve nagy WC-zni.Már bocsi, de ugyanaz.

2011. okt. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
AZért nem ördögtől való dolog fekve szülni sem..én is azt hittem szülés előtt, hogy én tuti inkább ülnék, guggolnék stb..aztán annyira kifárasztott a hosszú vajúdás (vajúdáskor engedtek járni, ülni, sőt kellett is járva nyomni!), hogy örültem hogy fekhetek, nyomni is könnyebb volt úgy akkor. És nem utolsó sorban kitoláskor, gátvágáskor elég sok vért vesztesz-utána nem fogsz csak úgy pikk-pakk felállni, úgy kell székbe tenni, kitolni stb..De ha valakinek van ereje ülve csinálni, jó lenne, ha megadnák erre a lehetőséget.
2011. okt. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
81%
Engem nem érdekelt, hogy hogy szülök, csal legyen már vége mind a 2x.
2011. okt. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

én külföldön szültem, és itt a korházba megmutatták elötte pár héttel hogyan is lehet szülni.

a szülésznö felfeködt az ágyra elövette a többi dolgokat, mindent megmutatott.


a vajúdáshoz a legjobb a séta, és az állás. ez nekem kényelmesebb is volt, ülni nem tudtam, és serkenti a fájásokat. még a kertbe is lelehetett menni, habár én menni nem tudtam csak állni.


aztán a kitolási szakasz elején elküldtek pisilni és ülve a wc-n kellett 2 fájást megvárni. nagyon jó volt, mert az ülés nem fájt, nem volt kényelmetlen, de ülhettem végre.


aztán a kitolási szakaszban oldalra fektettek és az aszisztens orvos fogta a lábamat. ettöl még erösebb fájások jöttek de képtelen voltam kinyomni, így felállítottak és 2 percet állnom kellett, na az nagyon nehéz volt. aztán mikor vissza feküdtem megpróbálták kinyomni belölem, az sem ment, majd vágtak és vákummal tartották a babát, de ekkor már az ágyat átalakították nögyógyászati ággyá, a lábaim a levegöbe voltak.


vagy is ez a szülés menetétöl is függ. az álló szülést nem mindnekinek engedik, mert ha valaki elájul közben az nagyon veszéjes.


nálunk kád is volt, de az a szoba éppen foglalt volt, és nem is akartam volna kádba menni.

2011. okt. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
83%

Nem hiszem, hogy annyira rossz lenne.

Én is úgy voltam vele az utolsó fél órában, hogy mindegy, hogyan, csak legyen már vége.

A vajúdás alatt viszont kifejezetten jólesett mászkálni, ácsorogni, nekem ülve nem volt jó.

Amúgy a kitolás is úgy volt, hogy nem hanyatt feküdtem, hanem kitámasztottak egy óriási párnával, a lábamat be kellett hajlítanom, és a talpamat ellennyomták. Tulajdonképpen félig ültem.

2011. okt. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk volt szülőszék, de nekem nem tetszett. Vajúdáskor lehet sétálni, tornászni, kitoláskor meg felülsz. 2 fájás közt meg jól esett nekem lepihenni. Szóval nem olyan rossz, mint hittem, bár én is sok helyen azt olvastam, hogy ülve jobb. de végülis ülsz.
2011. okt. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Szia,mindkét gyermekemnél feküdnöm kellett a kitoláskor.Az első lányomnál szinte az egész vajúdást végig sétáltam,ültem a labdán,a második szülésemnél azonban végig feküdni kívántam,pedig ezt előtte el sem tudtam volna képzelni.Szóval szerintem minden szülés más.
2011. okt. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!