Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Fel lehet készülni lelkileg a...

Gabszem kérdése:

Fel lehet készülni lelkileg a szülésre?

Figyelt kérdés
2012. jan. 21. 18:34
 1/10 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy fel lehet. Valakinek ez biztos sikerül. De általában úgyis ott a szülőszobán dől el, milyen a szülésed és azt miként éled meg.

Én próbáltam felkészülni, de olyan "idegen" terület volt mégis a szülés, hogy igazából semmit sem ért az én "felkészültségem".

De ha ráhangolódsz már előtte, akkor lehet tényleg fel lehet készülni rá.

2012. jan. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem amit előtte tehetsz, hogy várod a kisbabádat! Nagyon várod, és azzal foglalkozol, hogy már most is mennyire szereted!!! Én alig vártam, hogy ott legyen veleünk! Közvetlen a szülés előtt, és alatt, úgyis csak kapkodod a fejed, hogy mi történik, ne aggódj, se félni, se szenvedni nem lesz időd:):)
2012. jan. 21. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nem lehet felkészülni. Nem tudhatod mi lesz belőle: meg tudod szülni vagy nem. Én teljesen vidáman érkeztem, előkészítés után (beöntés stb) még kint sétáltam a váróban (3 perces fájásokkal) és mondogattam a férjemnek, hogy a következőt te szülöd. Aztán szóltak, hogy be kéne menni... Egy ideig bent is elviselhető volt, majd rengeteget szenvedtem és végül császár... Nagyon megviselt, hogy nem tudtam megszülni a babám, de mostmár tudom az a legfontosabb, hogy mindketten élünk és egészségesek vagyunk.

Tehát nem lehet felkészülni.

2012. jan. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%
Én fel tudtam. Mert én végig császárra készültem. Nem is volt fogadott dokim, nem is mentem szülésfelkészítőre, mert valahol éreztem, hogy az én fiam csak is császárral születhet meg (én is azzal születtem). Így is lett, kiírt napon beindult a szülés, a fiam farfekvéses, lábtartásos volt, 2szer lett tachicard a szíve, vittek is a műtőbe (ahol kiderült, hogy a vízbe kakilt). Nekem így a császár pozitív élmény, gyorsan felépültem, mert tudtam mi vár rám.
2012. jan. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Elsőnél nem igazán, mert az ember hiába olvas könyveket, míg át nem éli, nem tud az egészről semmit.

Én pl. első babánál sokat olvasgattam, hogy így indulhat a szülés, meg úgy,-aztán magzatvízelfolyással indult, fájások meg nem voltak. Oxitocint kaptam, ami mindennek mondható, csak nem kellemesnek.

Másodiknál agyilag-lelkileg teljesen máshogy készültem, mert már tudtam mi az, ami "vár" rám.

Ha adhatok egy jótanácsot, első babánál is arra érdemes koncentrálni, hogy minden fájás közelebb visz a babához, és befelé kell "nézni" ilyenkor, lehet nyöszörögni, csak nem érdemes a fájásokra koncentrálni, hogy "jajj de fáj, jajj de fáj. ". Minél jobban megy a "kikapcsolás", annál jobb a szülés menete. Végig is lehet ordítani, (azért nem annyira borzasztó, ezt leírom!) csak jobb az erőt tartalékolni.

2012. jan. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem az elsőre nem igazán, mert egy ismeretlen dologról van szó. A másodikra már sokkal inkább. Az elsőnél még a szülőszobára is bejárkáltam, hogy ne legyen idegen a hely. Ismerjem a járást. Ezzel mondjuk nem is volt gond. Lelkileg is próbáltam ráhangolódni, de mivel nem tudtam mi vár rám, nem nagyon tudtam. Így utólag azt mondanám, hogy sok minden nem úgy sül el elsőre, ahogyan tervezed.

2012. jan. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem lehet, és nem is kell.
2012. jan. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Attol is függ mikor jön a baba, Ha tul korán akkor nem. Ha meg már ez történt veled állandoan erre gondolsz és készülsz a bajra. Legalábbis én így vagyok vele, mert 23 hetesen elvesztettem. Ezt igazán csak az tudja akivdel már egyszer megtörtént. Minden ember más, tehát emberfüggő is.
2012. jan. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Andaolo válasza:
Szerintem fel lehet, bar konnyebb a masodikra, mint az elsore. En az elso szules tapasztalatai alapjan a masodik elott a tolofajasokat gyakoroltam. Ez viccesen hangzik, de a WC-n, nagy dolog kozben kepzeltem el, hogy szulok. Elvegre az inger ugyanaz, csak szules kozben joval intenzivebb. Tipp: a kiabalassal a tolofajas alatt semmire sem mesz...
2012. jan. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem lelkileg sikerült felkészülnöm rá, de: 1. azért teljességgel nem lehet előre elképzelni, még akkor sem, ha már láttál jó néhány szülést külső szemmel, és 2. ami nálam jobban hiányzott, az a fizikai felkészülés, pedig nem hanyagoltam el magam, de még terhesség előtt és alatt többet kellett volna erősödni, mert a vajúdás elég kemény meló és pl. függőleges testhelyzetben szerettem volna szülni, ami nem ment, mert elfogyott az erőm. Minden jót!
2012. febr. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!