Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Vízben szülés? Erre minden...

Vízben szülés? Erre minden kórházban lehetőség van?

Figyelt kérdés

még nem várok babát, de pár év múlva már nagyon szeretnék (igazából akár most, de nincs hova:( ).

Szóval. Nagyon nagyon szeretnék babát, de annyira félek a szüléstől, hogy nagyon. Nyitott szívvel születtem, erre hivatkozva valószínű kérhetnék császárt, lehet így is lesz.

Most olvastam a vízben szülésről, ami nekem, nem tudom megmondani, hogy miért, de nagyon szimpatikus.

Van ebben valakinek tapasztalata? Esetleg összehasonlítás, mennyivel jobb, könnyebb mint a rendes háton-ágyon szülés?


Ezt, vagy a császárt választanátok, ha lenne lehetőségetek a választásra?


Plusz költséget jelent majd, a így szeretném?

Ilyenkor végig vízben van a kismama, vagy csak a vajúdási szakasz alatt?


Minden érdekelne ezzel kapcsolatban!!


Más: valóban több nő szül egyszerre egymás mellet csak egy függönnyel elválasztva?? Ezt ki lehet kerülni (némi pénzért) ??


Köszönöm!!


2012. júl. 1. 00:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
13%

Nálunk is függönyös dolog van,és a legtöbb helyen is.Van egy alternatív szülőszoba,de nem azon múlik fizetsz-e érte.vízben sem hiszem hogy kevésbé fájdalmas,és nekem gusztusom sem lenne hozzá,mikor ott nem csak a baba jön olyankor,ha érted mire gondolok.még akkor is ha kapsz beöntést,jöhet ott más is...

egyébként mikor oda kerül az ember ezek a dolgok már nem érdeklik annyira kínlódik.

ha van lehetőséged a császárt válaszd.utána nagyon rossz mert ugye katéter meg nem tudsz lábra állni,de a vajúdást megspórolod.

de majd meglátod ha babát vársz ezek a dogok eltörpülnek majd,csak az fog számítani hogy ne legyen komplikáció.

egyébként magánklinikákon jobb a helyzet,ha van 1-2 milliód egy szülésre..

2012. júl. 1. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
33%

sztem nekem is császárom lesz majd, igaz nekem másféle betegségem van.


ha ott leszel majd, sztem örülsz, h kinn van, egészséges, időben érkezik, megfelelő a súlya, stb.

én is így vagyok vele, nem szeretnék semmi extrát, a lényeg, h ő jól legyen, és persze én is hamar összekapjam magam :D

2012. júl. 1. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Minden kórházban?!Alig van 1-2 kórház ahol erre lehetőség van.Ám pl.a Szent Istvánban igen.Én most várom a 3. babát,és beszélni fogok a szülésznőmmel,mert ki szeretném próbálni.A másik kérdésedre a válasz,hogy sajnos sok helyen még most is függönnyel elválasztva vajúdnak a kismamák.Ám ez alól is kivétel a Szent István kórház,mert ott csak 1 ágyas vajúdók vannak,ráadásul az egyik alternatív szoba(ott van a kád,meg van bordásfal,franciaágy is)
2012. júl. 1. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Inkább úgy írom,hogy 1 ágyas szülőszobák vannak,hiszen ott szülsz,ahol vajúdsz.
2012. júl. 1. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

én baranya megyei vagyok, errefelé esetleg tapasztalat?

bár messze van még


talán pár év múlva már jobban elterjed...

2012. júl. 1. 01:28
 6/15 anonim ***** válasza:

Én is baranyai vagyok, egy ismerősöm most szült vízben Mohácson, és Pécsett is van olyan orvos, aki vállal ilyet. Amúgy itt különálló, egyágyas szülőszobák vannak, sarokkáddal, ha nem kapsz infúziót és minden rendben van, vajúdni lehet kádban alapból is, amíg a víz el nem folyik.

40 hetes kismama

2012. júl. 1. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
35%

A magyar törvények értelmében NINCS lehetőség vízben szülésre, csak vízben VAJÚDÁSRA. Ez is csak úgy történhet, hogyha fertőtlenítő szeres vízben történik.

Egyáltalán nem biztonságos, fennáll a fertőzés veszély. Gondolj bele, nyílik a méhszáj, kijön a baba, előfordulhat, hogy beleszékelsz a vízbe, utána a székletes víz felfolyhat a méhszájadon át a méhedbe, ami ilyenkor egy hatalmas sebfelszín...

Szóval a szülést nem engedik sehol, más kérdés, hogyha már kint van a gyermek feje, nem fognak kiszedni a vízből, hogy felfektessenek az ágyra...

A vízben vajúdás viszont már sok helyen lehetséges, Pécsett, Szegeden, Nyíregyházán biztosan.

A víz ellazítja az izmokat, ezzel csökkenti a fájdalmat, és felhajtó erejének köszönhetően a kismama könnyebben vált testhelyzetet, könnyebben találja meg a számára megfelelő vajúdási pozitúrát.

Viszont nem mindenki érzi magát jól ebben a közegben. Teljesen egyén függő.

2012. júl. 1. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
28%
Szia! Igen, így van, vízben vajúdhatsz, de szülni az ágyon fogsz. Már ahol van erre lehetőség. Szombathelyen szerencsére van, bár én nem vettem igénybe.
2012. júl. 1. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
51%

Kedves előző Válaszoló! Nem hiszem, hogy az orvos szülésfelkészítőn és az ismerősöm hazudott volna arról, hogy igenis van vízben szülés! Van itt olyan orvos, aki együttműködik a kismamával, ha az ésszerű módszereket szeretne és nem veszélyezteti sem a mama, sem a baba egészségét. Esetleg meg tudnád mondani, milyen jogszabály szabályozza, hogy tilos szülést vízben levezetni?

40 hetes kismama Köszönöm!

2012. júl. 1. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
51%
Én is úgy tudom hogy lehet vízben szülni, nem is értem honnan szedtétek ezt hogy nem lehet....
2012. júl. 1. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!