Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szült itt valaki mostanában a...

Szült itt valaki mostanában a dunaújvárosi kórházban?

Figyelt kérdés
Milyen a szülészet? Mik a rutin beavatkozások? Hogy jellemeznéd az ottani rendszert?

2012. júl. 5. 20:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Én igen..mit szeretnél?
2012. júl. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tapasztalatot hallani :) Mármint milyen volt ott szülni? Mi a kórházi rutin, stb.
2012. júl. 5. 22:16
 3/6 anonim ***** válasza:
Bocsi, előző vagyok..nem láttam az alatta lévőt:) Hát én Dr. Barna Andrásnál szültem, szerintem ő ott a legnormálisabb orvos. A szülésznő végig mellettem volt, pedig nem volt fogadott. Több helyen olvastam, hogy nincsenek megelégedve a szülészettel. Nézőpont kérdése.
2012. júl. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Igaz, hogy én programozott császárral szültem, ettől függetlenül voltam a vajúdóban is, mert előbb megindult, mint a progi tervezett ideje. :)

MINDENKI nagyon kedves volt. Barna András műtött, hozzá jártam terhesgondozásra is, bár csak a 30. héttől. Le a kalappal a doki, az anesztes, a műtősfiú, a nővérek előtt. Semmi problámám nem volt velük.

Beöntést én is kaptam automatikusan. Más rutin beavatkozást nem nagyon tudok Neked mondani. Aki természetes úton szült, biztos többet segít Neked.

Terhes vagy, vagy csak tervezed? Van már dokid?

2012. júl. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia!A gyermekágyas részről nem tudok nyilatkozni,mert a kisfiam koraszülött volt,így a koraszülött osztályra került,én meg a nőgyógyászatra. A 34.hét 5. napján szültem,mert sajnos a burok megrepedt,elfolyt a magzatvíz. A szülőszobán,illetve a vajúdóban sok időt töltöttem,mert próbáltak mindent megtenni,hogy ne kelljen császározni,de végül mégis erre került a sor. Amit mondhatok,hogy mindenki nagyon kedves volt,pedig nekem sem volt fogadott szülésznőm,mégis mindenki,aki megfordult körülöttünk,nagyon kedves volt. Amíg párom oda nem ért,anyukám bent lehetett velem,ami nagyon jó volt. Én dr. Kapus Istvánhoz jártam,ő volt a fogadott orvosom is,de ő pont aznap nem volt a városban,de nagyon lelkiismeretesen átirányított Baráth doktor úrhoz,aki szintén nagyon körültekintő volt mindvégig,értve ezalatt a szülés utáni dolgokat is (varratszedés,kötözés,6 hetes vizsgálat). A nőgyógyászaton a nővérkék is aranyosak voltak,hozzám éjjel a császár után sokszor bejöttek. Ami a legfontosabb,hogy a kisfiamat végig biztonságban tudhattam. Egyéni szerencsénk,hogy olyan jó állapotban volt,hogy nem kellett más kórházba szállítani,nem kellett intenzív ellátásban részesíteni,de mindent meg is tettek,hogy így legyen,sokat vizsgáltak minket,hogy ne legyen nagy a kockázat. Kisfiam 13 napot töltött a koraszülött osztályon,de szerencsére túlnyomórészt rendes kiságyban,nem inkubátorban. Lent is kedvesek voltak,sokat segítettek pl. a szoptatásban. Azért írom ezt le ennyire részletesen,mert pont akkoriban hallottam olyat egy másik kórházból,hogy ugyanez volt a gond,idő előtti burokrepedés és ott sajnos nem léptek az orvosok,hanem napokig fektették a kismamát,amíg fertőzést kapott és meghalt a baba.Több embert hallottam,aki elégedetlen,de többet (sok ismerősöm,barátnőm mostanában szült),akik elégedettek voltak. Persze nincsenek luxuskörülmények,az ágyak nem túl kényelmesek,a nővérek túlterheltek,ennek ellenére én nem tapasztaltam,hogy nem jöttek,ha hívtuk őket,vagy ha kérdésünk volt,nem válaszoltak normális hangnemben. Az orvosok is rendesen bántak velünk. Szerintem az,aki nem luxusszállónak képzeli a kórházat,az ápolókat és az orvosokat pedig személyzetnek,akik csak egy ember körül ugrálnak,az elégedett az itteni ellátással. Nem gondolom,hogy a magánklinikákon kívül ma MAgyarországon sokkal jobban ellátott kórházak volnának. Jó babavárást kívánok!
2012. júl. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Előző vagyok!Még annyit tudok,hogy a szülésfelkészítőn mondták,hogy ugye a beöntés és a gátmetszés rutin,ez utóbbit mindenkinek,aki első babáját szüli megcsinálják. A másik,hogy természetesen apás szülés lehet,a baba a szülés után azt hiszem másnaptól veled lehet egy szobában.
2012. júl. 10. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!