Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Magzati vesetágulat (vesemeden...

Magzati vesetágulat (vesemedence tágulat) indokolhatja a császárt?

Figyelt kérdés
Kicsit tanácstalan vagyok, mert nemrég állapították meg, hogy a kislányomnak 6,5 mm -es tágulat van az egyik veséjénél. Most vagyok a 30. hétben. Az orvos egyenlőre nem mondott semmit a szülésről, de olvastam, hogy természetes szülésnél a nyomás meg erőlködés miatt sérülhet a a baba veséje. Van esetleg, akinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata? Vagy megcsászározták hasonló probléma miatt? Nem arról van szó, hogy rettegek a császártól, csak kívácsi vagyok, hogy más orvosok mit tettek/tanácsoltak hasonló helyzetben. Nagyon köszönöm!

2012. febr. 20. 21:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem, dehogy!
2012. febr. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem indokolja szerintem! Az én fiam vesetágulattal született természetes úton!
2012. febr. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2012. febr. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szia! Az én babám nagyfokú veseüregrendszeri tágulattal született, de természetes úton, hüvelyi szülés volt - soha egy orvos sem említette, hogy indokolt lenne a császár. (Amúgy szerintem ne aggódj, a babák többségénél magától elmúlik ez a tágulat, a tiétek nem vészes - nekünk a végére,ha jól emlékszem, 32 mm(!)körüli volt az érték)
2012. febr. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Nálunk is volt vesetágulat, de újszülöttkorában kontrollálták, és teljesen elmúlt.
2012. febr. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
66%
Pontozz le, nem érdekel: szerintem csak kifogást keresel a császárra. Én császáros anyuka vagyok, higgy nekem, sokkal rosszabb, mint a normál szülés, és most nem konkrétan arra a 20 percre gondolok, amíg a műtét tart, nem is a rákövetkező néhány hétre, hanem az utána következő évekre. Felejtsd el ezt a hülyeséget.
2012. febr. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is vesetágulatos fiúcskát szültem, 7 milis volt, kellett hordani uh-ra havonta, 5 hós korára kinőtte. Szó sem volt emiatt császárról, pedig uh-on láttuk.
2012. febr. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :) Ez azért megnyugtató!

Kedves 6-os válaszoló, én nem pontozok le senkit, és nem is kifogást kerestem.

Az alábbit olvastam a babaszoba.hu-n, a témával foglalkozó topic-ban (nem orvos írta természetesen, hanem egy anyuka):


"Azért választják a császárt,mert szülésnél a nyomáskülömbség okozhat nagy bajt a pici veséjénél....nekem úgy mondták ahogy jön ki term. szülésnél a pici préselődik ki úgy a veséje meg nyomódik és ha eleve nagyobb,mert pang benne a vizelet úgy akár ki is lukadhat szülésnél.."


Gondoltam, azért nem árt utánakérdezni :)


Köszönöm mégegyszer, minden válaszolónak!!

2012. febr. 21. 20:42
 9/11 anonim ***** válasza:
6 vagyok. :D megmosolyogtam... gondolj bele egy kicsit, mit ír, és rájössz, mekkora baromság!!! Nagyon kavar! A szüléskor a tüdőből préseli ki a folyadékot, hogy levegőt tudjon venni a baba, mégsem hallottam eddig, hogy a csukott szájú babának kipukkant a tüdeje :DDD Ne olvass ilyen baromságokat, élvezd a babavárást!!! :DDDD
2012. febr. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszi szépen :)


Igazából nem gondoltam végig :D Csak amikor szóltak, hogy a babánál ilyen probléma van, nekiálltam keresgélni a neten, hogy mégis mire számíthatok, és hogy lenne a legjobb a babának.

2012. febr. 22. 10:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!