Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit kell tudni a császárról?...

Mit kell tudni a császárról? (Altatás/érzéstelenítés? ) Hogy éreztétek magatokat utána? Hány nap után jöttetek helyre és múltak el a fájdalmak (ha voltak)? És mitek fájt?

Figyelt kérdés

Attól félek őszintén szólva, hogy a párom miután hazaengedtek a kórházból ide fogja csődíteni a fél várost, mivel hogy őszinte legyek... elég kullancs barátai vannak (egy házaspár, akik ha 1 hétig nem látnak bennünket már ki vannak akadva), plussz az anyukájának is meg akarja majd mutatni,stb.

És én ezt nagyon nem akarom, és nem lehet megmondani neki, mert volt olyan, hogy tök szarul voltam még régebben, (azt hiszem nagyon hányingerem volt, meg ilyenek), és telón felhívta az a házaspár , hogy jönnének, és én hiába legyeztem hogy nem akarok senkit a hátam közepére se, mert örülök ha nem hányom tele a klotyót, azt mondta nekik hogy oké. Puszta szerencse volt, hogy nem jöttek, mert közbejött vmi nekik.

Ezért lennék kíváncsi, hogy mikorra jöttetek úgy helyre utána, hogy nem fájt pl. semmitek.


2011. nov. 6. 12:15
 1/7 anonim ***** válasza:
2 éve szültem császárral.az első órák borzasztóak voltak,alig bírtam felkelni.bár akkor a kórházban voltam.én elég gyorsan regenerálódtam,1 hét után egyedül elláttam a kicsit.a hasam és a vágás fájt,de nem volt borzasztó.viszont a családdal és ismerősökkel megbeszéltük,hogy 6 hétig nem jönnek,kivéve a mamákat és papákat.beszélj a pároddal,hogy te nem akarod,hogy odajöjjön az a házaspár,mert rosszul érzed magad,szoknod kell a babát.ha mégis eljönnek,akkor rájuk csuknám az ajtót,hogy most pihenek és szoptatok.ha meg megsértődnek,akkor így jártak.
2011. nov. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A gyermekágy 6 hét, addig baromira nem kéne idegeneket áthívni, éppen elég lesz a szűk család látogatása. Én azt is leállítottam, mert nagyon szenvedtem a császársebbel két hétig, a férjemen kívül senkire nem voltam kiváncsi.


Amúgy gerinc érzéstelenítéssel császároztak, maga a műtét semmi, csak az első felállás a borzasztó. Utána tényleg napról napra könnyebb. Van, aki összesen 3 napot szenved, nekem ez kicsit tovább tartott, de amint hazajöttünk a kórházból, egyedül láttam el a babát és a háztartást, párom csak fürdetni segített és ringatni a babát, ha nem akart aludni. A vérzés ugyanúgy 6 hétig tartott, mint a rendes szülésnél.


Amúgy ha aggódsz, kérd meg a dokidat, hogy mondja az ágyadnál, hogy 6 hétig kímélő, látogató mentes életmódot javasol, hiszen a császár egy nagyhasi műtét. És tényleg van olyan, aki nehezebben gyógyul. Amúgy a babának is a legfontosabb a nyugalom és a szülei (csak a szülei) közelsége az első 6 hétben. Meg kell ismernetek egymást, hozzászokni az új helyzethez, stb.

2011. nov. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
28%

Már nem emlékszem pontosan, de azt tudom, hogy a 3. héten már takarítottam és fát hordtam. A 2. héten ki voltam szolgálva, de már untam magam, ezért husit rántottam. Az 1 héten kórházban voltunk, a 3. naptól kaptam meg baba-mama szobába a babát, fürdetésen kívül mindent én csináltam, csak azért nem mertem bátrabban, mert féltem még megfogni is az elején. Kb. 6 hetes lehetett, mire meg mertem egyedül fürdetni. A 2. babámmal sokkal rutinosabb leszek:)


Egyébként az nem baj, ha jönnek, miért nem akarod? Csak ne várd el, hogy kiszolgáltassák magukat, illetve fogd be a párodat pincérkedni. Nálunk 1 hónaposan volt a nagycsalád más városból látogatóban, nagyon örültem nekik, pedig jöttek vagy 10-en:) Anyukám sütött sütit, én csak kávét főztem nekik.

2011. nov. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 20 hónapos lesz.Én is császárral szültem,érzéstelenítéssel.Hát a műtét után mikor elmúlt az érzéstelenítő nem volt éppen kellemes.Nálunk 16 órát kell feküdni az őrzőben mozdulatlanul.Nekem 13.45-kor lett meg a kislányom és másnap reggel mehettem át az osztályra.Először felkelni nem egy leányálom.Menni,leülni,lehajolni,wc-re leülni nehezen tudtam,és a tüsszentést is elfelejtettem egy időre.4 nap után mehettünk haza,az első 1-2 hétben nehezen tudtam mozogni fájt a sebem.Mikor haza mentünk hétfői napon,akkor első héten anyukám jött minden nap,annyit kértem hogy azon a héten ne jöjjön senki más.Utána már jöhettek,persze egyszerre nem csapatostól.Eltartott pár hétig mire elmúlt a fájdalom,nekem legalábbis.De mindenki más.A férjednek meg meg kell értenie hogy ez egy komoly hasi műtét,és neked épp elég lesz ellátni a babátokat.A barátaitok meg ráérnek meglátogatni.Nem tudom annak a házaspárnak van e gyereke,de ha ezt nem tudják megérteni akkor nagyon sajnálatra méltók.
2011. nov. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ez egyéni. Ammikor szültem volt olyan anyuka aki másnap egyenes háttal simán lépkedett, én meg még a harmadik napon is összegörnyedve csoszogtam a wc-ig.

A 6 hetet illő kivárni! Hozzánk se jött csőstül a família, kizárólag a nagyszülők.

EGyszerű, ha a mama odacsődíti a sereget nem kelsz fel az ágyból és kész, majd ő kiszolgálja őket.

Nekem valóban kellett az a hat hét hogy ne fájjon semmi!!!

2011. nov. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Egyrészt azért nem szeretném hogy jöjjenek, mert félek, hogy vmi bacit hoznak, másrészt ismerem magam, és alacsony a fájdalomküszöböm és olyan leszek mint egy élőhalott (bár remélem csak túlzok). :D

2011. nov. 6. 18:40
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem is az első pár nap volt rossz. Kb. amíg kórházban voltunk. Nehéz volt felkelni, járni, pisilni stb. Kedden császároztak, szbaton engedtek minket haza. Aznap én már kitakarítottam otthon, mert nem igazán tetszett ahogy a férjem megcsinálta :)

Vnap, tehát a szülés utáni 6. napon már 2 távoli rokon be is állított hozzánk. Engem nem is kérdeztek, csak anyukámat hívták fel és közölték vele az érkezésük időpontját. Azért ez durva, nem?

Nem mondom, h az ő társaságukra vágytam akkor, de ki lehetett bírni azt a másfél órát, amit nálunk töltöttek.

És ezzel nálunk el is kezdődött a látogatások sora, szinte minden nap jött vki és a 10. napon már mi utaztunk anyósomékhoz. A császáros sebbel nem volt gondom, inkább a nyugalom hiányzott.

2011. nov. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!