Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha a családban előfordult...

Ha a családban előfordult koraszülés és én is koraszülött voltam, akkor nagyobb az esélyem a normál kismamákhoz képest, hogy koraszülött legyen a babám?

Figyelt kérdés
2012. jún. 25. 16:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha felmenőágon fordult elő és nem oldalágon, akkor valószínűleg. De a koraszülésnek különféle okai lehetnek, ezért még a szülészorvosok sem tudnak megbízható tanácsot adni. A 6 és fél hónapra született lányomnak például az öt fiából 2 koraszülött.
2012. jún. 25. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem ismerem a statisztikákat, nem vagyok orvos sem, de nekem a dokim megkérdezte, h anyumnak milyen szülése volt. És valószínűleg én is úgy szültem, mint ő. (Mellettem végig ott volt a doki, és kb.4órán keresztül kérte, h még ne nyomjak, tartsam
2012. jún. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha nem dohányzás, alkohol okozta (ne vedd magadra, csak ezek is koraszülöttségre hajlamosító tényezők), akkor sajnos növelheti az esélyt.
2012. jún. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szóval: tartsam vissza. Anyuval nem volt senki, de az épp arra járó doki szó szerint visszanyomta a fejemet, h majd csak 2óra múlva kell megszületnem! Mondanom se kell, h mégis kipottyantam a vajúdóágyon. Gondolom ugyanaz a szitu lehetett, csak anyunak nem mondták, h miért kell visszatartani a nyomást.)

2.voltam

2012. jún. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
felmenőágon eddig minden generációban előfordult legalább 1. nem dohányzom és soha nem is dohányoztam, és inni sem iszom alkoholt, gondot nem akarok azzal is okozni
2012. jún. 25. 16:50
 6/7 anonim ***** válasza:
én 7.hónapra születtem.mind a 3 gyermekem 40.hétre.
2012. jún. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
7 és fél hónapra születtem, a kisfiam 40+3.-ra. A dokim szerint ez hülyeség-én is rákérdeztem. Bár ez attól is függ, hogy mi okozza a koraszülést. Stressz, dohányzás, alkohol...
2012. jún. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!