Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyibe kerül most egy...

Kazsemestor kérdése:

Mennyibe kerül most egy szülés, meg az előtte lévő költségek?

Figyelt kérdés

Feleségem kb 4 hetes terhes lehet.Eddig csak rendes nőgyógyász szakrendelésen volt,nem volt saját soha.Most viszont gondolom,keresnünk kell egyet,aki a szülést is intézi.Kérdéseim,hogy kb mikor menjünk el először?Milyen periódusokban kell járnunk majd és mikor mennyit kell fizetni?

Köszi előre is!



2012. máj. 22. 10:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
26%
Szülés:80 e, 3 hetente 8 e a rendelésre, utolsó 2 hétben 4x3 e szívhang.
2012. máj. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon változó.

Én mindkét várandósságom alatt SZTK-ba jártam, magánrendelésen csak egyszer voltunk, mert szerettünk volna cd-felvételt a babákról.

Ügyeletesnél szültem mindkétszer, nem volt sem fogadott orvosom, sem szülésznőm. Tehát nekünk úgymond plusz költségbe nem került.

Vannak, akiknek az SZTK-s orvos valamiért nem szimpi, vagy tapasztaltabbat akarnak, vagy személyre szabottabb törődést várnak stb (ezer indok lehet) és magándokihoz járnak inkább. Ők jellemzően magándokit is felkérnek a szüéshez (ez általában 100.000 ft körüli összegbe szokott kerülni) A magánrendelések vizsgálati árai változók, pár ezertől az 5-6-8 ig mindenféle. három-négyhetente szokták visszahívni a mamikat úgy tudom, illetve ha indokoltnak látják, akkor a végén sűrűbben.

Szóval jó költséges.

ha az ember elmegy mondjuk 4D Uh-ra, akkor annak is 10 ezer az ára minimum, de inkább több....


nézd, nem muszáj magándokit meg magánrendelést keresni. sokan járnak sztk-ba, sokan meg magánhoz. attól függ, melyik orvos milyen, és kinek mi az igénye... beszélgessetek erről egy kicsit a feleségeddel, elhet hogy ő bízik az sztk-s dokiban is és nem akar tökismeretlenhez menni... később is kereshettek valakit, ha már előrehaladottabb a várandósság és ő úgy érzi hogy neki mégis másik doki kéne (és van rá keretetek...)


Ja, és: Gratulálok!!! :D

2012. máj. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Én nyugodtabbnak érzem magam fogadott orvossal és szülésznővel. Havonta 1x találkozunk 8 ezer/alkalom, de ha bármikor bármilyen problémám vagy kérdésem van azonnal hívhatom, nem kell vizsgálatra várnom, megnéz azonnal. Nem kell sztk-s rendeléseket végig ülnöm, ez a végén már elég gáz lehet. Általában a magánrendelés 10x a szülés és 20-30 ezer a szülésznő.

Én már a babatervezés előtt olyan dokit kerestem, aki szülést is levezet és jók a tapasztalataim, úgyhogy ő már 6 éve az orvosom.

Az orvoson kívül vannak még fizetős vizsgálatok, amik nem kötelezőek különböző betegségek kiszűrésére (kombinált teszt 9 ezer, integrált 25 ezer, 4D 10-20 ezer között).

34 hetes kismama

2012. máj. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Gratulálok! Először is nem muszáj fogadni dokit, végig lehet csinálni csak ingyen sztk is, mindkét verzióra hallottam már jó és rossz tapasztalatokat, akár ugyanannál az orvosnál...

Magándokinak teljesen változó, mennyit kell fizetni - szerintem Budapesten kb. 8 ezernél kezdődnek az árak. Valahol külön számolják a terhesgondozás, receptírás, ultrahang... stb. díját és még számlát is adnak... Szülésért általában a kb. a 10x-esért szokták elkérni (így akár 200 felett is lehet), de akad, aki nem szab előre tarifát, lehet utána kérdezősködni, vajon mit "illik".

Elosztva nagyjából havonta vannak a vizsgálatok, de az elején és a végén sűrűbben - az elején már érdemes rákérdezni a menetrendre és felírni naptárba.

Sok magándoki a kötelező ultrahangra, vérvételre beutalót ad a kórházba, ahol dolgozik.

Legkésőbb a 30-32. hétig szeretik az orvosok, ha megkapják a "szülesztendő" kismamát, hogy még járjon hozzájuk párszor, ismerjék egymást, de ha úgy alakul, nem gáz akár később se váltani, szabad választás van.

Dokin kívül lehet fogadni szülésznőt is (kb. a harmadáért), de lehet fizetni a csecsemősöknek, ha van, anesztesnek, vannak fizetős plusz vizsgálatok (pl. 4D ultrahang), kórházon belüli jobban felszerelt fizetős "alapítványi szobák" és lehet menni magánkórházba is... Szóval határ a csillagos ég.

2012. máj. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Először is gratulálok!

Én 8-9 hetesen mentem először a magándokimhoz. 4 hetente jártam, 10 ezer / alkalom. 12 hetesen csináltattam kombinált tesztet, ami 20 ezer volt. Az integrált 30 ezer lett volna. Végül az utolsó hónapban hetente NST, 3 ezer / alkalom. A szülést 100 ezerért vállalta, nem fogadtam fel. Nekem annyit nem ér, hogy elvégez egy gátmetszést aztán meg összevarr. Mert kb a dokinak csak ennyi a szerepe, ha csak nem lép fel komplikáció. Inkább szülésznőt érdemes fogadni, de nekem az sem volt. És így is szuper volt mind a szülésznő, mind pedig az orvos. És persze az sem mellékes, hogy így a zsebemben maradt kb 150 ezer ft.

2012. máj. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ja és 4D-n is voltunk 2x, először 28 hetesen, majd 32 hetesen. Kifogtunk abban az időben egy akciót, így 6000 ft volt egy 4D-s uh. Egyébként 14 ezer lett volna.
2012. máj. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Gratulálunk és plusz jó hír: Magyarországon 2012-ben a szülés és az előtte lévő vizsgálatok ingyenesek. Kettőt szültem fogadott dokinál, mindkettő százezres nagyságrendet is meghaladta mindennel együtt, pedig nem most volt. A harmadiknál SzTk alapon minden ugyanolyan volt, csak ingyen.
2012. máj. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül kell orvost fogadni. Nekem nulla Ft-ba került mindkét terhesgondozásom é szülésem: sztk-s rendelésre jártam, amivel 100%-ban elégedett voltam és ügyeletesnél szültem.

Kórháza válogatja, de nálunk pl a dokik csak burkot repesztenek, meg gátat vágnak, varrnak (én ezeket megúsztam), a szülést döntően a szülésznők vezetik le, szóval ilyen helyen érdemesebb szülésznőt fogadni.

2012. máj. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Attól függ. Mert ha a leletei rendben vannak, és nem igénylitek, hogy valaki éjjel-nappal készenlétben legyek nektek, akkor az sztk-s orvos is ugyanolyan jó és megbízható, és nem kerül semmibe. Ugyanazokat a vizsgálatokat írja fel és végzi/végezteti el, mintha magánrendelésre járnátok hozzá. Így a szülés is az ügyeletes orvosnál történik, vagy lehet variálni, hogy sztk-s rendelésre jártok terhesgondozásra és a szülésre felfogadjátok a dokit.


Én az első szülésnél sztk-ba jártam, s csak a kötelező uh vizsgálatokat csináltattam magán úton egy magánklinikán, mert úgy voltam a legnyugodtabb, nem kórházi futószalagon. Majd ügyeletesnél szültem, aki véletlenül pont az volt, akihez terhesgondozásra jártam az sztk-ba. Nekem ez bevált, s a második gyermeknél is így csináljuk. Összesen 35e Ft-ba került az első terhesség (a magánklinika uh vizsgálatait és a genetikai betegségek kiszűrésére vonatkozó tesztet leszámítva, de az az én választásom volt), 30e Ft-ot adtunk a dokinak a szülés után, 5e Ft-ot pedig a szülésznőnek.

2012. máj. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ja, és az sztk-s várakozásról, biztos rendelője válogatja, de Bp-en a Bajcsy-hoz tartozó rendelőkben időpontot kell kérni, amikorra odamegy a kismama a rendelésre, s nem kell várakozni. Időpont nélkül is oda lehet menni ha úgy alakul, akkor van várakozási idő. Az első terhességemnél még nem ez a rendszer volt, s akkor a vizsgálat végén adták a nap/óra/perc időpontot a következő kontrollra, így meg azért nem kellett várni.
2012. máj. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!