Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha az anyuka izmos mert...

Ha az anyuka izmos mert mondjuk rendszeresen tornázik hasra, derékra, combra akkor ez az izom előnyére válik a szülésnél vagy inkább hátrány számára?

Figyelt kérdés

Érdekelne, hogy a testtömeg és az izom szempontjából kiknek könnyebb szülni egy nagy darab 100-120 kilós anyukának vagy egy 50-60 kilósnak? Illetve ha az anyán van egy kis izom, ott lent, azon a részen az előnyösebb a szüléshez, mintha mondjuk csupa háj golyó lenne?

Sok mendemondát, mindent hallottam már, olyat is, hogy a sportoló és atléta nőknek nehezebb a szülni valamiért, meg azoknak a nőknek is akik 40-50 kilósok mert picik és törékenyek.


2012. febr. 15. 14:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Mindennap tornázok és a terhességemet is végig tornáztam. 60kgval mentem szülni, 16órát vajúdtam mert nehezen tágultam.

Én azt hallottam, hogy azért nehezebb, mert aki sportol, annak kötöttebb az izomzata. De szerintem sok függ a kötőszövetektől és a genetikától is, hogy ki mennyire tágulékony.

Annyi előnyöm volt, hogy nem estem szét szülés után. Oké, persze lóg még egy picit a hasam, de a popsi, comb egyben maradt :)

2012. febr. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én nem tornáztam túl sokat, csak bicikliztem, hasizomra egyáltalán semmit 9 hónapig, és előtte se nagyon:S És van ott háj is:(


Villámgyors és könnyű volt a szülés, a szülésznő azt mondta, hogy nálam bevált a kevés hasizom edzés, mert nem kötöttek az izmaim, de annyira nem puhány (valószínű a biciklizéstől) hogy a haspréshez ne lett volna elég erős.


Így érdemes a középutat választani - mozogni, de nem túlzásba vinni. Viszont a szülés milyensége nem csak ettől függ.

2012. febr. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 sumergo ***** válasza:
Semmi összefüggés nincs, az szül könnyen, akinek rugalmas az altese, az ízületei. A sportolókra azt mondják nehezen szülnek, főleg ha kemény sportot űznek, mert ők nehezebben tágulnak csípőben.
2012. febr. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az általános jó kondíció nem hátrány szülésnél:)! Nem sétagalopp, az állóképesség jól jön. Arról nem is beszélve, hogy egy sportolónak sokszor nagyobb, jobb a testtudata, jobban felismeri a jelzéseit, jobban tud koncentrálni.
2012. febr. 15. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az én szülésznőm annak idején elmondta, hogy milyen a jó szülőalkat. Széles csípő és a lehető legkevesebb hízás terhesség alatt (nyilván ebben benne van az is, hogy előtte sincs elhízva az anyuka). A középutas verzióval én is egyetértek (kicsit mozogni, de nem kell túl sok izom, inkább állóképesség), amit még kiemelnék, az a rekeszizom. Nem feltétlen az, hogy izmos legyen, hanem hogy tudd tudatosan használni, tudd, hogy melyik izom az, és hogy hogyan lehet mozgósítani. Az énekesek hangképzésénél tanítanak egy nagyon jó levegővétel technikát, aminek a rekeszizom az alapja, mint támasz, na az például nagyon jól jön! Összefoglalva szerintem széles csípő, vékony, fitt kismama alkat, jó átlagos állóképesség és a rekeszizom.
2012. febr. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!