Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi az a primiparitás?

Mi az a primiparitás?

Figyelt kérdés
többek közt primiparitásra tekintettel császároztak, de nem nagyon találom,h mi is ez. Tudja valaki? Primigravida,az az először szülő nő, tehát primi az első, de mi a paritás szülés kapcsán?
2012. jan. 23. 09:56
 1/5 anonim ***** válasza:
86%

[link]

primiparitás

Szeretném megtudni, hogy mit jelent a "primiparitás" szó. (így szerepel a szülészem által írt kezelőlapon) Sajnos csak itthon olvastam el és nem vagyok tisztában a jelentéssel, ami aggodalommal tölt el. A körülményekről csak annyit, hogy 31. hét óta ágynyugalmat rendeltek elsimult méhszáj miatt. Már túlvagyoki a 38. héten, papírvékony a méhszáj és bő egy újnyira nyitott. Lehetőségem lett volna a császármetszés (medence fekvésű a baba) megbeszélt időpontban való végrehajtására, de ezt nem kértem.


9454. kérdés:

Ivory

2007-06-09 00:39:39


Előszörszülő, ezt jelentti.

Miért nem kérte a műtétet? Nem teljesen lehetetlen a hüvelyi szülés, de nagyon nagy a kockázata a baba szempontjából. Ha beindulnak a fájások, akkor esetleg hortelen kell operálni, hajnalban, teli gyomornál, vagy agyonstrapált ügyeletben. Nem jobb egy tervezett műtét biztonságoss körülmények között, ha ugyis lehet?? Épp olyan szemtelen kamasz lesz, ha hüvelyen át vagy ha császárral születik, feltéve ha a születés során rendben mennek a dolgok és jelen esetben a császármetszésnél nagyobb a garancia.


9454. válasz:

Radványi Krisztina

2007-06-11 22:06

2012. jan. 23. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
86%
Nekem indított szülésem volt császárral végződött a zárójelentésen többek között ez is szerepel:idős primapara=idős először szülő nő.32 voltam.
2012. jan. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszi szépen a válaszaitokat! én 28évesen szültem, lehet h a dokiknak már az is idős?:-)
2012. jan. 23. 11:26
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

primigravida az első terhest jelenti.

A primipara pedig az első szülést:)

2012. jan. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm!!
2012. jan. 24. 20:13

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!