Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Otthon vagy kórházban szültete...

Ujsagiro 2012 kérdése:

Otthon vagy kórházban szültetek, szülnétek? Tudom, hogy lerágott csont a téma, de érdekelnek a tapasztalataitok, mesélnétek kérlek?

Figyelt kérdés
(sokáig azt gondoltam hogy nem szültem volna meg otthon, mert kellett a kórházi segítség. De mi van ha ők a kényszerű fekvéssel meg oxitocinnal, stb-vel akadályozták meg a természetes folyamatokat, és azért lett gond?)

2012. jún. 21. 16:32
 1/9 anonim ***** válasza:
65%

Eszembe sem jutott soha,hogy én otthon szüljek,még akkor sem,hogy a kórház a szomszédságomban van.

Felelőtlenségnek tartom az otthonszülést,amolyan modern kori szeszélynek.

Manapság már nagyon bababarát és emberséges körülményeket nyújtó kórházak vannak még az utolsó lepukkant vidéki helyeknek titulált városkákban is.Hát eddig még nem lettek akkora gondok abból ha valakinek sürgetve volt a szülése(indítás,oxi meg a többi csoda),mint abból,hogy otthon játszotta az ősanyát.

2012. jún. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
46%

Én nem hiszem,hogy akadályoznák a természetes folyamatokat,az senkinek nem érdeke.Hidd el!Már csak azért sem,mert hülye lesz az orvos több faladatot adni magának ezzel.Az otthon szülés örök vita téma,ebbe nem is mennék bele.Csak annyi,hogy ha ott van gond,akkor nincs meg a megfelelő orvosi háttér,és ha valami probléma adódik(mert a természet szokott ilyet produkálni)minden perc számíthat.

4 hós baba anyukája

2012. jún. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
62%
Csakis kórház. Mindkettő természetesnek indult, nagyon sok segítséget kaptam, viszont semmi gyógyszert, végül császár lett mindkettő. Semmivel nem akadályozták a természetes szülést, sőt. A másodiknál én szerettem volna császárt, de nem hajlottak rá, végig természetesre készültünk, sajnos sürgősségi lett. Jobb nem belegondolni, hogy végződött volna otthon. Nekem nincs rossz tapasztalatom a kórházi gárdáról, körülményekről. Mindenki kedves és segítőkész volt, pedig 2 másik kórházban szültem. Nem hinném, hogy a nappalimban jobban ment volna bármi, soha nem tudtam volna feloldódni. Függetlenül attól, hogy nekem mindkettő komplikált volt, problémamentes terhesség után.
2012. jún. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Magánklinika:

Csodaszép a szülőszoba(mintha nem is az lenne),szép-családiasak a szobák,a férjem is velünk volt,míg bent voltunk(3 nap),rendelhető az étel,minden kívánságot igyekeznek teljesíteni olyan,mint egy hotel.

Ugyanakkor mégis ott az orvos team,ha pl.császárra van szükség segítenek.Az én szülésembe abszolút nem avatkoztak bele,ha kértem az orvost kiment stb..Mindenkinek ilyen szülést kívánok.

2012. jún. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
46%
Nekem az a véleményem az otthonszülésről, hogy ha valaki kockáztatni akarja az életét, hát tegye. De egy másik ember életével - a saját gyerekéével ne játszadozzon. Nem szülnék otthon, engem ez nem vonz, és nem csak a veszélyek miatt. Nekem az otthon nem erről szól. Ha néhány napot kórházban kell tölteni a gyermekemért, eszembe sem jut nem megtenni, hisz az ő érdeke. Én azt modnom, hogy ha kell az oxitocin,a kkor kell. A fekvés pedig nem mindenhol szabály. Annyi kórház közül lehet választani, el nem hiszem, hogy egy sincs, ami a kedves anyukának megfelel..
2012. jún. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
82%
Nagyon nehéz kérdés, még csak a próbálkozás időszakában vagyunk, és egyelőre nem tudtam egyértelműen sem a kórházi sem az otthonszülés mellé állni. De bevallom, a kórházitól jobban rettegek. Nem azért, mert a nőgyógyászok többsége jó, ha fél óránként ránéz az anyára, és bunkó, nem is a vakító neonlámpák, és a szocreál kórtermek miatt. Ezeket az ember kibírja a gyereke kedvéért. Ami az én fő problémám, az a felesleges beavatkozások sorozata, ami egyik bajból a másikba sodorja az anyukát és a babáját (ilyen az oxitocinterhelés, a rossz vajúdópozíció, ami miatt nyomás van az ereken, tehát a méhlepény vérellátása csökken, és csodálkoznak, ha leesik a szívhang, az indokolatlan gátmetszés stb.). Nem kérnék semmi mást, csak azt, hogy ne alkalmazzák rajtam szükségtelenül a WHO szerint is elavult rutint. Ha bármi baj történik a kórház mossa kezeit, míg az otthonszülés esetében rögtön médianyilvánosságot kap az ügy. Ha elkezdenénk írni, milyen hibákat vétenek a kórházak, akkor a kórházi szülés betiltása ellen kardoskodnának sokan. :) Természetesen az otthonszülésnek is megvan a maga hátránya, mégpedig a műtő hiánya (bár megjegyzem, gyakran a kórházban is megesik, hogy sokat kell várni a műtőre), és hogy sajnos nincsenek olyan körülmények, mint pl. Hollandiában. Mindezeket tetézi, hogy az egészségügyben dolgozom, a párom is EÜ-s, az anyósom, apósom orvos, talán ezért is látom az egészségügy hatalmas hiányosságait jobban, mint a laikusok. Legszívesebben szülőotthonban szülnék, azonban azokat megszüntették, magánkórházra pedig sajnos nincs pénzünk. Még nagyon sokat fogok gondolkodni rajta (természetesen az aktuális terhességtől függően, nem vagyok elvakult kórházellenes), de ha az otthonszülés mellett döntök, akkor azt azért választom, mert azt látom a legbiztonságosabbnak a babám szempontjából (nem mellesleg sétával sincs messzebb 5 percnél a kórház, szóval a táv mellettem állna). A normális terhesség fiziológiás állapot, nem pedig betegség, ezt manapság sokan elfelejtették.
2012. jún. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
45%
nem szülnék otthon. Egyszerűen azért mert nem kockáztatom a babám és az én egészségemet, ha segítségre lenne szükség. Ki lehet bírni azt a 3-4 napot, amit bent tölt az ember a kórházba.
2012. jún. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
6-os, pontosan ez az én dilemmám is, bár én már megszültem, teljesen kórházpártiként, de azóta beszélgettem pár értelmes szülésznővel, akik elmondták, hogy lehet ezt másképp is csinálni. megjegyzem, akinek nincs magánklinikára és fizetett orvosra (bár az sem garancia) pénze, az nem válogathat úgy a kórházak között, mint aznap reggel a szekrényben. Én három kórházban is voltam terhesen (vidéken lettem rosszul), és egyik rosszabb volt, mint a másik. Egy darab hús voltam szobaszámmal, akiből ki kell passzírozni azt a gyereket mert sokan várnak a sorukra. Sok sürgősségi császár azért van, mert nem hagyják úgy jönni a babát, ahogy akar, mert gyorsítanak és stresszelnek, és jé, amikor elakad, meg lehet műteni. Közben meg tényleg sok anya belehalt régen a szülésbe, amit ma már egy műtéttel meg lehet oldani,és akkor miért ne oldjuk meg, ha megmenthetjük az életüket? A szülőotthonok régen pont e két véglet között voltak, jól meg is szűntek.
2012. jún. 22. 08:14
 9/9 A kérdező kommentje:
Ja, és ha azt a siófoki nőgyógyászt akinek nem írom ki a nevét, Geréb Ágnesnek hívták volna, akkor jópár éve ezer évre lecsukják mindenféle híradós közvetítések közepette, miután a rokonomnál nem vette észre,hogy az öt hónapos gyerek nem a méhében van. Egy éjjel a lány elvérzett és mindketten meghaltak. Ugyanez az orvos még két, általam ismert esetben hibázott nagyot, és vígan praktizál azóta is. Mindannyian hibázunk, ez érthető, de míg egy orvost körülzárja a szakma, a bábát senki sem védi meg.
2012. jún. 22. 08:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!