Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Sem fogadott orvosom, sem...

Sem fogadott orvosom, sem fogadott szülésznőm nincs. Ti mennyit fizetnétek a helyemben a szülésért?

Figyelt kérdés
Egyébként az István Kórházban fogok szülni (39. hétben vagyok). Mi 20-20 ezret gondoltunk adni mindkettejüknek (tehát az ügyeletes orvosnak és szülésznőnek is) - nem szeretnék égni az alacsony összeg miatt, de többet nemigen tudnánk adni. Nővéreknek, csecsemősöknek is kell pénzt,vagy elég csak ajándékot? Előre is köszönöm a választ!
2009. jún. 26. 22:07
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sem volt sem szülésznőm sem dokim.Mi a csecsemős nővéreknek adtunk egy ilyen kávé,csoki,tea ajándékkosarat,meg a doki kapott egy üveg finom bort,és ezzel le is tudtam.Bár ezt is csak azért,mert akkora volt a családi nyomás,ha rajtam múlik nem kapnak ennyit sem.Talán a csecsemősök igen,mert a munka oroszlán része az övék volt.
2009. jún. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem sem volt szülésznőm, mi 10 ezret adtunk, mondjuk nem sok teendője volt, másfél óra alatt megszültem. Az orvosnak többet adtunk, mert fogadott volt.

A csecsemősöknek mi is vittünk egy csomó csokit, bonbont hogy osszák szét. Mindenkinek nem lehet pénzt adni, mivel váltják egymást, ha valaki szimpi, lehet hogy aznap nem is lesz bent, amikor Te hazamész a kórházból....

2009. jún. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha nekem nem lett volna fogadott dokim, nem adok egy fillért sem.

Így 50.000-et adtam de fogadott volt és épp a magánrendelését hagyta ott miattam.

A szülésznőnek érdemesebb adni akkor már ha akarsz mindenképp mert ő lesz ott veled végig. Neki én is adtam pegig csak ügyeletes volt. Reggel 8-tól este 7-ig istápolt. 15.000 kapott.

2009. jún. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Hát ez kórháztól, vagyis inkább embertől függ. Én sajnos fogadtam dokit, de nem jött be a szülésre, pedig terhesség alatt elég jól pénzeltem, így egy ismeretlen doki jött be és neki nem adtam pénzt, mégis rendes volt velem, sőt a szülésznőnek se adtam, meg a csecsemősöknek sem. És mégis nagyon aranyosak voltam és segítőkészek.
2009. jún. 26. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én is fogadott orvosnál, és szülésznőnél szültem. Mindketten nagyon korrektek, segítőkészek ,figyelmesek voltak, volt mit csinálni körülöttem, mivel hoszabb vajúdás után császárral szültem, és mikor mentem varratszedésre 10-10 ezret adtam, a költségvetésünk többet sajna nem engedett. Ez mind attól függ, hogy mennyire vagy megelégedve velük, és persze mit enged a pénztárcád.
2009. jún. 26. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a választ!
2009. jún. 27. 11:06
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem volt fogadott orvosom sem szülésznőm, nem adtam senkinek semmi pénzt és igy is az orvos bejött hozzám minden nap szülés után érdeklödni a hogylétem iránt.(Györben szültem)
2009. jún. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én is az Istvánban szültem,igaz,nekem a dokim és a szülésznőm is fogadott volt.Ebben az eseten a szülésznő tarifája 30 ezer ft,a dokié változó(attól függ,h mennyit fizettél a magánrendelésén,illetve mennyit beszéltél meg vele).Sztem a 20 ezer reális.Ha elfogadsz egy jó tanácsot:általában(ha semmi komplikáció nincs) a szülésznő csinál mindent(ő néz rád,megvizsgál,szurit ad,gátvédelmet alkalmaz stb.)úgyhogy ha nagyon elégedett vagy vele,inkább neki adj többet,ne a dokinak.Különben az Istvánban profik a dokik és a szülésznők is.Könnyű,gyors szülést.
2009. jún. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Én Sopronban szültem 3 éve.

32.héten megkértem a dokit,hogy mivel hozzá járok terhes gondozásra,levezetné-e a szülésemet?Azt mondta persze,természetes.Szülésznőm nem volt,hajnali 3 kor mentünk be folyó magzatvízzel,és 6kor volt a váltás (hála az Égnek!!!)

Dokinak 20 ezret adtunk,bár én csak 15-öt szántam,de a férjem 2db 10 ezrest hozott,a szülésznőnek nem szántunk semennyit,de végül mégis kapott egy tízest.

Senki másnak se pénzt,se ajándékot nem adtunk,pedig koraszülöttön volt a fiam.Nem bántam meg,hogy adtam,de ha nem tudtam volna adni,akkor sem szégyenkeztem volna.Meg van a pénzük,nem kéne rinyálniuk!!!

2009. jún. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
52%

Sziasztok!

Salgótarjánban fogok szülni egyenlőre úgy néz ki simán, fogadott dokinál és 50-et szánunk neki. Szülésznőt nem fogadtam, egyet sem ismerek... De ha lenne egy olyan aki szimpi azt megfogadnám és neki is adnék 20 körül talán... Sajna többet nem tudunk. :(

2009. jún. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!