Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császár után mennyi esélyem...

Császár után mennyi esélyem van a sima szülésre? Mik a tapasztalatok? Nem statisztikát kérek, hanem tapasztalatokat.

Figyelt kérdés
Szeptemberben volt 2 éve hogy császároztak 3 eredménytelen szülésindítás miatt, és akkor már 42 hetes voltam. De akkor lehet el volt számítva, mert a terhességem előtt nagyon össze-vissza jött meg. Azóta viszont elég szépen be állt a mensesem, és most decemberre vagyok kiírva. Szerintetek megszülhetem simán, vagy ebből is császár lesz?
2011. okt. 29. 13:26
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Elvileg megszülheted simán,ha van fogadott dokid akkor le tudod vele bezsélni.

Nekem esélyt sem hagytak,igaz nekem csak 16 hónap telt el a két császárom között.

2011. okt. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Nem a mensidtől függ ez :) hanem a császáros hegtől pl. Régen nem mertek 2. babát sima szülésre javasolni, de már nem azok az idők vannak, akár 2 császár után is lehet sima.
2011. okt. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Mit mond a dokid? Van dokid egyáltalán?

Az az igazság, hogy az én tapasztalom szerint orvosfüggő is a dolog! Az én dokim azt mondta, hogy két év után megpróbálhatnám a természetes szülést, de az első szenvedésemre elvisz inkább megcsászározni.


Ismerősöm faros babát szült meg császár után 3 évvel. Programozott császárja lett volna, de a gyerkőc olyan gyorsasággal jött, hogy nem volt idő császározni. S kijött pikk-pakk, gond nélkül szerencsére.

Szóval van pozitív példa is erre, de mondjuk én úgy hallottam nem ez az általános.

2011. okt. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Én sem arra gondoltam hogy a mensim miatt császároztak, hanem arra, hogy az előző terhességemnél 2 időpontom is volt, és mi a 2 időpont között 2.5 hét volt. Szóval amikor 42 hetesen megcsászároztak túlhordás miatt, a másik időpont szerint még csak 39 hetes voltam. És lehet az az időpont volt a jó a dokik szerint, de akkor már mindegy volt.
2011. okt. 29. 13:37
 5/21 anonim ***** válasza:

Én nem tudom- olvasom tapit is kérsz- nekem a barátnőm csaszi után 2,5 évvel természetes úton szült. Beindultak a fájások nála, és nem "vaciláltak". A heg kb. 2 év alatt forr be véglegesen és már nem keresztben vágnak.

De mondjon erről biztosabbat a dokid!!

2011. okt. 29. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Nem, nincs fogadott dokim, így erről még nem tudtam beszélni senkivel.
2011. okt. 29. 13:39
 7/21 A kérdező kommentje:
Amúgy szülés, vajúdás alatt is nézik a heg vastagságot?
2011. okt. 29. 13:40
 8/21 anonim ***** válasza:
Én is hasonló cipőben járok a 37. héten. A dokim azt mondta, ha simán beindul, akkor lehet. Semmi oxitocin, indítás, csak a természet. A vajúdás alatt is vannak jelek, hogy a heg nem bírja és akkor császár.
2011. okt. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Barátnőmnek első császár (farfekvés miatt), utána még 3 gyerek hüvelyi úton.

Kolléganőm: első császár (nem tágult), másodikat most fogja szülni, de mivel fájdogál a hege minden este, ez is császár lesz.


Nem tudom milyenek az esélyeid, ha nincs saját dokid, lehet, hogy egy ügyeletes inkább megcsászároz.

Legalább egy szülésznőt felkereshetnél (az anyagilag nem annyira megterhelő), hogy legyen melletted valaki.

2011. okt. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Nem annyira szeretnek kockáztatni a dokik, de van egy-két kivétel. A hegszétválás elég nagy reckír. Nekem mind a kettő császárral volt. Csak most meg a friss hegem ment szét. Szóval elég sz@r most. Szerettem volna simán, de még fel sem tudtam igazán készülni, mert csak egy nst vizsgálatra mentem, amikor közölték, most azonnal kivesszük.
2011. okt. 29. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!