Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szült valaki németországban...

Szült valaki németországban úgy hogy ő és az apa is magyar állampolgár, és német biztosítása van? Milyen papírokra van szükség?

Figyelt kérdés
Le tudnátok írni miket kellett bevinni a kórházba magatokkal, és hogyan zajlott a szülés? Köszönöm szépen előre is a válaszokat!

2012. jan. 21. 10:05
 1/7 anonim ***** válasza:
szia,nálunk en magyar vagyok de a pärom német, de leirom hogy nekem mit kell vinni, akkor ugyanezt kell mindkettötöknek! szóval nekem lekelett forditatnom a születési kiskönyvemet németre kiskönyvedet kell vinni igazolväny nemtudom häzasok vagytok mert ha igen akkor arról papirt ha nem akkor apasäginyilaltkozatott hogy a pärod elismeri hogy öve a gyerek, kit éltek??
2012. jan. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Minden kórháznak van saját listája(packliste)hogy mit vigyél be.A lakhelyemhez közeli kórházat választottam

(lehet választani kórházat)Oda be kellett vinni a nögyógyászomtól kapott papírt,kiskönyvet,és bejelentkezni hogy ott szeretnék szülni.

Ott kaptam egy szülésznöt akihez tartoztam ezentúl.

Már nem tudom pontosan de szülés elött párszor elmentem oda,hozzá megvizsgált,hogy minden rendben van-e?

Császárt kértem.Ja a bejelentkezéskormegkérdezték,hogy honnan származok és a szülés kezdetekor mielött a gerincinjektiot kaptam oda varázsoltak egy magyar korházi dolgozót aki magyarul mondta:Minden rendben lesz!

Nagyon jól esett ez a gesztus.

Amúgy rendes szülés itt ambuláns is megy pár óra múlva mehetsz haza ha minden oké.

2012. jan. 22. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha itt biztosítva leszel elmész egy nögyógyászati rendelésre ott mindent elmondanak,kezedbe nyomják a papírt ha a biztosítódtól papír kell azt is a nögyógyász mondja meg én se tudtam magamtól.
2012. jan. 22. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen házasok vagyunk,és már 4 éve kint élünk. Német biztosításom van. A nőgyógyászom magyar,és akinél szülni fogok ő is. Az igazat megvallva eddig nem is gondoltam rá,hogy ezekre a dolgokra rákérdezzek,és most jutott eszembe,hogy lehet,hogy ezeket még le kellene fordíttatni,de már szorít az idő,mert már 34 hetes vagyok. Ha valaki még tud pontos dolgokat,az legyen szíves írja le. pl a házasságit le kell fordíttatni? És ugye magyar állampolgár lesz,de akkor hogy kap személyit,vagy bármi mást,amivel igazolni tudjuk ki is ő? Előre is köszönöm a segítséget!
2012. jan. 22. 10:44
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekünk semmit nem kellett lefordítani, jó volt nekik az eredeti házassági anyakönyvi kivonat, személyi, lakcímbejelentő, betegkártya, meg a kiskönyv. A kórházban kitöltötték a 36. héten a bejelentkező papírt, más nem is kellett.

Szerintem ez is tartományonként változó, legalábbis ahogy az eddigi válaszokat olvasom.

Nekem nem volt senki, aki magyarul beszélt volna hozzám, kivéve a férjemet :) De így is nagyon elégedett voltam mindennel, hozták az étlapot a kórházban, óránként bejöttek megkérdezni, hogy kérek-e valamit, szóval minden rendben volt.

2012. jan. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja igen, a baba magyar állampolgár lesz, kapsz majd egy csomó papírt, német születési anyakönyvi kivonatot meg kell csináltatni, és aztán majd Magyarországon is kell anyakönyvezetni. Ezt és az útlevelet a követségen keresztül el lehet intézni, 3-4 hónap alatt.
2012. jan. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! Jó egészséget kívánok az egész családnak!
2012. jan. 23. 06:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!