Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mitől van az, hogy egyes...

Mitől van az, hogy egyes anyukáknak már szülés után 2-3 hónappal megjön a menszi, míg másnak csak 1 év után?

Figyelt kérdés
2012. febr. 24. 17:16
 1/9 anonim ***** válasza:
A szoptatás nagyban befolyásolja. Aki gyakran és sokáig szoptat,annak ritkán jön meg olyan hamar. Persze a genetika is döntő. Én 2 évig szoptattam, szülés után 1 évvel jött meg először.
2012. febr. 24. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 vespana ***** válasza:
Így van! A szoptatás nagyban befolyásol a tejtermelés és a hormonszintek visszarendeződéséhez kinek több kinek kevesebb idő kell. Én személy szerint 2,5 évig szoptattam és a fiam már betöltötte a 3évet amikor megjött az első menszesz.
2012. febr. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nincs két egyforma női szervezet, erre ez a válasz.

Nekem szoptatás alatt már megjött, barátnőmnek is, csak épp nekem 4 hó után, neki egy év után.....az orvosok sem tudják erre a választ.

2012. febr. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
én szoptattam 1-1 évig és mindíg megjött a szülés után 6 hónappal. ANyám is így volt anno. Szerintem genetika
2012. febr. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mindkét gyerekemet szoptattam, egyiknél 6 a másiknál 4 hónap után jött meg.

Hormonháztartás egyéni eltérései.

2012. febr. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Én is szoptatok, ma jött meg, fél éves a babám.


Köszönöm a válaszokat :-)!

2012. febr. 24. 19:46
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát én nem vagyok benne biztos, hogy a szoptatás annyira befolyásolja. Vagyis mások is. MIndkét gyerekemet kizárolagosan szoptattam, az egyiknél 10 hetes volt, a másik nál 5 hósan jött meg.
2012. febr. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Első babám,kizárólag szoptatom még 3 hónapos de már 2x megvolt a menszim.Az első a 4.hét végén.Úgyhogy biztos genetika.
2012. febr. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Tuti genetika is. Azert szerintem gyakoribb az, hogy nem jon meg, annak ellenere, hogy itt a valaszolok tobbsegenek megjott:) Azert kivancsi lennek. Biztos befolyasolhatja a szoptatas gyakorisaga is. En gyakran szoptatok meg mindig, most 13 hos a fiam es menstruacio meg sehol... Nem, mintha hianyozna:) Csak szeretnenk azert lassan kis tesot.
2012. febr. 25. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!