Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha a második terhesség végén...

Ha a második terhesség végén a súlygyarapodás és a has körfogata is pontosan ugyanannyi, mint az elsőnél, akkor a baba méretei is ugyanazok lesznek?

Figyelt kérdés
Mármint súlya, hossza, nagyjából? Mik a tapasztalatok? Személyes véleményeket várnék; köszönöm!
2012. jan. 20. 12:48
 1/4 anonim ***** válasza:
80%

nem feltétlenül...

Mert ugye azt nem tudod most még elkülöníteni, hogy mennyi a súlyból a tiéd és mennyi a "terhesség".

De lehet, hogy grammra pont ugyanannyi lesz, meg az is, hogy fél kg különbség is lesz.

2012. jan. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
86%

Mindkettő babámnál 72 kilóval mentem szülni és 102-105 haskörfogattal. Az első 3450, a második 3830 gr-mal született. Annyi, hogy az elsővel 14 kilót híztam, a másodikkal 20 kilót.

Nem igazán látok ebben összefüggést, amit írsz (az én esetemben).

Viszont nálam szerintem azért is lett nagyobb a 2. baba, mert az elsőhöz képest, őt 10 nappal továbbhordtam.

2012. jan. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
81%
Szia. Első fiam: 46kg-mal kezdtem 66-al mentem szülni. Haskörfogatom:105volt. Súlya: 3550gr. 52cm. Második fiam: szintén 46kg-66-al mentem szülni. Haskörfogatom is ugyanannyi volt. Súlya: 3530gr, 49cm. Most várom a harmadik kisfiamat, 25hetes terhes vagyok, 46-al kezdtem ezt a terhességemet is, és már 59kg vagyok. A haskörfogatom pedig 100cm. Hát kíváncsi leszek rá, hogy mennyi lesz a végére, és mekkora lesz. 25hkm
2012. jan. 20. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ezek szerint mégiscsak van összefüggés, tehát ha többet hízok, a baba is nagyobb lesz/lehet. Persze ez biztos nem törvényszerű. Csak azért kérdeztem, hogy mire számítsak. Így talán sokkal nem lesz nagyobb az elsőnél.
2012. jan. 21. 08:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!