Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A magyar kórházakban a szülés...

A magyar kórházakban a szülés utáni percekben órákban hol van a baba az anyával vagy az anyától távol egy másik szobában?

Figyelt kérdés

Itt az mentette meg a baba életét, hogy szülés után azonnal az anyára tették az újszülöttet

[link]


2012. jan. 16. 21:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Az anyával van!
2012. jan. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen kiskegyedes meg blikkes cikkeket fenntartással kell olvasni.


Amúgy a baba-mama barát kórházakban egyből az anyuka mellére teheti a babát pár percre, szopizni egy picit (előtej-nagyon fontos védőanyagok vannak benne) szusszanni egyet, aztán elviszik pár percre megtisztítani, megvizsgálni, megmérni, felöltöztetni a szülőszoba melletti kis szobába (van ahol a szülőszobában csinálják). Apás szülésnél az apuka mehet vele. Aztán visszaviszik az anyukának a szülőszobára, ahol még egy órát együtt lehetnek megfigyelésen - ilyenkor még az apa (vagy kísérő) bent lehet. Azután viszik át a csecsemőosztályra őket, ekkor a babát elviszik orvosi vizsgálatra, szurira, de aztán folyamatosan az anyukával lehet a szobában.


Nem baba-mama barát kórházról nem tudok nyilatkozni, nekem ilyen szülésem volt.

2012. jan. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Anyával. Mikor megszületett a lányom, egyből a hasamra tették, majd apa elvágta a köldökzsinórt, és utána lemérték, felöltöztették... a szobában mellettünk. Utána vitték csak el a csecsemősök. Időérzékem nem volt, de legalább fél órán át (vagy 1 órát) ott voltunk együtt. Aztán délután (délelőtt született) mehettem érte a csecsemős osztályra. (SOTE II.)
2012. jan. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia! Uzsoki 2010


Megszületett a kisfiam, rám tették, még rajtam megtörölgették, közben elvágták a köldökzsinórt. Utána elvitték Apával együtt a szomszéd csecsemős szobába mérni, fürdetni, öltöztetni, addig engem is "befejeztek". Normál szülés, szakadás, vágás, varrás nélkül. Kb. 10 perc múlva jött Apa a kicsivel. Velünk volt 2 órán át még a megfigyelőben voltam, utána vitték csak az újszülött osztályra.


Én a mi esetünkben jónak tartottam, mert utólag kiderült, hogy újraélesztették a kicsit, akkor még apát is kiküldték. :( Ha előttem történik szerintem igencsak sokkot kaptam volna, lehet még az ágyról is odaugrottam volna!!!


Szerencsénkre semmi gondja nincs a kicsinek, ügyes, okos 21 hónapos nagyfiú már!!! :D

2012. jan. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Kistarcsán szültem 5 hónapja. Nincs még meg a "bababarát kórház" címük, mégis azonnal rám tették, lehetett ciciztetni is rögtön. Nem vitték el utána sem, hanem ott a szülőszobán mérték, stb. Együtt voltunk a 2 órás megfigyelés alatt is.
2012. jan. 17. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én a váci kórházban szültem. Rögtön a mellkasomra tették, majd elvágta apa a köldökzsinórt, elvitték mérni és megmosdatni. Utána visszahozták és 2 órán keresztül velem volt a szülőszobán, szoptattam.
2012. jan. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

jó helyeken anyával van.


nálunk el sem vitték, amíg engem összevarratk, apa babázhatott, utána rajtam volt a babánk. összesen 2 órát tölthettünk így. aztán gyerekágyas részre át, ott továbbra is velem lehetett. éjjelre toltam be a nővérekhez, a 2. babát nem fogom már.

2012. jan. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!