Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » KISTARCSAI Flór Ferenc kórház...

KISTARCSAI Flór Ferenc kórház szülészetéről vélemények? 2012

Figyelt kérdés

lehet itt fogok szülni, de semmi tapasztalatom,hogy kihez,

és hova menjek, írjatok ha tudtok tapasztalatokat,

alternatív, és apás szülés érdekelne, esetleg saját szoba



2012. márc. 19. 22:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Szoba: 5 000/nap

Teljesen mindegy, hogy ki megy be, nem szólnak bele, de max 1 fő, aki lemehet a büfébe, infózhatja a családot, de mindig le-fel kell venni a kapott rucit!

Azt hiszem 4 szülőszoba van (3 az tuti!!), egy vajúdó tv-vel, magnóval. Vihetsz saját cd-t is, mert van a szobákban kis magnó.

Van lehetőség gyertyás szülésre is (éjszaka).


Sajnos a szobák zsúfoltak, csecsemősök nem éppen a legkedvesebbek. Első naptól kezdve veled van a baba. Ja a folyosón van a tusoló. :( Szinte sorban kell állni!

Nincs külön hely ahol pelenkázhatnád, öltöztethetnéd a babádat, így marad az ágy!


Én inkább az Uzsoki kórházat ajánlanám, ha érdekel írok róla!


Mikorra vagy kiírva? Első baba? Kisfiú, kislány?

2012. márc. 19. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Amit az első válaszoló írt, az megfelel a valóságnak.

Annyi, hogy az alapítványihoz van fürdő. Szerintem nincsen baj a kórház szülészetével, ott minden szupi. Az osztály már nem annyira, de a csecsemősökön kívül mindenki aranyos és figyelmes. Másodikat fogom most ott szülni. Nekem a Szentágotai a dokim. Az elsőnél is ő volt. 10000/ vizsgálat. 90000 Ft a szülés. Ha szülésznőt is fogadsz akkor az 40 000 Ft pluszban. A Szabó doki olcsóbb azt tudom. Azt hiszem 6000-7000 / vizsgálat. Császárnál nem lehet bent apuka. Mindegyik szülőszobában van kád és van egy kimondottan alternatív szoba.

2012. márc. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :-) Épp orvosváltásban vagyok, az enyémmel nem lenne semmi gond,csak az hogy magánkórházban rendel és nem tudom kifizetni a több százezret a szülésre, a kistarcsai közel lenne,sőt én is ott születtem annak idején, csak nem tudom kihez menjek ott! Esetleg Dr. Szentágotai Ferencről tudtok valamit mondani, én csupa jókat olvasgatok, csak nem tudom hol lehetne elérni őt,mer azt sehol nem találom! 15hkm
2012. márc. 21. 16:10
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én hozzá járok és teljes mértékben meg vagyok vele elégedve. Most fog a második babám nála születni. Alapos és ért a munkájához. Szerintem az egyik legjobb és legkedvesebb doki tarcsán. 90 000 Ft a szülés és 10000 Ft a vizsgálat nála. Az oldala [link]
2012. márc. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Utolsó válaszoló vagyok.

Végül én másnap megszültem Kistarcsán és szeretném megosztani veled, hogy ez volt itt a második szülésem és visszavonom amit írtam a csecsemősökről, mert az első szülésem óta (2009) a csecsemősöket teljes mértékben lecserélték és nagyon aranyos gárda került a helyükre. Legalábbis egy kivitellel mindenki figyelmes és kedves volt.

2012. ápr. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Szia köszönöm a válaszodat, gratulálok neked a babához!

Már én is a doktorúrhoz járok, SZÜLÉSNÉL mikor fog ő bejönni majd-és végig ott lesz,vagy hogyan zajlik? és mi van akkor ha egyszerre többen szülnek majd aznap az ő páciensei közül? én edaval szeretnék majd szülni,neked milyen volt elmeséled? :-)

2012. ápr. 19. 14:35
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Úgy működik, hogy bemész, mert mondjuk elfolyt a magzatvíz vagy elkezdődtek a fájásaid. A recepción beregisztrálsz, hogy szülni jöttél és szólj, hogy a Szentágotaihoz tartozol. Felmész az ötödikre és a liftből kilépve jobb oldalon lesz hátrafelé a folyosó, aminek a végén lesz egy ajtó, mellette egy csengővel. Na az a szülészeti osztály. Ott fel fog venni az ügyeletes szülésznő és meg fog vizsgálni az ügyeletes orvos. Amennyiben úgy látják, hogy a szülés ténylegesen beindult, akkor ők értesítik a Szentágotait, aki ott lakik Kistarcsán, tehát gyorsan be tud érni. Amennyiben nem eléggé előrehaladott a szülésed, akkor csak akkor fogják értesíteni, ha már igazán beindul a szülés. Nálam be be nézett, mert én nem igényeltem, hogy ott legyen, hiszen a férjem ott volt. A legvégén volt ott végig. Ő csinált egyébként mindent. Burokrepesztés, gátvágás, varrás, stb. Ha többen vagytok azt is megoldják, mert tudják annyira irányítani a dolgokat, hogy ne egyszerre szüljetek. Ezen ne aggódj. Egyébként nincs fájdalomcsillapításra lehetőség a kórházban. Csak abban az esetben, ha 2 hónappal a szülés előtt leegyezteted a dokival aki érzéstelenít, és kb. 50 000 Ft körül vállalja. Szentágotai erről szerintem többet tud, majd mondani Neked.


A szülésem:

21-én este szóltam a férjemnek, hogy feküdjünk le korán, mert nagyon feszít a hasam és gyanús, hogy ebből lesz valami. Fél 12 kor ébredtem arra, hogy nem bírok a fájásoktól aludni. Gondoltam, hogy jóslók, (mert a 35.hét óta jóslózok 3-7 percesekkel), de nem zuhanyzok le, mert attól lehet elmúlna, így meg hátha segíti a tágulást és majd előbb szülök. 3 órakor már kezdtem fáradni a 3 percesektől és gondoltam tusolok egyet és visszafekszem aludni, ha elmúltak. Letusoltam, de nem múlt el. Nem is erősödött, úgyhogy gondoltam várok még. 4 órakor felkeltettem a férjem, hogy szerinte mi legye, de azt mondta ezt csak én tudhatom. Mondtam neki, hogy fogalmam sincs mi legyen, mert nagyon fáj, de az első szülésem fájásaihoz képest nagyon gyengék. Aztán mivel aznap a férjemnek vidékre kellett volna mennie, inkább azt mondtam neki, hogy menjünk be a kórházba, max. hazaküldenek, hogy jóslók. Fél hétre értünk a kórházba (a 2 évesemet kellett még átvinni anyósomhoz), ahol megvizsgáltak és azt mondta a dokinéni, hogy nem tudja ő se megmondani, hogy jósló vagy, hogy szülünk, mert még nem igazán történt semmi, azaz nem tágultam. Így Szentágotait se értesítették. Ezért felraktak nst-re. 3 perces fájásokat mutatott a gép. 9 óráig adtak időt, hogy megnézzenek újra, történik e valami. Mondta a szülésznő, hogy sétáljak az segíteni fog. Ezt is tettem. 9 kor megvizsgáltak és elsimult méhszájat állapítottak meg. Azt mondták, hogy na mostmár biztos, hogy nem megyek haza. Ekkor szóltak a Szentágotainak. Annyira megörültem, hogy folytattam a sétát. Hozzá teszem akkor már kb. 9 órányit sétáltam... A következő vizsgálatnál már bő két ujjnyira ki voltam tágulva, így hívták a dokimat, hogy jöjjön, mert burkot kellene repeszteni. 12 óra körül burokrepesztés volt és nst. Azt már nagyon nehezen tűrtem fekve. 3 ujjnyival szálltam le újra az ágyról séta, majd mivel nem igazán haladtunk, ezért kádban vajúdás követezett. 13:30 körül ültem bele a kádba, a szülésznő mondott egy légzési technikát ami nagyon sokat segített, mert miután elkezdtem alkalmazni, konkrétan éreztem, hogy lejjebb csúszott a pici és ezek után már csak a tolókra szálltam ki. 4-5 tolásra kint volt. Nem volt székelési ingerem , mint az elsőnél, hanem nagyon feszített, így nehezebb is volt "jól" tolni. 22-én 15:02 kor született meg végülis a Drágám. A hasamra tették :), nem sírt csak nézett rám. Aztán elvitték megmosdatni, mert jócskán véres volt és felöltöztették. 3770 gramm és 55 cm. Apa kezében volt amíg a lepény is távozott és engem rendbe raktak. Aztán újra nálam volt. Cicizett. Majd apa hangja után fordítgatta a fejét. Nagyon aktív volt. Gátmetszésem volt, de kisebb mint az elsőnél. Lényegében semmi extra beavatkozás nem kellett és nagyon élveztem végig, hogy tudom mit csinál a testem és tudtam irányítani a dolgokat. Egy csoda volt ez a szülés az elsőhöz képest. A furcsa csak annyi, hogy második baba és mégsem tudtam, hogy szülési fájásaim vannak. Mert összehasonlíthatatlan egy oxitocinnal erősített fájás, egy normál természetes úton beindult szüléshez képest. Mindenkinek ilyen szülést kívánnék, ha lehetne.

2012. ápr. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

GRATULÁLOK Neked mégegyszer, és köszi hogy ezt leírtad :-)

Bár elkeseredtem,és nem is értem hogy nincsen lehetőség a fájdalomcsillapításra?? :( ez hogy lehet?és miért kell ezért is ilyen sokat fizetni?? más kórházban szó nélkül adnak. majd rákérdezek a dokinál hogyis van ez.

2012. ápr. 21. 11:02
 9/13 anonim ***** válasza:
Tudtommal azért nincsen, mert a szülészeten nincs olyan orvos aki ezt elvégezné. Így a kórház érzéstelenítős dokiját kell felkérni és az olyan, mintha dokit vagy szülésznőt fogadnál. Mivel ez a doki tudtommal főorvos vagy mi, ezért ilyen drága, hogyha bejön hozzád. De, tényleg jobb, ha megkérdezed a dokit, mert az okát nem igazán tudom. Egyébként én mindkettőt simán szültem és szerintem nincs szükség érzéstelenítésre. Ettől függetlenül azért azt mondom járj utána, hogy hogy is van ez a kórházban. Aztán, ha már tudod, akkor le is írhatnád, hátha hasznos infót nyújtunk másoknak is.
2012. ápr. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
66%

Szia!


Szerintem ne aggódj az eda miatt, én is fájdalomcsillapítás nélkül szültem,szintén itt,és nem volt gond egyáltalán. Nem is engedtem volna, hogy bármit beadjanak, mert a babához is eljut minden gyógyszer.A lényeg a helyes légzés, és menni fog, meg hogy legyen bent valaki aki szeret és fogja a kezed.(lélegezni a Szülés ahol én irányítok c. könyvből tanultam. Ha van kedved és időd még, érdemes elolvasni. :))

Amúgy választott orvos vagy szülésznő nélkül csöppentünk be, és megéltünk egy váltást is, mert lassan bújt ki a drágám. Szóval 2 orvost és 2 szülésznőt ismertem meg hirtelen, és mindenki kedves és figyelmes volt.:))

Apuka bent lehet végig,nem zaklatnak titeket, csak néha szívhangot néznek.Nekem még a vízből sem kellett kiszállnom, mert kézi szerkentyűjük is volt erre a célra. :))Van szülésfelkészítőjük is, ahol meg tudod nézni a szülőszobákat, meg az újszülött osztályt,és lehet feltenni kérdéseket meg ismerkedni is. /info: [link] lap alján. Amúgy minden hónap első, és harmadik keddje I. emeleti Flór Ferenc terem, 15. 00-16. 30.

2012. máj. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!