Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Aki már szült, hogy emlékszik...

Aki már szült, hogy emlékszik milyenek voltak a szülés előtti utolsó napok, hogy érezte magát, hogyan kezdődött a vajúdás, stb?

Figyelt kérdés
39 hetes vagyok és nekem majd leszakad már a derekam.Az igaz,hogy a kislányokkal inkább a hasuk görcsöl az anyáknak, a kisfiúval meg a derekukba sugárzik?
2011. okt. 30. 08:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem görcsölt semmim, a 40. héten még festettem a falat a nappaliban. :)

A fájások egyik pillanatról a másikra indultak olyan szinten, hogy azonnal mentünk a kórházba.

2011. okt. 30. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%

Szia!


Most várom a 3. babámat.

Mind a 3 kisfiú, így nincs összehasonlítási alapom a fájások helyével kapcsolatban, de nekem az első kettőnél a derekam fájt :)

Semmi előjele nem volt a szüléseknek.

Az elsőnél még a pelenkázó komódon álltam éjszaka és az utolsó díszeket tettem fel a falra, reggel kezdett fájogatni, 11-kor elfolyt a magzatvíz.

A másodiknál reggel még nst-n voltam, nem mutatott semmit. Mire hazaértünk (20 perc kb.) már tágulásos vérzésem volt és folydogált a víz)

Gyorsan visszamentünk a szülésznőm javaslatára. Onnantól kezdve másfél óra alatt meglett a pici a 37. héten.


Most 36+2 vagyok, fájogat a derekam, nyitva van a külső méhszáj, keményedek, jósolgatok, pakolok itthon ezerrel...ezen kívül semmi.


Szép és könnyű szülést!

2011. okt. 30. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%

Közvetlenül a szülés előtti napokban nem volt semmi bajom az ég világon.

Sőt, megtreveztük mit csinálunk másnap a férjemmel, és lefeküdtünk péntek este aludni,mint bármikor máskor.


Szombat reggel fájásokra ébredtem, 40+2 voltam akkor.

Délután meglett a lányom.

2011. okt. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
89%
Mindkettőnél hasmenésem volt aznap,és feküdni szerettem volna állandóan.Nyomott voltam,kb olyan mint menzesz elött.Elsénél éreztem kipukkad a hasam olyan kemény volt.
2011. okt. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
85%

2 gyereket szültem. Az elsőt 3 héttel korábban indították, szóval ott nem is érezhettem semmit előtt. Csak nst-re mentem, ami rossz lett, és ezért kellett indítani.

Másodjára meg 39+5 napra szültem, és aznap- szülés előtt 2,5 órával még semmit sem éreztem, fogalmam sem volt, h én annyi idő múlva már kórházban leszek és a kitolásnál tartok, mert nem éreztem még akkor sem semmit (a nagytesót altattam otthon, a kicsi meg észrevétlenül és irtó gyorsan készülődött kifelé) :))))

2011. okt. 30. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
88%

Szia!

Nekem annyira semmi előjele nem volt annak, hogy szülni fogok, hogy még 5-kor küldtem mélt a barátnőmnek, hogy még mindig semmi. Aztán jött pár jósló, majd 8-kor hirtelen 5 perceseim lettek. Lezuhanyoztam, hajat mostam, szőrtelenítettem, és bementünk a kórházba, mert már elég erősek voltak a fájások. Ahogy beértünk, még megvizsgálta a szülésznő, és 40 perc múlva már szoptattam :)

2011. okt. 31. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
92%
Én kislányt szültem és a derekamba sugárzott a fájdalom:) Semmi jele nem volt, se álmosság, se hasmenés se pakolási ösztön.Ültem az ágyon délután 5-kor és egy fájás, 5 perc múlva újabb aztán rá 10-re majd 25 percre összevissza, éjfélkor folyt el a magzatvizem az vitt be a kórházba utólag nem siettem volna annyira mert másnap délben született meg a lányom..Megszenvedtem érte rendesen, azóta már 20 hónapos akkor azt mondtam sose többet de jövőre szeretnék másikat, edával, kábítással leütéssel:) mindegyhogy de ne szenvedjek ennyit, többször nem leszek ősanya:)
2011. okt. 31. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
80%
Leütéssel:DDD Utolsó,ez nagyon tetszett:DD
2011. okt. 31. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Az elsővel én is nagyon megszenvedtem,kislány és nekem inkább a hasam görcsölt eszméletlenül,a derékfájás eltörpült mellette.14 órát vajúdtam,mire meg lett a kis csaj,és én is úgy szálltam le a szülőágyról,hogy én ugyan többet nem szülök,majd beledöglöttem,igaz 4 kg-os baba volt,én meg vagyok 160 cm 60 kg.Most kíváncsi vagyok,hogy a kisfiúval is így megszenvedek e majd vagy könnyebb lesz.
2011. nov. 1. 09:32
 10/12 anonim ***** válasza:
92%
Én az utolsó napokban mindenen bőgtem, és hisztis voltam még akaratlanul is :) Hasmenésem volt és állandóan aludni akartam!Görcsölgetett a hasam alja volt hogy úgy belenyilalt hogy lépni nem tudtam, aztán a 38. héten megszületett a kislányom 36 órát vajúdtam vele minden fájdalomcsillapitás nélkül, de remek szülés volt :)
2011. nov. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!